Niestety, ta okazja już wygasła
Ebook "WordPress 5 dla początkujących" za 50% ceny @ Helion
392° Zakończono

Ebook "WordPress 5 dla początkujących" za 50% ceny @ Helion

29,50zł59zł-50%Helion Okazje
15
Zaktualizowano paź 12. 2019 (Opublikowano paź 9. 2019)

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dziś coś dla początkujących twórców stron www. WordPress, narzędzie CMS, którego instalację jednym kliknięciem umożliwia prawie każda firma hostingowa. Dzięki niemu stworzymy najprostszą stronę w kwadrans, a bardziej zaawansowaną w kilka godzin.

Książka WordPress 5 dla początkujących pokaże Ci, jak szybko rozpocząć przygodę z tym systemem. Dowiesz się, od czego zacząć tworzenie strony, jak sprawnie tworzyć i formatować wpisy, dodawać do stron materiały graficzne, filmowe i dźwiękowe, tworzyć strukturę serwisu i definiować elementy nawigacyjne. Dowiesz się nawet, jak pozycjonować i optymalizować stronę oraz sprawić, aby była przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Uzupełnieniem książki jest przygotowany z myślą o początkujących administratorach stron zestaw ćwiczeń, które pomogą poznać WordPressa w praktyce.

W książce między innymi:
 • Szybka instalacja WordPressa i uruchamianie pierwszego serwisu
 • Tworzenie, edycja i formatowanie treści tekstowych
 • Osadzanie zdjęć i treści multimedialnych
 • Motywy, wygląd i hierarchia stron serwisu
 • Dodawanie i konfiguracja elementów nawigacyjnych
 • Zarządzanie użytkownikami i tworzenie stron posiadających wielu autorów
 • Rozbudowa strony o dodatkowe funkcjonalności - instalacja i konfiguracja wtyczek
 • Aktualizacje, dbanie o bezpieczeństwo systemu i ochrona przed spamem
 • Integracja strony z portalami społecznościowymi
 • Podstawy CSS i HTML
 • Zasady dostępności dla osób niepełnosprawnych
 • Pozycjonowanie i optymalizacja stron
Aktualizacje społecznościowe
Helion OkazjeHelion kupony rabatowe

Grupy

Najlepsze komentarze
Również polecam. Tu przykład stronki(moje portfolio) zrobiony w tym CMS: mojfolder.pl/
15 Komentarzy
Bardzo polecam, przejrzysty i prosty CMS dla budowy swojej stronki
Również polecam. Tu przykład stronki(moje portfolio) zrobiony w tym CMS: mojfolder.pl/
Kupił ktoś?
Czy jak ktoś zrobił już kilka stron w Wordpressie to ta książka czegoś jeszcze nauczy czy to są absolutne podstawy?
Soczevkovski09/10/2019 07:33

Bardzo polecam, przejrzysty i prosty CMS dla budowy swojej stronki


Zgadzam się, aktualizacje z panela i masa wtyczek oraz duży support. Jak ktoś chce iść dalej to polecam zagadnienie headles cms albo gatsbyjs+netlify+github.
Edytowane przez: "marcindh" paź 9. 2019
kamilxxg09/10/2019 09:23

Czy jak ktoś zrobił już kilka stron w Wordpressie to ta książka czegoś jesz …Czy jak ktoś zrobił już kilka stron w Wordpressie to ta książka czegoś jeszcze nauczy czy to są absolutne podstawy?


Nie wiem, na ile zaawansowane jest te "kilka stron". Na końcu opisu wkleiłem zagadnienia poruszane w tej książce. Sam oceń, czy już to ogarniasz. A jeśli nie, to czy chcesz/potrzebujesz ogarniać pozostałe tematy...
Książka dzisiaj znowu w promocji.
Edytowane przez: "DoReMi" paź 12. 2019
Ja korzystam z Wordpress już 15 lat. Kiedyś bawiłem się Joomla / Drupal. Mają swoje plus i minusy, ale jakoś łatwiej przekazać w ręce klienta stronę na WP. Polecam wtyczkę Elementor z szablonem GeneratePress
Edytowane przez: "mark.paul" paź 12. 2019
Czy ktoś mógłby polecić jakąś fajną pozycję do wordpressa tylko w wersji papierowej? Chyba że ta jest godna polecenia? Pytam jako początkujący.
Alvaro12/10/2019 13:53

Czy ktoś mógłby polecić jakąś fajną pozycję do wordpressa tylko w wersji pa …Czy ktoś mógłby polecić jakąś fajną pozycję do wordpressa tylko w wersji papierowej? Chyba że ta jest godna polecenia? Pytam jako początkujący.


Ta wygląda na godną polecenia. Autorzy przechodzą przez tematy związane z początkami w WordPressie praktycznie od zera. A kończą całkiem, całkiem daleko. Możesz sobie przejrzeć spis treści i przykładowy rozdział, żeby zobaczyć, czy odpowiada Ci zakres oraz styl książki.
Cena w dzisiejszej promocji książki drukowanej (41.30 zł) jest niezła, jeśli bierzemy pod uwagę darmową wysyłkę. Jeśli natomiast masz gdzieś po drodze punkt odbioru jakiejś taniej księgarni. to można oszczędzić jeszcze jakieś 5 zł więcej.
Edytowane przez: "DoReMi" paź 12. 2019
Enceladus09/10/2019 07:41

Również polecam. Tu przykład stronki(moje portfolio) zrobiony w tym CMS: ht …Również polecam. Tu przykład stronki(moje portfolio) zrobiony w tym CMS: http://mojfolder.pl/Widzę,że kolega jest z Łodzi A gdzie beczki Grolmanna? Gdzie Mausoleum Poznańskiego? Fajny WP theme. Łódz jest super. Kiedyś w Łodzi moja rodzina miała kilka pałaców, fabryk i parków. Stare dzieje
Alvaro12/10/2019 13:53

Czy ktoś mógłby polecić jakąś fajną pozycję do wordpressa tylko w wersji pa …Czy ktoś mógłby polecić jakąś fajną pozycję do wordpressa tylko w wersji papierowej? Chyba że ta jest godna polecenia? Pytam jako początkujący.Wszystko znajdziesz na youtube.com. Wordpress jest naprawdę prosty i bardzo intuicyjny.
Ktoś kupił może tego pdfa?
Enceladus09/10/2019 07:41

Również polecam. Tu przykład stronki(moje portfolio) zrobiony w tym CMS: ht …Również polecam. Tu przykład stronki(moje portfolio) zrobiony w tym CMS: http://mojfolder.pl/


Czy on jest darmowy zarówno do wykorzystania prywatnego jak i komercyjnego?
Sam CMS za free, motywy najczesciej w 2 wersjach....darmowe lib z bajerami platne.Jak sam ogarniasz bajery dorobisz sam na bazie pierdyliarda wtyczek do tego CMSa
Edytowane przez: "Enceladus" paź 19. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst