[eBook] "Polonez na polu minowym" - Doroty Wodeckiej, dzisiaj w godzinach 19:00-23:00 do pobrania BEZPŁATNIE @ Publio
76°Zakończono

[eBook] "Polonez na polu minowym" - Doroty Wodeckiej, dzisiaj w godzinach 19:00-23:00 do pobrania BEZPŁATNIE @ Publio

Pepper 0
sty 14. 2016
Dzisiaj w godzinach 19:00-23:00 w Publio pobierzemy bezpłatnie książkę Doroty Wodeckiej - "Polonez na polu minowym".

Kuczok, Stasiuk, Twardoch, Varga, Krall i inni, którzy na co dzień piszą o niej książki. Teraz w 15 wywiadach z Dorotą Wodecką mówią o niej wprost. O Polsce – bez litości, bez owijania w bawełnę.
Ta książka nie powstałaby, gdyby Eustachy Rylski nie napisał do premiera Donalda Tuska e-maila z diagnozą naszego państwa: rozchwianego, neurotycznego, represyjnego wobec jednostki i rejterującego przed tłumem. List wrócił do niego bez odpowiedzi. Wtedy Dorota Wodecka postanowiła przepytać pisarzy o kondycję Polski i Polaków. Czy list autora „Na Grobli” był jedynie buntem jednostki, czy całego środowiska?
Z potrzeby odpowiedzi na to pytanie powstały wywiady prawdziwe i mocne. Tak szczerze o Polsce nie zwykliśmy rozmawiać publicznie. Dla Janusza Rudnickiego żywot polskiego patrioty to polonez na polu minowym. Dla Andrzeja Stasiuka polskość to los Bombeliny – kota, którego jego córka znalazła przed Bożym Narodzeniem w kapliczce z Matką Boską. A Joanna Bator polski katolicyzm nazywa talibanatem w wersji słowiańskiej. Mocno? Bohaterowie tej książki nie mają litości... dla siebie i dla nas.Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst