Geekbox - TV BOX z Androidem i Ubuntu - 2/16 GB - multifunkcje @Geekbuying
225°Zakończono

Geekbox - TV BOX z Androidem i Ubuntu - 2/16 GB - multifunkcje @Geekbuying

8
paź 12. 2016
28672-tjVjI.jpg
Multi-funkcyjny TV BOX z Androidem i jako drugi system to Ubuntu chociaż nie wiem po co

Kupon: 18OFFGeekBox

Cena w dolarach wynosi $81,99 a kurs pobrałem stąd kantor.aliorbank.pl/

Jego dodatkowymi funkcjami są np. WIFI Repeater, można do niego podpiąć ekran i będzie działał jak tablet, posiada Linuxa jako drugi system, KODI, będzie działać player itp


Specyfikacja znajduje się w linku
28672-v4s1i.jpg
Aktualizacje społecznościowe
8 Komentarzy
Autor
Kod działa:106728-gDbrV.jpg
MarioEKpaź 12. 2016

Kod działa:[Obrazek]

Witaj, w jaki sposób płacisz w dolarach?​ Dużo kupuję w internecie, ale zawsze unikałem (coraz popularniejszych) chińskich sklepów. Czas się chyba przełamać. Jeśli coś już kupowałem w innej walucie, używałem konta PayPal. Mam też konto w mBanku z kartą debetową Visa.
@Randomek
PayPal jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jedyna wada to "złodziejskie" kursy przewalutowania (w tej chwili kurs dolara chyba przekracza 4zł)

oczywiście kartą też można płacić, ale ja bym karty do głównego konta nie podpinał nawet w zaufanych sklepach, jeśli już to dodatkowe konto na którym nie trzymasz wszystkich środków albo karta typu prepaid (ostatnio mocno ograniczono wydawanie takich kart),

przy sporadycznych zakupach PayPal moim zdaniem wystarczy
Do PayPala mozna rowniez podpiac karty walutowe, np darmowe karty z Internetowego Kantoru Alior Bank. Unikniesz wowczas przewalutowywania i bedziesz placil po najnizszym kursie. Te karty sa jako prepaid, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.
Edytowane przez: "Doman" paź 13. 2016
Z tego co jeszcze przeczytałem na temat zakupów z Chin, należy uiścić VAT, jeśli wartość przesyłki przekracza 45 Euro. Cena tego urządzonka po kursie z xe.com/?c=PLN to 90,2 Euro - dokładnie dwa razy tyle.

A więc po doliczeniu 23% VAT z 319zł robi się 393zł (a to wciąż kwota bez przewalutowania w PayPal).
Zdarza się podobno, że chińczyki porządnie zaniżają wartość paczki, ale nie można tego brać za pewnik.

Zachęcił mnie test i kilka artykułów nt. Geekboxa z portalu dobreprogramy.pl, ale chyba jeszcze się wstrzymam.
dobreprogramy.pl/Gee…tml
dobreprogramy.pl/szu…box
Póki co używam tabletu z wyjściem microHDMI.
Edytowane przez: "Randomek" paź 13. 2016
@Radomek
Poczytaj jeszcze jak to wygląda w praktyce. Akurat VAT (o ile się już trafi, to nie jest pewnik, a raczej loteria) to nalicza Urząd Celny. Oni liczą po swoich stawkach. Pewnie biorą z NBP, ale zaokrąglają do równych sum i doliczają jeszcze różne koszty operacyjne. A deklarowanie wartości paczki przez Chińczyka nie ma prawie w ogóle znaczenia. Jeżeli przesyłka jest zatrzymana w Urzędzie Celnym dostajesz list polecony z prośbą o przedstawienie dowodu zakupu i płatności, w celu naliczenia odpowiednich kosztów. I nie radzę tutaj nic kombinować, bo to podpada pod oszustwo podatkowe.
a jak ze specyfikacją tego urządzenia? dobre to?
Randomekpaź 13. 2016

Z tego co jeszcze przeczytałem na temat zakupów z Chin, należy uiścić VAT, …Z tego co jeszcze przeczytałem na temat zakupów z Chin, należy uiścić VAT, jeśli wartość przesyłki przekracza 45 Euro. Cena tego urządzonka po kursie z http://www.xe.com/?c=PLN to 90,2 Euro - dokładnie dwa razy tyle.A więc po doliczeniu 23% VAT z 319zł robi się 393zł (a to wciąż kwota bez przewalutowania w PayPal).Zdarza się podobno, że chińczyki porządnie zaniżają wartość paczki, ale nie można tego brać za pewnik.Zachęcił mnie test i kilka artykułów nt. Geekboxa z portalu dobreprogramy.pl, ale chyba jeszcze się wstrzymam.http://www.dobreprogramy.pl/Geekbox-test-hybrydowego-odtwarzacza-4K-z-Androidem-i-Linuksem-do-wyboru,Lab,70349.htmlhttp://www.dobreprogramy.pl/szukaj.html?q=geekboxPóki co używam tabletu z wyjściem microHDMI.


Rozkminiałem niedawno temat płacenia podatku VAT za produkty sprowadzane spoza UE. To jest tak, że "paczki o charakterze NIEHANDLOWYM o wartości do 45 EUR MOGĄ zostać dodatkowo zwolnione z podatku." Kluczowe są tu słowa "niehandlowy" oraz "mogą". Wynika z tego, że każdy zakup spoza UE (nawet na kwotę poniżej 45 EUR) może zostać objęty podatkiem, bo ma przecież charakter handlowy. "Mogą" a nie muszą rozumiem tak, że zależy to od sita kontroli i być może wartości produktu, poniżej której koszty procesu ściągania podatku VAT się nie opłacają.
Edytowane przez: "apaczu" paź 13. 2016
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy