Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Głośnik Bluetooth Vifa Helsinki - król segmentu przenośnego
402°

Głośnik Bluetooth Vifa Helsinki - król segmentu przenośnego

903zł1.599zł-44%
54
402°
Głośnik Bluetooth Vifa Helsinki - król segmentu przenośnego
gru 7. 2020
EDIT. 11.01 - Helsinki po chwilowym braku dostępności znowu wróciła na stan cyberportu, ale w nieco wyższej cenie (+20€) 199,90€ (i -5€ za newsletter) z darmową pierwszą dostawą przez pośrednika eshopwedrop. W polskim TopHiFi niezmiennie w promocji 999 zł dostępne 3 kolory.

EDIT. 09.12 - cena w niemieckim cyberport poleciała o jeszcze kolejne 10€ w dół, do najniższych w historii 179,90€ (możliwe urwanie jeszcze dodatkowych 5€ za zapisanie się do newslettera).

EDIT. 08.12 - cena szarego koloru w niemieckim cyberport właśnie spadła o dodatkowe 10€, do 189,90€. Dla nowych kont na eshopwedrop pierwsza dostawa do Polski za darmo. Alternatywnie można skorzystać ze znanego mailboxde (dostawa ok. 12€).

W Polsce dostępny wciąż w promocji za 999 zł w trzech kolorach: szary, niebieski i zielony:
tophifi.pl/glo…tml

Tydzień temu informowałem widzów o najniższej w historii cenie na jeden z najlepszych głośników przenośnych, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku - Vifę Helsinki. Spodziewałem się, że cenę tę utrzyma już do końca swojej dostępności (która nieubłaganie się ponoć kończy ze względu na zamknięcie oddziału w Danii), ale najwidoczniej się myliłem. Jedyny sklep (który jednocześnie jest oficjalnym dystrybutorem tej marki w Polsce) posiadający te głośniki u nas w kraju właśnie zaktualizował cenę na swojej stronie do poprzedniej promocyjnej (999 zł), ale nie zrobił jeszcze tego na Allegro, więc rzutem na taśmę daję jeszcze znać na Pepperze. Dostępne są różne kolory na różnych aukcjach (m.in. tu: zielony, niebieski).

Poniżej wycinek mojej oryginalnej publikacji:
Jak już wspominałem, wiedziałem, że (Helsinki) gra na jednym z najwyższych poziomów tego segmentu - a i tak przerósł moje oczekiwania, poważnie. Jest to drugi głośnik w mojej quasi-audiofilskiej historii, którego zwyczajnie nie chcę kończyć słuchać, pomimo kilkugodzinnej sesji danego dnia. Pierwszym były aktywne kolumny Audio Pro Addon T20 z półki cenowej 3000 zl.Chyba zbyt bardzo obawiałem się wyrównanego do przesady, wręcz blisko analitycznego brzmienia. Nawet bez aplikacji i aktywowania słynnych trybów Late Night oraz Boosted gra całym pasmem na bardzo (a nawet jeszcze bardziej!) satysfakcjonującym poziomie, nawet dla kogoś, kto preferuje nieco mocniej zaznaczony bas. Nie będę się tu więcej rozpisywał, bo to nie miejsce na dłuższe wywody (może zepnę się i nagram w końcu nową recenzję albo przerzucę się na jakąś stronę z pisemnymi wypocinami), ale że jest to prawdopodobnie ostatni moment na dorwanie tego - nie mam już raczej złudzeń, wyśmienitego i może rzeczywiście bezkonkurencyjnego - modelu, zdecydowałem się chociaż dać Wam znać, bo może ktoś też się na niego czaił, tylko miał podobne uprzedzenia do jego charakterystyki brzmienia i ceny, która zresztą wciąż jest wysoka jak na mobilny głośnik bezprzewodowy (niezależnie, jak drogie jeszcze inne potrafią być), co jeszcze niedawno ja.
Na koniec kilka dodatkowych informacji i krótkie podsumowanie:
- chcąc najogólniej określić brzmienie Helsinki, powiedziałbym: prawdziwe, ale jednocześnie dające ogrom satysfakcji, dzięki wciąż bardzo dobrze wyeksponowanym skrajom pasma, włącznie z basem i ich rzadko spotykanym zasięgiem. To jest po prostu nieprzyzwoite, jak tak subtelny i niewielki głośnik może zagrać tak potężnym i dojrzałym dźwiękiem (nie mylić z basowym - on schodzi i wybrzmiewa z niesamowitą klasą, ale nie jest wyraźnie podbity);
- głośnik wciąż wygrzewam i moja niesłychanie pozytywna opinia tyczy się przede wszystkim gry na średnio-głośnym ustawieniu (angażujący odsłuch w salonie, to zdecydowanie nie jest poziom natężenia dźwięku do słuchania w tle); na niskich stopniach głośności brakuje mocniej zaznaczonego dołu, ale podobno aplikacja (która aktualnie działa jako tako chyba jedynie na Androidzie, jeśli ktoś jej nie miał już wcześniej w swojej bibliotece na iOS) i odpowiednie tryby EQ całkowicie załatwiają sprawę (ja jeszcze nie sprawdzałem);
- bateria jest co najmniej dobra (starcza na przynajmniej 5-6 h głośnego słuchania; wydaje mi się, że przerosła moje oczekiwania co najmniej dwukrotnie, ale na weryfikację tego elementu jeszcze przyjdzie czas);
- komu mogę już teraz polecić? Wszystkim, którzy szukają jak najlepszego (niesztucznego, najwyższej klasy, ale wciąż dającego frajdę ze stosunkowo energicznego, nieanalitycznego) brzmienia nawet do 2k PLN. Jeśli budżet wynosił 500 zł, ale jesteś ogromnym entuzjastą muzyki i dźwięku możliwie wysokiej jakości, zdecydowanie warto zrobić dużo, by znaleźć brakujące kilkaset złotych. Ale jednocześnie nie namawiam na siłę - może akurat w Twoim przypadku niewiele gorzej sprawdzi się choćby Anker SoundCore Motion+ za najczęściej ułamek nawet tej promocyjnej ceny Vify;
- jej cena już raczej niżej nie spadnie (na zachodzie po takiej obniżce wyprzedały się wszystkie na pniu, a polski sklep je dystrybuujący po grzecznym zapytaniu o dodatkowy rabat przy zakupie kilku egzemplarzy nie daje najmniejszych złudzeń...);
- Vifa została już całkowicie przeniesiona do Chin (oddział duński został ostatnio zamknięty, ale sama firma już od bardzo dawna należała do Chińczyków), więc nie wiadomo, jak będzie wyglądała jej przyszłość (starych i nowych użytkowników może niepokoić jedynie wsparcie aplikacji, umożliwiającej przede wszystkim zmianę świetnych trybów EQ, ale podobno jest przygotowywana nowa przez samego producenta i wszystko powinno dalej działać).

Na koniec zaznaczę, że słucham ostatnio na co dzień takich rodzynków, jak Anker SoundCore Motion+, Urbanears Ralis czy Minirig 3, a na półkach stoją Harman Kardony z serii Onyx, Marshall Stockwell II, Denon Envaya DSB-250BT, Bang & Olufsen Beoplay P6 czy Audio Pro T5. Żaden nie pozostawił na mnie tak pozytywnego i głęboko sięgającego wrażenia, co Vifa Helsinki. Na wszelkie porównania dopiero przyjdzie czas, ale daję sobie niemal rękę uciąć, że gra najlepiej.
Fani kobył pokroju HK Go + Play 2016, Teufeli Boomster, Klipscha KMC 3 czy Boomboxów JBLa (2. generacji, bo pierwsza nic ciekawego sobą nie reprezentowała) również powinni spojrzeć w kierunku tej Vify - jeśli nie dla lepszej jakości dźwięku (choć wydaje mi się, że tu też duńska konstrukcja dla wielu osób powinna przy nich błyszczeć), to dla stosunku rozmiar/jakość i wielkość dźwięku, jako bardziej kompaktowe uzupełnienie.

334829.jpg
Krótka specyfikacja:
- 2x 50 mm głośniki pełnozakresowe;
- 2x 60 mm woofer;
- 2x membrany bierne;
- zakres częstotliwości: 58 Hz - 18 kHz;
- aptX, NFC;
- wymiary: 156 mm x 210 mm x 70 mm;
- waga: 1,4 kg.
Strona producenta: vifa-china.com/pro…nki

Jeśli ostatnie egzemplarze z Allegro już znikną, pozostaje wciąż bardzo dobra cenowo oferta promocyjna bezpośrednio na stronie sklepu za 999 zł lub ściąganie również ostatnich sztuk z Niemiec, które na zmianę już pojawiają się i znikają w cyberport (199€) lub real.de (215€).
Jednocześnie przypominam o okazji na najmniejszą Vifę City w oddzielnej publikacji, wciąż aktualna.
Aktualizacje społecznościowe
54 Komentarze
Prześlij Komentarz