Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Gra Dobble w Gandalfie
715°

Gra Dobble w Gandalfie

37,76zł59zł-36% 6,99zł Gandalf Okazje
16
715°
Gra Dobble w Gandalfie
lis 27. 2020
Bardzo ciekawa gra karciana polegająca na dobieraniu do siebie obrazków. Dostawa tylko do kiosków Ruchu w cenie 6,99zł.

Opis Gry:

Tutaj refleks ma znaczenie! Ciężko znaleźć inną grę, która jest tak prosta i którą pokocha dosłownie każdy! Atutem jest rozmiar. Gra Dobble doskonale umili długą podróż, a także rozrusza każdą imprezę. To wielopokoleniowa rozrywka, z dużą dawką śmiechu i rewelacyjnymi ilustracjami. Niewielkie metalowe pudełko zawiera jedynie okrągłe, wytrzymałe karty (dokładnie 55) z mnóstwem rysunków różnej wielkości (konkretnie 50) oraz instrukcję. W grze Dobble uczestnicy muszą odnaleźć wspólny symbol, znajdujący się na dwóch kartach. Jej nazwa to gra słów, od angielskiego `double`, czyli `podwójny`.Dobble gra - zasady

Cel Rebel gry Dobble jest banalnie prosty: zawsze musisz być pierwszą osobą, która znajdzie wspólny symbol na dwóch kartach. Będzie miał ten sam kształt, kolor, może różnić się jedynie wielkością. Osoba, która pierwsze go spostrzeże, głośno go nazywa. Następnie kładzie na stole dwie nowe karty i gra Dobble toczy się dalej. Jak wyglądają wspomniane symbole? Są wśród nich wykrzyknik, śnieżynka, kot, dinozaur, plamka, smok, żarówka, bałwan, serce, usta, duch, koń, liść, błyskawica, cel, kostka lodu i wiele innych.Mini-gry Dobble

W instrukcji do gry Dobble znajdziesz aż 5 wariantów rozgrywki. Pierwsza to Piekielna wieża. Na początek każdy gracz dostaje jedną zakrytą kartę, a pozostałe tworzą na stole odkryty stos. Wszyscy starają się jak najszybciej nazwać symbol wspólny. Osoba, której uda się jako pierwszej, zgarnia kartę ze stosu i kładzie przed sobą na swojej. Wygrywa gracz, który zgromadzi najwięcej kart.
W kolejnym wariancie gry Dobble - Studnia - sytuacja jest odwrotna. Na środku stołu leży jedna karta, a gracze mają do dyspozycji każdy swój stosik. Wygrywa ten, kto pozbędzie się go jak najszybciej.
Trzecia mini-gra, Parzy!, toczy się przez kilka rund. Na początku każdej z nich każdy gracz dostają do ręki jedną kartę, którą zakrywa ręką. Na znak prowadzącego odwraca ją i szuka wspólnego symbolu u przeciwnika. Gdy mu się to uda, oddaje rywalowi swoją kartę, zakrywając tę należącą do niego. Ta osoba musi wówczas znaleźć wspólny symbol z nowej karty. W przypadku powodzenia może oddać wszystkie karty z ręki naraz. Rundę przegrywa ten, kto będzie miał na ręku wszystkie karty, a całą rozgrywkę osoba, która zgromadzi ich najwięcej.
W wariancie czwartym Rebel gra Dobble, nazwanym Złap je wszystkie!, na stole ląduje jedna odkryta karta i tyle zakrytych, ilu jest uczestników. Cel? Zdobyć szybciej więcej kart niż reszta graczy.
Na koniec możecie zmierzyć się w mini-grze Zatruty Podarunek. Każdy uczestnik dostaje jedną zakrytą kartę, a z pozostałych tworzy się odkryty stos. Na znak gracze odwracają swoje karty. Teraz muszą znaleźć identyczny symbol na karcie ze środka oraz karcie rywala, nazwać go i podrzucić przeciwnikowi ten zatruty podarunek. Wygrywa ten, kto zbierze najmniej kart Dobble!
Aktualizacje społecznościowe
Gandalf OkazjeGandalf kod rabatowy
16 Komentarzy
Prześlij Komentarz