Niestety, ta okazja wygasła 4 stycznia 2023.
132° Zakończono
10
Opublikowano 5 grudnia 2022

Gra karciana Arboretum za 97,99zł @ Amazon.pl

97,99zł149,90zł-35%
Darmowa dostawa · Amazon.pl Okazje
Avatar
Opublikowane przez zorka Edytor
Dołączył w 2014
15.273
3.680

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

30 dniowy okres próbny 𝗔𝗺𝗮𝘇𝗼𝗻 𝗣𝗿𝗶𝗺𝗲 (darmowa dostawa, dostęp do VOD i inne) aktywujecie tutaj
Gra karciana Arboretum za 97,99zł z dostawą.
Ceny w innych sklepach od 150zł.

Arboretum to gra polegająca na mądrym zarządzaniu ręką i wykładaniu kart w taki sposób, by osiągać jak najlepsze wyniki punktowe.

Na samym początku gry każdy z uczestników otrzymuje na rękę po 7 kart. W swojej turze zawsze dobiera 2 dodatkowe, po czym z całej puli wybiera jedną, którą zagrywa, oraz jedną, którą odrzuca. Karty możemy dobierać zarówno z zakrytego stosu do dobierania, jak i z odkrytych stosów odrzuconych kart innych graczy.

Pierwszą kartę zagrywamy dowolnie, ale każda kolejna będzie musiała przynajmniej jednym bokiem stykać się z poprzednimi. W ten sposób będziemy tworzyć alejki naszego arboretum – zarówno w pionie, jak i w poziomie. Podczas budowania alejek ważne jest, aby dopilnować rosnącej wartości kart oraz zasady, by pierwsza i ostatnia karta alejki były tego samego gatunku. Tylko takie rzędy i kolumny będą mogły punktować.

Punkty za nasze alejki zdobędziemy dopiero na koniec gry. W tym miejscu istotne jest, jakie karty zostawiliśmy na ręce. Rozdający wymienia gatunki drzew w kolejności podanej w notesie punktacji. Robi to pojedynczo, a gracze odkrywają z ręki wszystkie karty danego gatunku. Gracz, którego odkryte karty mają najwyższą łączną wartość, może zapunktować 1 najwyżej punktowaną alejkę drzew (niekoniecznie najdłuższą) tego gatunku w swoim arboretum.

BGG

612884-0LHua.jpg
Amazon.pl Więcej szczegółów na Amazon.pl
Poradnik zakupowy Amazon możecie znaleźć TUTAJ
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

10 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Tak napiszę informacyjnie, że w pudełku jest 80 (!) kart i instrukcja. Niech sobie każdy odpowie czy cena jest adekwatna. Sam niedawno kupiłem tę grę za bezcen (jeszcze nie grałem) ale patrząc tylko na zawartość tak bym wycenił grę w okolicach 40zł. Trzycyfrowa kwota moim zdaniem to gruba przesada.
 2. Avatar
  Pamiętam, jak nówka chodziła na olx po 30 PLN-ów
 3. Avatar
  Kurcze, ja to chyba za 45 zł kupiłem....
 4. Avatar
  Absolutnie nie warta tej ceny, w czerwcu była za około 45 cebulionów, i myślę że cena była adekwatna do zawartości. Pewnie nakład jest na wyczerpaniu, i sklepy czekają na frajera który ją w tej cenie kupi. To nie okazja, a ździerstwo, I nie zmienia tego, że to jest obecnie "najniższa" cena, z pozostałych znacznie zawyżonych. Minus.
 5. Avatar
  Gra jest mega mózgożerna, trzeba układać ścieżki z drzew danego koloru, ale punktujesz tylko za te drzewa, których najwyższą wartość ze wszystkich graczy zostawileś sobie na ręce, do tego odrzucone karty trafiają do wspólnej puli więc trzeba pilnować, żeby nie dać prezentu współgraczom. Bardzo dobra gra.
 6. Avatar
  Cena z dupy, lol. Nie kupujcie tego.
 7. Avatar
  Cena bez promocji, gdy gra była ogólnie dostępna wynosiła ok. 40 zł:
  gramlin.pl/pl/…233
 8. Avatar
  Czy to jakaś wariacja na temat remika, podobnie jak "uno" jest wariacją w temacie makao?
  Avatar
  Uno to po prostu makao, tylko grafiki kart zmienili.
  Tę grę z remikiem łączy co najwyżej układanie sekwensów, ale to i tak naciągane, tak że niezbyt. ;p Bliżej szóstka bierze np., gdzie robisz dokładnie to samo, tylko punktujesz już w trakcie, a nie poprzez licytacje. (Edytowano)
 9. Avatar
  To jest cena za wersję angielską od wydawcy renegade games, na rebelu za wersję polską scd 60zl, ale oferta archiwalna.
Avatar