Ebook Barca. Powstanie i upadek klubu, który kształtował nowoczesną piłkę nożną

sie 5. 2022
Coś czuję, że grono kibiców Barcelony w Polsce może się powiększyć. Pewnie to samo pomyśleli w księgarni labotiga.pl i stąd taka promocja na ebook autorstwa Simona Kupera.

FC Barcelona to więcej niż klub. To najbardziej rozpoznawalna katalońska marka na świecie, z długą i piękną historią. A także symbol aspiracji niepodległościowych najbogatszego regionu Hiszpanii i machina marketingowa, której ekspansja objęła 250 milionów obserwujących w mediach społecznościowych. Do niedawna zaś również najpiękniej grająca drużyna nowego tysiąclecia.
Jej globalny zasięg, fenomen społeczno-kulturowy, pasmo odnoszonych sukcesów oraz obecne problemy finansowe opisał Simon Kuper, współtwórca bestsellera Futbonomia. Holenderski pisarz otrzymał wgląd w zakulisowe funkcjonowanie Barcelony jako instytucji, przeanalizował jej przeszłość oraz teraźniejszość. Nie zapomniał też o wpływie, jaki na Barcelonę mieli m.in. śp. Johan Cruyff, który stworzył legendarny Dream Team, i Lionel Messi, czyli klejnot z Rosario oszlifowany przez trenerów La Masii. To głównie dzięki nim Barcelona zyskała zupełnie nową jakość, zaczęła zdobywać najważniejsze trofea i wyróżniać się na tle innych zespołów widowiskową grą zarówno w XX, jak i XXI wieku. W ostatnich latach jednak Barcelona odnotowała ogromną stratę sięgającą ponad pół miliarda euro, a wszystko przez nietrafione transfery i życie ponad stan pod przywództwem Josepa Marii Bartomeu.
Autor książki pt. Barça. Powstanie i upadek klubu, który kształtował nowoczesną piłkę nożną z kronikarską dokładnością przedstawił drogę Blaugrany do wielkości oraz wskazał przyczyny kłopotów, z którymi boryka się kataloński gigant, jednocześnie przypominając, że odbudowa potęgi klubu to proces długofalowy.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze