Ebook Gdy Ziemia miała nas dość, antologia opowiadań do pobrania za darmo (Fantazmaty)

maj 19. 2022
Fantazmaty prezentują najnowszą antologię opowiadań: Gdy Ziemia miała nas dość (antologia klimatyczna). Ebook do pobrania za darmo w formatach epub, mobi, pdf i rtf.

Czym jest dla ciebie Ziemia? Miejscem? Kawałkiem skały zawieszonym w próżni? Interesującym, ale krótkotrwałym zjawiskiem w niewyobrażalnie długich dziejach Wszechświata? A może… domem?
Gdy zadaliśmy to pytanie autorom tworzącym fantastykę, w odpowiedzi otrzymaliśmy porywające historie ludzi stających do nierównej walki z przyrodą albo jej przerażającym wypaczeniem.
Zapraszamy cię do przyjrzenia się światu ich oczami – na sposoby, które nie przyszłyby ci do głowy. Sądzisz, że wiesz, jak Ziemia może się zmienić w nadchodzących latach? Przyjmujemy wyzwanie! Daj się pochłonąć opowieściom o walce, desperacji, rozczarowaniu, żalu. Spojrzysz inaczej na czekającą cię przyszłość. Przyszłość, która wcale nie musi wyglądać jak czarne wizje snute przez ekologów (tylko gorzej) ani jak fantazje niepoprawnych optymistów (tylko… no cóż, gorzej).
Ale niezależnie od tego, jaki los spotyka ludzkość w sześciu opowiadaniach, które dla ciebie przygotowaliśmy, historie ich bohaterów spowodują, że nasz świat ujawni przed tobą nowy, niespodziewany potencjał. Czy znajdziesz w sobie gotowość do zmierzenia się z nim? Czy zadasz sobie pytanie: a co, jeśli Ziemia będzie miała nas dość?


Lista opowiadań:
Zielone płuca”, Agnieszka Zerka: horror
Zerwany kaganiec”, Grzegorz Piórkowski: science fiction
Pieśń dla wieloryba”, Bohdan Pękacki: science fiction
Białe mięso, czerwona krew”, Dawid Juraszek: climate fiction
Buran”, Stanisław Truchan: climate fiction
Dog days”, Andrzej W. Sawicki: science fiction
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
8 Komentarzy
Prześlij Komentarz