Niestety, ta okazja wygasła 20 maja 2023.
125°
Opublikowano 13 maja 2023

Gerlach Zestaw noży w bloku FINE X50CrMoV15

209zł399zł-48%
Darmowa z Polska ·
Awatar użytkownika stroyer
Opublikowane przez
stroyer
Dołączył w 2020
15
81

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej Noże kuchenne

Znajdź więcej okazji Noże kuchenne

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

Ostrze ze stali nierdzewnej X50CrMoV15, z dodatkiem chromu, molibdenu i wanadu zmniejsza kruchość i podnosi odporność na ścieranie.
Poprzednie wstawki z nożami Gerlach Deco z tej samej stali miały bardzo dobre opinie - tutaj różnica taka, że uchwyty są stalowe i jeden mały nóż jest z ząbkami - w tamtej ofercie tylko nóż do pieczywa był z ząbkami.
Cena - allegro, OleOle, Avans - 209 zł. Inne sklepy ok 249 w górę (do 399)
Gerlach Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

29 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika gracjano
  gracjano
  Rdzewieją po zmywarce.
  Tak, myję w zmywarce, na górnej szufladzie ostrzami do góry. (Edytowano)
  Awatar użytkownika lexer
  lexer
  Potwierdzam. Dlatego ja myję tylko ręcznie.
 2. Awatar użytkownika dankowski
  dankowski
  W swojej kategorii cenowej noże bardzo OK, ale to nie jest okazja.

  13832415-hJx84.jpg
 3. Awatar użytkownika KwarcPL
  KwarcPL
  Mam od kilku lat i gorąco polecam.
 4. Awatar użytkownika Tomasz_ZG
  Tomasz_ZG
  ZE 3 lata temu kupiłem ten zestaw za 400 zł. Polecam fajnie wyważony blok do zapomnienia ale noże jak najbardziej polecam. (Edytowano)
  Awatar użytkownika QmoN
  QmoN
  U to sroga cena, z półtora roku temu kupowałem za 180 a trochę wcześniej widziałem, że było taniej, koło 160. 400 nie były warte za nic, biorąc pod uwagę inflację to wtedy były jeszcze droższe
 5. Awatar użytkownika Rafe
  Rafe
  Skoro te noże to lipa to do 200zł coś w miarę znajdę? Żeby tylko rączka nie była stalowa (drewno na przykład).
  Awatar użytkownika filodoks
  filodoks
  nikt jeszcze nie napisał że lipa, po prostu to normalna cena aktualnie
 6. Awatar użytkownika Dlamnieja
  Dlamnieja
  Stal z serii takiej podstawowej, nie tępi się od samego patrzenia na nóż, ale też przy codziennym użytkowaniu trzeba podostrzyć co kilka(naście) dni.
  Zamknięta broda nie ułatwia procesu. W mokrej dłoni zdarza się, że rękojeść się ślizga. Cena chyba bez rewelacji mimo że bywało czasem drożej.
 7. Awatar użytkownika RUM-cajs
  RUM-cajs
  Noże mam są bardzo fajne, blok sprzedałem na olx więc jeszcze mnie taniej kosztowały

  Używam prawie rok ostrzyłem raz, jakieś miesiąc temu
  Awatar użytkownika Dlamnieja
  Dlamnieja
  Jak często ich używasz? U mnie nie ma możliwości, żeby nie musieć ostrzyć co 7-10 dni, oczywiście nie każdy nóż bo żona używa głównie tego małego, ja z kolei właściwie tylko ten niby szef i czasem do chleba.
 8. Awatar użytkownika Opcjonalny
  Opcjonalny
  Mądrale jakoś noże zwillinga x45 crmov 13 kosztują po250 PLN za sztukę i są okej ale gerlachy niby źle ...rosle Sabatiery itd też używają x45 lub x50...super stał na szybkie domowe gotowanie przejedziesz raz na jakiś czas doostrzysz i działa pięknie....mam używam i u siebie i w domu u rodziców gerlacha rosle i zwillinga różnicy nie widać poza rękojeścią jaka kto lub wybrać i się cieszyć
 9. Awatar użytkownika gram_w_gry
  gram_w_gry
  metalowe uchwyty to tragedia, szczególnie gładkie.
 10. Awatar użytkownika Fjjfnr38dhs8
  Fjjfnr38dhs8
  26 kwietnia kupiłem identyczne za 200 w oleole. To już kolejne noze gerlach. Na początku ostre ekstremalnie, ale już powoli zaczynają być nieco bardziej tępe.
  Awatar użytkownika Yuca-Verde
  Yuca-Verde
  Ostre na początku tak jak wszystkie noże . ostrzone laserowo później najczęściej lipa . Płaci się za markę która z czasem niewiele reprezentuje , bo co noże Gerlach mają wspólnego z tą firmą oprócz nazwy i opakowania?
 11. Awatar użytkownika Dario666
  Dario666
  "Jaki wpływ więc ma zmywarka na korozję?

  Wiedząc już jak działa i na czym polega korozja możemy zastanowić się dlaczego zmywarka jest tak „niebezpieczna” dla Naszych ostrzy. Odpowiedź jest prosta: Zmywarka działa jak jeden wielki katalizator procesu korozji. Dlaczego? Odpowiedź znamy już z lekcji chemii – chodzi głównie o ciepło, wysoką zawartość soli i środków żrących (środki czyszczące w zmywarce to kwasy i/lub zasady - inaczej anionowe i kationowe środki czyszczące, dodatkowo koagulatory i substancje pomocnicze). Wszystkie te trzy czynniki w uproszczeniu „przyspieszają” reakcje elektrochemiczne, w rezultacie są one potęgowane wielokrotnie. Dlatego też na te zjawisko narażone są nawet stale, które w normalnych warunkach powinny być odporne na korozję (wysokie stężenie roztworów środków żrących i soli w wodzie, w podwyższonej temperaturze, w uproszczeniu może po prostu „penetrować” warstwę tlenków na powierzchni stopu). Dodatkowo, w taki sam sposób szczególnie narażona jest krawędź tnąca, która jest cieńsza od reszty głowni, a cieńsze krawędzie są bardziej narażone na trwałe uszkodzenia, korozja postępuje bardzo szybko i gwałtownie, w rezultacie nóż bardzo szybko traci ostrość. Na ostrzu pojawiają się mikrouszkodzenia, które z czasem urastają do widocznych wyszczerbień, czy ubytków. Istotnym czynnikiem w tym wszystkim jest również czas narażenia na wszystkie groźne czynniki, przy myciu ręcznym nóż jest narażony na działanie płynu do mycia naczyń (który jest w wielu przypadkach mniej skondensowany i groźny niż środki myjące ze zmywarek) i ciepłej wody znacznie krócej niż w urządzeniu zmywającym, dodatkowo bez udziału lub z ograniczonym udziałem soli."
Awatar użytkownika