Ebook "Trafiony, zatopiony! Jak pomóc dziecku (i sobie) przejść przez powódź emocji" za 5zł dla zalogowanych @ Legimi

sie 4. 2022
Po zalogowaniu możemy kupić ebook "Trafiony, zatopiony! Jak pomóc dziecku (i sobie) przejść przez powódź emocji" za 5zł.
Ceny w innych sklepach od 9,90zł.

Kiedy czujemy się zestresowani, zagrożeni albo przytłoczeni emocjami - nasz mózg przełącza się w jeden z trzech trybów alarmowych: walka, ucieczka, zamrożenie. Autorka to trzy typy reagowania nazywa powodzią emocjonalną. Powódź potrafi dosięgnąć każdego, a szczególnie bezbronni bywają najmłodsi. Jeśli mamy za sobą traumatyczne doświadczenia życiowe i mniej korzystne genetyczne wyposażenie, będziemy jeszcze bardziej podatni na tonięcie i zranienia. Ale jest dobra wiadomość: bez zbędnych słów czy interwencji, możemy wyratować dziecko z powodzi i szybko opatrzyć małe rany.
W książce znajdziesz: krótkie przykłady, jak rozmawiać z dzieckiem i z miłością wyznaczać granice, ćwiczenia, inspiracje i pytania, które pomogą ci zaaplikować teorię. Przyjrzysz się również swojemu zdrowiu psychicznemu i dzieciństwu. Autorka dedykuje książkę nauczycielom, rodzicom, psychologom i pedagogom.


Krótka recenzja

563152-7jS7X.jpg
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze