Niestety, ta okazja już wygasła
Gra Planszowa Brzdęk! (Clank!) sklep Gandalf, kod na -20zł
402° Zakończono

Gra Planszowa Brzdęk! (Clank!) sklep Gandalf, kod na -20zł

115,30zł138,69zł-17% 6,99zł Gandalf Okazje
46
lis 23. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Darmowy odbiór w Łodzi.
Kod obniża cenę każdego przedmiotu o 20zł

Gra Brzdęk! (Clank!) - opis produktu:
Doskonale znacie ten motyw. Bohater dociera do leża potwora... cicho, cichutko, na paluszkach... wszystko idzie zgodnie z planem. Nagle jeden fałszywy ruch, drobna nieostrożność i BRZDĘK! Potwór się budzi, a nasz bohater znajduje się w poważnych tarapatach!
Dokładnie to spotkało pewnego hobbita-włamywacza(Włamyhobbita) w książce J.R.R.Tolkiena,gdy próbował podprowadzić cenny klejnot ze skarbca potężnego smoka.

W Brzdęku wcielamy się w podobnych mu włamywaczy, którzy mimo usilnych prób bezszelestnego przemierzania podziemnych korytarzy, niechybnie rozdrażnią wielkiego, czerwonego smoka...

Nie drażnij smoka

Gier w klimacie fantasy nie brakuje. Zazwyczaj nasi bohaterowie w takich grach prężą muskuły i po pewnym czasie niestraszny im już żaden przeciwnik.
Nie w Brzdęku! Tu wprawdzie też awansujemy bohatera, jednak mechanika tworzenia talii pozwala nam wzbogacać się o coraz to lepsze karty broni, magicznych przedmiotów, towarzyszy i sprytnych trików.

Mimo to, cokolwiek byśmy nie uczynili, nie damy rady stawić czoła smokowi. Przeciwnie, korzystanie z niektórych dobrodziejstw znalezionych w lochach może tylko przyśpieszyć i tak nieuchronne zdenerwowanie przerośniętego gada!
Dzięki temu, Brzdęk! daje graczom kompletnie unikalne doświadczenie gry łotrzykiem. Zastanówcie się, czy kiedykolwiek w innej grze fantasy mieliście sposobność rzeczywiście wczuć się w klimat tej profesji? Owszem, mamy złodziejaszków w prawie każdej grze tego typu, ale czy rzeczywiście sprawia to, że czujecie jakbyście przemykali się w cieniu?

Stąpaj ostrożnie

W Brzdęku naprawdę stąpamy powoli i spokojnie, zaciskamy zęby, kiedy spowodujemy niepotrzebny hałas i usłyszymy niski pomruk budzącego się smoka. Ładujemy do plecaka nowe skarby i walczymy z chciwością, która każe nam zejść jeszcze głębiej...

I tu pojawia się kolejna mechanika Brzdęku - kuszenia losu (ang. push your luck). Zazwyczaj mechanizm ten tyczy się konkretnego działania w danej turze: czy rzucę jeszcze raz kostką, czy dobiorę kartę i zaryzykuję utratę wszystkiego, czy zadowolę się tym co mam.

W Brzdęku push your luck ma skalę strategiczną. Zejście w niższe partie lochów to gwarancja uzyskania większego zysku. Pozostaje jednak pytanie, czy mamy tyle pary w nogach, żeby stamtąd zwiać zanim smok zamieni nas w kopcącą się pieczeń? A przecież po lochach kręci się kilku śmiałków, kto wie, czy któryś nie zrobi czegoś głupiego i nie rozdrażni smoka?

Może lepiej chwycić pierwszy lepszy artefakt i bezpiecznie się ulotnić. A może smok wcale tak prędko nie otrząśnie się z objęć Morfeusza, a jakiś inny łotr zawinie skarby, które powinny należeć przecież do mnie?

Nasłuchuj i czmychaj

Podobnych dylematów, emocji, napięcia i klimatu w Brzdęku nie brakuje.
Proste zasady i piękne grafiki sprawiają, że to świetna gra rodzinna, natomiast ciekawe wybory i niebanalny miks mechanik powodują, że Brzdęk! cieszy się zainteresowaniem również wytrawnych, bardziej zaawansowanych graczy.

Nic zatem dziwnego, że od momentu premiery nie znika on z czołówki `najgorętszych gier` serwisu Board Game Geek. Trudno się dziwić, że gdzie się nie pojawi, wyprzedaje się na pniu, a w dorocznym konkursie, którego stawką jest nagroda Golden Geek otrzymał aż pięć nominacji (w kategoriach: gra roku, gra rodzinna, gra innowacyjna, gra karciana, gra tematyczna).

Zawartość pudełka:

- dwustronna plansza
- karty rezerwy
- 40 kart talii startowych graczy
- talia lochów
- 7 żetonów artefaktów
- 11 żetonów wielkich sekretów
- 18 żetonów pomniejszych sekretów
- 2 żetony klucza
- 2 żetony plecaka
- 3 żetony korony
- 3 żetony figurki małpiego bożka
- 4 żetony odznaki złodziejskiego mistrzostwa
- żetony złota
- 120 drewnianych kostek graczy
- znacznik smoka
- 24 drewniane kostki smoka
- 4 pionki graczy
- smocza sakwa
- instrukcja

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 30 - 60 minut Gandalf.com.pl
Aktualizacje społecznościowe
Gandalf OkazjeGandalf kod rabatowy
Najlepsze komentarze
46 Komentarzy
Prześlij Komentarz