Niestety, ta okazja już wygasła
Felix różne rodzaje @kaufland - 1zl
111° Zakończono

Felix różne rodzaje @kaufland - 1zl

1zł1,89zł-47%Kaufland Okazje
27
cze 29. 2018

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Karma dla kota Felix w dobrej cenie - taniej niż na Zooplus.
Chyba wszystkie rodzaje.
Akcja ogólnokrajowa.
Karma, nie najlepsza, ale jak ktoś ma wybrednego kota jak ja i akurat Felixa akceptuję, to moim zdaniem warto
Aktualizacje społecznościowe
"To już nie jest niska półka, a bardziej można by rzec że jedzenie śmieciowe, którego nie należy dawać kotom. Nie dajcie się zwieść atrakcyjnym nazwom tych karm w których króluje zboże. Do karm na czarnej liście należą:

Animonda Rafine, Bellamy, Brekkies, Canun Gatos, Catessy, Chicopee, Felix, Friskies, Josera, Katty, Lara (Bento Kronen), Oke Cat, Perfect Fit, Purina Cat Chow, Purina One (najlepsza z czarnej listy), Willowy Gold, Whiskas, Kitekat i wszystkie karmy dostępne w marketach."

annaszczepanska.pl/kot…ta/
Kaufland OkazjeKaufland gazetka

Grupy

Najlepsze komentarze
Już myślałem, że dobre promo na orzeszki.
27 Komentarzy
popiół, pszenica i kukurydza u kota najszybciej zaczyna wypadać sierść, przez świąd i reakcję alergiczną często wylizuje się do gołej skóry, a później siadają nery i psuje się uzębienie. problem polega na tym, że kot nie powie nam, że cierpi... wręcz przeciwnie, chętnie zganimy go za dziwne zachowania nie rozumiejąc przyczyny:

"To już nie jest niska półka, a bardziej można by rzec że jedzenie śmieciowe, którego nie należy dawać kotom. Nie dajcie się zwieść atrakcyjnym nazwom tych karm w których króluje zboże. Do karm na czarnej liście należą:

Animonda Rafine, Bellamy, Brekkies, Canun Gatos, Catessy, Chicopee, Felix, Friskies, Josera, Katty, Lara (Bento Kronen), Oke Cat, Perfect Fit, Purina Cat Chow, Purina One (najlepsza z czarnej listy), Willowy Gold, Whiskas, Kitekat i wszystkie karmy dostępne w marketach."
annaszczepanska.pl/kot…ta/
Już myślałem, że dobre promo na orzeszki.
Dzięki, podtruje koteczka
Tylko pamiętaj Mireczku, karma wraca
Moje koty jedzą suchą Purine i mokrego kitkata, whiskasa, itd. od wielu lat i nic im nie dolega. Kot w wieku 12 lat cały czas w bardzo dobrej kondycji, 9-latek też nie gorzej, choć miał w życiu ciężej przez wypadki.
Jest też gourmet 4szt za 4.99zl i przynajmniej moja kotka woli tego gourmeta w saszetkach
Dobra czy nie dobra, skład jest zdecydowanie do d. Jak we wszystkich marketowkach.
Jednak popatrzmy na siebie, jak często jemy np w mc?
Mój kot je suchą karmę z górnej półki, a mokrej, próbowaliśmy chyba już z 20 rodzai, od whiskasow, felixow, aż po ,Mac's I tym podobne po 60zl/kg. I co kto nie chce jeść praktycznie żadnych, ostatnio zjadla trochę Felixa, innym razem MyStar, czasami zje MiAmore, tak że kupujemy co się da bo może tym razem zje, a że saszetki dostaje żądło, to nie zwracam specjalnej uwagi na skład, ważne by zjadła ze smakiem ta drobinek która dostanie i dopchala suchą. Nawet mięsa nie chce jeść więc co innego zostaje...

Aha, ktoś wymienił popiół w składzie Felixa jako pierwszy zły - polecam doinformowani się w tej kwestii - na początku też byłem przerażony że moja karma premium ma popiół jak w marketowkach - okazuje się że to ważny i potrzebny składnik dla kota.

Pamiętajmy też że nie zawsze to co drogie jest dobre - Royal Canon przecież jest na poziomie nie wiele wyższym niż marketowych shit
Edytowane przez: "Art_Sheffield" cze 30. 2018
Nie ma argumentów na obronę tego marketowego ścierwa w kolorowych saszetkach. węgiel też jest istotny w ludzkiej diecie ale to wcale nie oznacza, że do schabowego zagryzasz tym co wrzucasz do pieca Jeśli kot jest "wychodzący" to sam uzupełnia braki w diecie ale to nie znaczy, że ścierwo kukurydziano-pszeniczne jakoś mu służy. Ilość popiołu i wypełniaczy, których zupełnie nie przyswaja jest zwykle obłędnie zachwiana. Argument - mój kot to je i żyje jest jak walka z alkoholizmem na zasadzie - ale popatrz te ochlejmordy pod sklepem nawet nie chorują bo świątek piątek śnieg deszcz stoją tam i piją, a ja biegam od lekarza do lekarza ja takiej dedukcji nie kupuję, wybacz

a co do Twojego kota, ludzie w temacie polecają aby kota przekonać do przejścia zupełnie na suchą karmę dobrej jakości. mokre saszety są prawie zawsze gorsze, uboższe w składniki odżywcze i do tego mniej opłacalne w zakupie. ciesz się, że Twój kot woli suchą bo niestety niewiele jest kotów, które łatwo przekonać do ograniczenia mokrej karmy. paradoksalnie suche są lepsze w każdym względzie. jeśli już ktoś koniecznie chce serwować mokrą to taniej niż ścierowokarmę, w tym samym markecie kupi podroby, które wystarczy sparzyć. trzeba tylko trafić co lubi nasz pupil - serca, żołądki itd.

podtrzymuję swoje zdanie, że to promo na ścierwo godzi w zdrowie naszych kotów
Edytowane przez: "bomber" cze 30. 2018
funshycze 30. 2018

Moje koty jedzą suchą Purine i mokrego kitkata, whiskasa, itd. od wielu l …Moje koty jedzą suchą Purine i mokrego kitkata, whiskasa, itd. od wielu lat i nic im nie dolega. Kot w wieku 12 lat cały czas w bardzo dobrej kondycji, 9-latek też nie gorzej, choć miał w życiu ciężej przez wypadki.


znam ludzi którzy od dekad piją na umór i żyją. idąc za Twoją logiką, alkohol im służy podobnie można dedukować z fajkami i pouczać ludzi na onkologii, że przecież ojciec palił całe życie i nie chorował
dodam, że są koty nie wychodzące z domu i zdane na łaskę właściciela. ścierwodieta wykańcza je szybciej niż te które wychodzą z domu i uzupełniają braki.
Edytowane przez: "bomber" cze 30. 2018
Art_Sheffield30/06/2018 09:52

Dobra czy nie dobra, skład jest zdecydowanie do d. Jak we wszystkich …Dobra czy nie dobra, skład jest zdecydowanie do d. Jak we wszystkich marketowkach.Jednak popatrzmy na siebie, jak często jemy np w mc? Mój kot je suchą karmę z górnej półki, a mokrej, próbowaliśmy chyba już z 20 rodzai, od whiskasow, felixow, aż po ,Mac's I tym podobne po 60zl/kg. I co kto nie chce jeść praktycznie żadnych, ostatnio zjadla trochę Felixa, innym razem MyStar, czasami zje MiAmore, tak że kupujemy co się da bo może tym razem zje, a że saszetki dostaje żądło, to nie zwracam specjalnej uwagi na skład, ważne by zjadła ze smakiem ta drobinek która dostanie i dopchala suchą. Nawet mięsa nie chce jeść więc co innego zostaje...Aha, ktoś wymienił popiół w składzie Felixa jako pierwszy zły - polecam doinformowani się w tej kwestii - na początku też byłem przerażony że moja karma premium ma popiół jak w marketowkach - okazuje się że to ważny i potrzebny składnik dla kota.Pamiętajmy też że nie zawsze to co drogie jest dobre - Royal Canon przecież jest na poziomie nie wiele wyższym niż marketowych shit


Skasuj suche. U mnie też koty były wybredne i żadnej mokrej nie chciały jeść. Po skasowaniu suchego jedzą każdą mokrą jaką im podsunę (macs, feringa, wild freedom)
W ogóle koty nie powinny jeść żadnej suchej karmy a tym bardziej nie wolno mieszać mokrej z suchą.
bomber30/06/2018 13:58

Nie ma argumentów na obronę tego marketowego ścierwa w kolorowych sa …Nie ma argumentów na obronę tego marketowego ścierwa w kolorowych saszetkach. węgiel też jest istotny w ludzkiej diecie ale to wcale nie oznacza, że do schabowego zagryzasz tym co wrzucasz do pieca Jeśli kot jest "wychodzący" to sam uzupełnia braki w diecie ale to nie znaczy, że ścierwo kukurydziano-pszeniczne jakoś mu służy. Ilość popiołu i wypełniaczy, których zupełnie nie przyswaja jest zwykle obłędnie zachwiana. Argument - mój kot to je i żyje jest jak walka z alkoholizmem na zasadzie - ale popatrz te ochlejmordy pod sklepem nawet nie chorują bo świątek piątek śnieg deszcz stoją tam i piją, a ja biegam od lekarza do lekarza ja takiej dedukcji nie kupuję, wybacza co do Twojego kota, ludzie w temacie polecają aby kota przekonać do przejścia zupełnie na suchą karmę dobrej jakości. mokre saszety są prawie zawsze gorsze, uboższe w składniki odżywcze i do tego mniej opłacalne w zakupie. ciesz się, że Twój kot woli suchą bo niestety niewiele jest kotów, które łatwo przekonać do ograniczenia mokrej karmy. paradoksalnie suche są lepsze w każdym względzie. jeśli już ktoś koniecznie chce serwować mokrą to taniej niż ścierowokarmę, w tym samym markecie kupi podroby, które wystarczy sparzyć. trzeba tylko trafić co lubi nasz pupil - serca, żołądki itd.podtrzymuję swoje zdanie, że to promo na ścierwo godzi w zdrowie naszych kotów


Sucha karma nie jest lepsza a tym bardziej zdrowsza od mokrej. Zapraszam na barfny świat i barfne korepetycje, tam są koci dietetycy z certyfikatami i mają większą wiedzę na temat zdrowego żywienia kotów niż ja.
k4n4li401/07/2018 22:45

Skasuj suche. U mnie też koty były wybredne i żadnej mokrej nie chciały jeś …Skasuj suche. U mnie też koty były wybredne i żadnej mokrej nie chciały jeść. Po skasowaniu suchego jedzą każdą mokrą jaką im podsunę (macs, feringa, wild freedom)W ogóle koty nie powinny jeść żadnej suchej karmy a tym bardziej nie wolno mieszać mokrej z suchą.


Ile ekspertów tyle teorii Zdajesz sobie sprawę, że część tzw. karm leczniczych występuje wyłącznie w formie suchej?
k4n4li401/07/2018 22:49

Sucha karma nie jest lepsza a tym bardziej zdrowsza od mokrej.


Jest prosta rynkowa zależność, mokre karmy zawierają zwykle 4-30% produktów pochodzenia zwierzęcego. Reszta to tzw. wypełniacze oraz związki wiążące wodę aby zwiększyć masę takiego pokarmu - bo na tym jest biznes. Na suchej karmie trudniej oszukać. Oczywiście są mokre karmy, których skład jest lepszy ale ceny są takie, że po prostu znacznie taniej kupować mięso i podroby, które gwarantują jeszcze lepszy bilans żywieniowy.
@mirus
m.zooplus.pl/sho…BwE

Składniki analityczne

Białko surowe 42.0 %
Tłuszcz surowy 18.0 %
Włókno surowe 3.0 %
Popiół surowy 8.3 %
Wilgotność 10.0 %
Kwasy tłuszczowe Omega 3 0.3 %
Kwasy tłuszczowe Omega 6 2.8 %
Art_Sheffieldlip 2. 2018

@mirushttp://m.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/taste_of_the_wild/taste_wild/177979?utm_campaign=449744&utm_medium=google&utm_source=shopping&product_id=177979.4&gclid=EAIaIQobChMI2a-Qs-f_2wIVArTtCh3RkQ1qEAQYASABEgIwB_D_BwESkładniki analityczneBiałko surowe 42.0 %Tłuszcz surowy 18.0 %Włókno surowe 3.0 %Popiół surowy 8.3 %Wilgotność 10.0 %Kwasy tłuszczowe Omega 3 0.3 %Kwasy tłuszczowe Omega 6 2.8 %


Chodzi o pozostałość po spopieleniu przy ustalaniu wartości odżywczych. W uproszczeniu to masa materii nieorganicznej/minerałów.
Ciężko w tym naszym kraju wyżywić kota.
PoN w Niemczech można kupić za 73,63 € (15 kg, za dwa worki jeszcze mniej), a u nas szkoda gadać...
Gdzie są allegrowi Janusze-importerzy kiedy są potrzebni

fuettern-mit-spass.de/pow…75/ (rabaty 3 i 5%)
bomber01/07/2018 22:57

Ile ekspertów tyle teorii Zdajesz sobie sprawę, że część tzw. karm leczn …Ile ekspertów tyle teorii Zdajesz sobie sprawę, że część tzw. karm leczniczych występuje wyłącznie w formie suchej?


Karmy lecznicze to mit, Twój kot nie potrzebuje karmy dla kotów z wrażliwym żołądkiem czy coś. Jeśli karma jest wysokiej jakości to kot może jeść bez problemu.
bomber01/07/2018 23:04

Jest prosta rynkowa zależność, mokre karmy zawierają zwykle 4-30% pro …Jest prosta rynkowa zależność, mokre karmy zawierają zwykle 4-30% produktów pochodzenia zwierzęcego. Reszta to tzw. wypełniacze oraz związki wiążące wodę aby zwiększyć masę takiego pokarmu - bo na tym jest biznes. Na suchej karmie trudniej oszukać. Oczywiście są mokre karmy, których skład jest lepszy ale ceny są takie, że po prostu znacznie taniej kupować mięso i podroby, które gwarantują jeszcze lepszy bilans żywieniowy.


Lepsze karmy =/= drogie karmy

Lepsze karmy wcale nie są droższe od whiskasów.
Podroby się daje tylko 2-3 razy w tygodniu zamiast jednego posiłku jeśli karmisz mokrą karmą.

Jeśli chcasz karmić wyłącznie surowym mięsem to trzeba je suplementować i to się nazywa barf.

Zapraszam na forum barfnyswiat.org/ tam się dowiesz wszystkiego
k4n4li402/07/2018 09:38

Karmy lecznicze to mit, Twój kot nie potrzebuje karmy dla kotów z w …Karmy lecznicze to mit, Twój kot nie potrzebuje karmy dla kotów z wrażliwym żołądkiem czy coś. Jeśli karma jest wysokiej jakości to kot może jeść bez problemu.


Nawet stosując tak prostą logikę - zdajesz sobie sprawę, że nie tylko w temacie kotów ale nawet ludzi, różne pokarmy inaczej obciążają układ pokarmowy i drogi moczowe? Przykładowo, jeśli masz grypę żołądkową albo wrzodziejące jelito to nie opychasz się kiszką smażoną na głębokim oleju z opiekanymi słonymi ziemniaczkami. Myślę, że skład tych karm jest po prostu zoptymalizowany pod konkretne dolegliwości.
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od Art_Sheffield. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst