Niestety, ta okazja już wygasła

Europa Universalis IV + 3 DLC za darmo w Epic Games Store do 7.10

Zaktualizowano wrz 30. 2021 (Opublikowano wrz 23. 2021)

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Gra do odebrania za darmo w Epic Game Store od dziś godziny 17:00 do 7 października.

Dodatkowo można odebrać trzy darmowe DLC:

Europa Universalis IV: Catholic Majors Unit Pack

Europa Universalis IV: Songs of Yuletide

Europa Universalis IV: Evangelical Majors Unit Pack

Wypełnij swoje przeznaczenie i zdobądź dominację nad światem


Paradox Development Studio powraca z czwartą odsłoną uhonorowanej licznymi nagrodami serii Europa Universalis. W polegającej na budowie imperium grze Europa Universalis IV możesz pokierować wybranym narodem na przestrzeni dziejów i przekształcić swoje państwo w globalną potęgę. Prowadź poddanych przez stulecia, ciesząc się niezrównaną wolnością i głębią rozgrywki oraz historycznie prawdopodobnym rozwojem wydarzeń. Oddaj się eksploracji, handlowi, wojnie i dyplomacji w tej porażającej skalą grze pełnej strategicznych możliwości i zaawansowanych taktyk.

Główne cechy:

  • To Ty podejmujesz decyzje
Buduj potęgę narodu zgodnie z własnymi preferencjami i korzystaj z nieskończonych możliwości.

  • Wykorzystaj potęgę monarchy
Wypróbuj nowy system władzy monarchy, w którym Twoje wybory i decyzje zależą od kalibru osoby znajdującej się u steru rządów, co wywiera niebagatelny wpływ na przebieg rozgrywki oraz rozwój wydarzeń.

  • Weź udział w historycznych wydarzeniach
Wywieraj wpływ na tysiące udokumentowanych na kartach historii wydarzeń i korzystaj z pomocy wielkich postaci minionych epok.

  • Zmień świat w swój plac zabaw
Zatrać się w trwającej całe stulecia historii rozgrywce na olśniewającej szczegółami mapie topograficznej z dynamicznymi efektami pogodowymi.

  • Wypróbuj zupełnie nowy system handlu
Nowy system handlu wprowadza szereg ekscytujących opcji typowych dla dawnych imperiów kupieckich. Opanuj najważniejsze szlaki handlowe i skieruj bogactwa całego świata wprost do swego skarbca.

Zaprezentuj negocjacyjny kunszt dzięki rozbudowanemu systemowi dyplomacjiWykorzystuj możliwości stwarzane przez koalicje, aranżuj związki dynastyczne, udzielaj (jeśli trzeba) wsparcia buntownikom i eksploruj funkcje nowego systemu opinii jednostronnych.

  • Gra wieloosobowa na różnych platformach
Staw czoła znajomym lub wypróbuj nowy tryb współpracy umożliwiający wspólną kontrolę nad pojedynczym narodem nawet 32 graczom jednocześnie. Wypróbuj poprawiony czat i nowe serwery tworzenia rozgrywki.

  • Napisz własną historię i dostosuj rozgrywkę do swoich preferencji
Oferująca pełną obsługę Warsztatu Steam gra Europa Universalis IV daje Ci możliwość swobodnego dostosowania i modyfikowania dowolnego elementu rozgrywki.

439069_1.jpg
439069_1.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Haas
Skoro tyle jest tu specjalistów, którzy wiedzą, że gra jest niegrywalna bez dlc, być może ktoś mógłby się swoją specjalistyczną wiedzą podzielić i polecić te dlc, ktore są absolutnie niezbędne? Być może osoby takie jak np. ja (które skończyły przygodę na 2), po pobraniu darmowej podstawki przekalkulują sobie, czy by przy okazji nie skompletować tych dlc, które są tak potrzebne?

Z chęcią pomogę, niestety w większości jest to bardzo indywidualna sprawa.

Jest jeden must have - Art of War. Ten dodatek powinien mieć każdy kto zabiera się za EU4. Wprowadza możliwość wydawania poleceń sojuszniczym AI, co jest na wagę złota, mówię to z pełną odpowiedzialnością za słowa. Ponadto kilka dodatkowych QOL usprawnień w dyplomacji wojennej.

Drugim bardzo przydatnym DLC jest Res Publica. Bardzo tani i dodający wiele przydatnych rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie już gry.

Podczas zastanawiania się nad resztą dodatków powinniśmy zdecydować się na konkretne kontynenty, na których będziemy grać, ponieważ spora liczba DLC dodaje bonusy wyłącznie do np. Ameryki, Azji itd.

Jeśli ktoś planuje grać wyłącznie w obrębie Europy (co i tak pozwala na przynajmniej tysiące godzin grania) - tu też niestety wszystko zależy od konkretnych państw/grup:
- Rule Britannia - paczka misji dla Wielkiej Brytanii, tylko i aż tyle, dla tego terenu must have
- Golden Century - ma kilka wspólnych punktów z Rule Britannia, poza tym głównie bonusy dla terenów półwyspu iberyjskiego, dodatkowo piracka republika, co kto lubi.
- Emperor - dla centralnej Europy tak, tak, tak.
- Leviathan - ostatnio to DLC i patch bardzo zepsuły grę, ale sam zamysł jest świetny i z czasem wydaje mi się że wszystko się poprawia. Znacząco usprawnia granie tzw. "tall", to znaczy bez ekspansji i opierając się na mocy pojedynczych prowincji.
- Third Rome - głównie usprawnienia i misje dla terenów Rosji, Nowogrodu, wschodniej Europy itd. Bonusy dla religii Orthodox.
- Rights of Man - dla Ottomanów, Prusów, fetyszystów zdecydowany must have, dla innych całkiem przyjemne mechaniki, ale nic koniecznego.
- Mare Nostrum - kilka usprawnień dla floty morskiej, osobiście omijam, ale jeśli ktoś lubi pobawić się statkami i mieć większą możliwość automatyzacji poleceń, warto wziąć.
- Wealth of Nations - usprawnienia mechaniki handlu, poza tym kilka dodatków dla przeróżnych mechanik dotyczących dosłownie wszystkiego, według mnie warto.
- The Cossacks - DLC z gatunku dyplomatycznych, głównie dla Hord oraz wschodniej Europy, jednak dodaje tyle ciekawych możliwości, że według mnie warto zawsze.
- Common Sense - swego czasu totalny must have, aktualnie raczej w ramach ciekawostki i sprawdzenia mechaniki parlamentu. Dodatkowo religie protestanckie oraz teokracja są przyjemniejsze w graniu.

I kilka sytuacyjnych:
- Conquest of Paradise - tylko i wyłącznie dodatki znacznie rozwijające północną Amerykę. Mechanika Random New World jest świetna, ale bezużyteczna poza Europą, raczej na jedno spróbowanie.
- El Dorado - to samo co powyższe tylko dla południowej Ameryki. Nation Designer jest świetny, robienie własnych krajów rządzi ale to tylko dla osób, które nie odczuwają odruchów wymiotnych na myśl o niehistorycznym świecie
- Mandate of Heaven - dla wschodniej Azji must have, osobiście nigdy tam nie grałem, ale podobno dodaje mnóstwo rzeczy.
- Cradle of Civilization - nowości dla arabskich regionów, islamskie regiony w pełni grywalne i nawet porównywalne do krajów europejskich, jednak jeśli nie planujesz tam grać, nie warto.
- Dharma - dawno nie przyglądałem się cenom, swego czasu dodawało niewiele bardzo przydatnych rzeczy dla całego świata za duże pieniądze, must have dla regionu Indii, jeśli potaniało to warto także dla całej reszty.


To tak "w skrócie"
Możliwe że o czymś zapomniałem, ale z chęcią pokłócę się z kimś na temat ulubionego DLC
pawian_akrobata
Na stronie można dodać trzy bezpłatne DLC:

Najlepsze komentarze
107 Komentarzy
Prześlij Komentarz