104°
Zakończono
Dzbanek do filtrowania wody DAFI z czterema kubkami oraz 2 filtrami w zestawie za 19,99zł @ Carrefour
Dzbanek do filtrowania wody DAFI z czterema kubkami oraz 2 filtrami w zestawie za 19,99zł @ Carrefour

Dzbanek do filtrowania wody DAFI z czterema kubkami oraz 2 filtrami w zestawie za 19,99zł @ Carrefour

Pepper
Od jutra (6.10) w Carrefour zestaw składający się z dzbanka do filtrowania wody Dafi, w zestawie z 4 kubkami oraz dwoma filtrami kupimy za 19,99zł.

Standardowa cena to 39,99zł. Cena pojedynczych filtrów nie przekracza 10zł.

Dzbanek Dafi jest polskim (i w dodatku niezłym!) odpowiednikiem znanej praktycznie wszystkim marki Brita.

9 Komentarzy

Jak z dostępnością wkładów? Można stosować te od Brity czy tylko te DAFI?

Praktycznie we wszystkich można używać wszystkich wkładów. W tych też

Mam, polecam, co miesiąc należy wymieniać wkłady, które nie są drogie, niecałe 10 zł za sztukę to niewielki wydatek.

W większości polskich miast filtrowanie wody tylko niepotrzebnie ją zubaża. Nawet w Warszawie jakość wody z kranu jest taka, że można ją pić bez gotowania. Niewielkim wyjątkiem są stare budynki z metalowymi rurami, które zanieczyszczają wodę. Ale przeważnie są już plastiki.

Autor Pepper

Tylko jak już, to problemem nie są rury w budynkach, tylko stare, pordzewiałe rury doprowadzające. Na 'wyjściu' z wodociągów jest ok- w kranach już bywa różnie.

@DoReMi widzę że kolejna bajka w narodzie mocno się trzyma (zubożanie wody? srly? pij z Wisły od razu po co oczyszczalnia która zubaża wodę dodatkowo - lej prosto z rzeki chłopie).
a serio....
Rury rurami (ich stan czasami jest tak fatalny że ręce opadają) ale różnica jest. Polecam filtry bez dwóch zdań. Woda jest wyraźnie lepsza i czystsza.
Poza tym spójrz na czajnik i widać różnicę gołym okiem. Z filtrem miesiąc i czajnik czysty. Bez filtra 2-3 dni i tylko kwasek cytrynowy pomaga. Podobnie jest z Twoimi nerkami itp itd.
Promocja dobra. Z filtrów polecam jednak standardowe aquaphor. Wg mnie najlepsze. Co ciekawe standardowe aquaphor są lepsze od typu maxtra.
Dzbanek+filtr aquaphor+butelka 1l Nalgene = już prawie rok nie kupiłem żadnej butelki/zgrzewki wody pet.
Polecam - różnica jest kolosalna.

@mmxv widzę, że uwierzyłeś innym ludziom niż ja :-) Ale chyba nie wierzysz, że filtr węglowy działa wybiórczo i czyści tylko to, co złe? A co dobre to zostawia? :-)
A na serio: jak ktoś ma problem z kamieniem, albo mu woda śmierdzi, jest chlorowana itp, to faktycznie można spróbować. Ale w większości przypadków to zwyczajnie nie ma sensu - woda w wodociągach ma dobrą jakość i nie warto jej poprawiać. Przez ostatnie 20 lat dużo się pod tym względem zmieniło, technologia poszła do przodu i w rurach mamy naprawdę czystą wodę.

Niedawno kupiłam ten sam zestaw za prawie 50zł Wbrew temu, co mówi DoReMi - woda płynąc przez rury zbiera bardzo dużo zanieczyszczeń. Im starszy budynek, tym gorzej. Po przefiltrowaniu woda jest o niebo lepsza w smaku, nie mówiąc już o kamieniu. Nawet po przefiltowaniu nie uda się usunąć wszystkich minerałów - od tego jest destylacja. Sama używam filtra Dafi, próbowałam Brity i nie widzę różnicy, poza 2x większą ceną

Kamień w czajniku to osad z twardej wody. Twarda woda to wapń i magnez. Filtrowanie zmniejsza zawartość tych jonów w wodzie. Woda płynąca z kranu ma ich optymalną ilość. Producentom filtrów interes się kręci, a @mmxv ma o czym opowiadać bajki
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst