Niestety, ta okazja wygasła 22 stycznia 2023.
143° Zakończono
5
Opublikowano 23 grudnia 2022

[Google Play][App store] Twilight Struggle - cyfrowa wersja znanej gry planszowej

15,99zł32,99zł-52%
Avatar
Opublikowane przez MarcinSzczesniak
Dołączył w 2018
11
528

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Cyfrowa wersja jednej z lepszych planszówek (TOP 20 na Boardgamegeek.com). Najważniejszą zaletą wersji cyfrowej jest możliwość gry online - opcja dla tych którzy nie mają znajomych, z którymi mogłoby grać w wersję planszową. 🙃

ios: apps.apple.com/us/app/twilight-struggle/id942766453

Opis:

Napisz historię Zimnej Wojny na nowo stając po stronie Stanów Zjednoczonych lub Związku Radzieckiego w grze Twilight Struggle: Zimna Wojna 1945-89!
Dźwięk trąb wzywa nas ponownie – nie do chwycenia za broń, chociaż broni potrzebujemy, nie jako wezwanie do walki, chociaż walczymy – lecz do udźwignięcia ciężaru długiego i mrocznego konfliktu…
John F. Kennedy, przemowa inauguracyjna, styczeń 1961

W 1945 roku wątpliwi sojusznicy zatrzymali nazistowską machinę wojenną, podczas gdy dumne Cesarstwo Japonii zostało rzucone na kolana przez najbardziej niszczycielską broń w historii ludzkości. Spośród dawnych potęg światowych utrzymały się wyłącznie dwa supermocarstwa. Świat nie miał jednak szczęścia, by odetchnąć z ulgą przed pojawieniem się nowego konfliktu. W przeciwieństwie do starcia na wielką skalę z poprzednich dekad, ta wojna będzie prowadzona nie przez żołnierzy i czołgi, lecz przez szpiegów i polityków, naukowców i intelektualistów, artystów i zdrajców.

TWILIGHT STRUGGLE Zimna Wojna 1945–89 to gra dla dwóch graczy symulująca czterdzieści pięć lat walki o światową dominację pomiędzy Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi.
Cały glob stanowi scenę, na której dwaj tytani walczą o rozszerzenie strefy wpływów dla swoich ideologii oraz obyczajów. Gra rozpoczyna się pośród ruin Europy, gdy dwa nowe supermocarstwa walczą o powojenne zgliszcza, a kończy się w 1989 roku, kiedy na scenie pozostały już tylko Stany Zjednoczone.

TWILIGHT STRUGGLE to dynamiczna i nieskomplikowana gra, która kontynuuje tradycję gier „card driven”, zapoczątkowaną przez „We the People” oraz „Hannibal: Rome vs. Carthage”.
Tak jak w przypadku pozostałych gier o mechanice napędzanej kartami, podejmowanie decyzji stanowi nie lada wyzwanie: jak najlepiej wykorzystać swoje atuty, by przy stale ograniczonych zasobach zdobyć przewagę nad przeciwnikiem?


Rozgrywka wprost kipi ówczesnym klimatem. Plansza gry to mapa świata z okresu zimnej wojny, na której gracze przenoszą swoje znaczniki i poszerzają strefy wpływów, próbując pozyskać sojuszników i kontrolować kolejne państwa. Z kolei karty gry prezentują szeroki zakres wydarzeń historycznych, od konfliktów izraelsko-arabskich w latach 1948 i 1967, poprzez wojnę w Wietnamie i amerykańskie ruchy pacyfistyczne, aż po kryzys kubański, wyścig kosmiczny i wyścig zbrojeń, które doprowadziły świat na skraj nuklearnej anihilacji.
Google Play Więcej szczegółów na Google Play
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Genialna gra, musisz planować jak w szachach, a jednocześnie ciagle masz wrażenie, ze masz jeden ruch za mało, ciagle czegoś ci brak zeby zrobić to idealnie. Ciagle trudno ci zrobić swój plan, bo choć wszystko obmysliles, to są chwile okazuje się ze musisz reagować na ruch przeciwnika, a nie realizować swój plan
 2. Avatar
  wygląda na mocno skomplikowaną; będąc jednym z przedstawicieli - ogarnie to nierozgarnięty umysłowo człowiek?
  Avatar
  Autor
  Jeśli ogarniasz Terraformację Marsa, Eclipse czy Nemesis'a/Nemesis: Lockdown, to spokojnie ogarniesz Twilight Struggle.
  Generalnie jeśli grywasz w jakieś bardziej rozbudowane planszówki, to dasz radę.
 3. Avatar
  Na najnowszym iOS nie działa.
  12156764-BKpRH.jpg
 4. Avatar
  Jest język polski?
Avatar