DYSKOGRAFIA GRAMATIK'A ZA FREE
357°Zakończono

DYSKOGRAFIA GRAMATIK'A ZA FREE

7
sie 18. 2016
Gramatik, właściwie Denis Jasarevic (ur. 19 października 1984) – słoweński producent tworzący szeroko pojętą muzykę elektroniczną. W swoich utworach nie ogranicza się do jednego rodzaju dźwięków, balansując na granicy stylów, w tym hip-hopu, funku, jazzu, soulu, bluesa czy nawet dubstepu. Umiejętnie stosuje także wokalne sample z dodatkami gitarowych patternów. Wyróżnia się umiejętnością tworzenia wręcz hipnotycznych beatów pełnych harmonii oraz spójnego i czystego brzmienia. Związany ze znaną w środowisku wytwórnią Pretty Lights Music. Swoje wydawnictwa umieszcza także w Internecie do pobrania całkowicie za darmo, w ramach filozofii ''freeing music by making music free''. Obecnie mieszka w Nowym Jorku na Brooklynie.

Od dziecka był pod silnym wpływem muzyki amerykańskiej, poznając jej różne gatunki, począwszy od funku, aż po soul, co słychać w jego obecnej twórczości. Kiedy Gramatik był w drugiej klasie szkoły podstawowej, rozpoczął naukę gry na fortepianie. W późniejszym czasie brał dodatkowo prywatne lekcje, które poszerzyły muzyczne horyzonty, pozwalając na osłuchiwanie się w piosenkach The Beatles oraz wielu rhytm and bluesowych kapel. W czwartej klasie z kilkoma kolegami założył pierwszy zespół, który został także okrzyknięty najmłodszym bandem w historii szkoły. W liceum natknął się na muzykę hip-hopową, która całkowicie go pochłonęła. Nie mógł oderwać się od pisania własnych wersów, zaskakując przy tym wszystkich w swoim rodzinnym mieście. Nie minęło wiele czasu, kiedy odkrył swoją prawdziwą miłość w procesie tworzenia muzyki, którą jest sampling. Pobieranie próbek dźwięków oraz wokali ze starych utworów, z którymi miał styczność w dzieciństwie, stało się nieodłącznym elementem jego pracy aż do dnia dzisiejszego. Widząc potencjał w swobodnym umieszczaniu i udostępnianiu plików w Internecie, dodawał swoje tracki do sieci, gdzie zaczęły pojawiać się na coraz to większej ilości stron. Szum powoli wzrastał, lata mijały, aż na jego drodze pojawili się przedstawiciele labelu Pretty Lights Music, z którym zdecydował się związać. Gramatik przeprowadził się do Stanów wraz z dwójką przyjaciół - Anze Koronem i Martinem Kenjicem. Wylądował na amerykańskiej ziemi jako w pełni ukształtowany artysta, który doskonale wie, co ma robić i robi to zgodnie ze swoimi założeniami.

Plasował się na szczycie wszelkiego rodzaju list sprzedaży renomowanego portalu BeatPort, sprzedając ponad sto tysięcy piosenek. Wówczas okrzyknięto go światowej klasy producentem, co zaowocowało bezpośrednio zdobyciem nominacji do nagród "Best Chill Out Artist" and "Best Chill Out Track" w 2010 roku, natomiast trzy utwory znalazły się w Beatport Music Awards 2012. Niedawno po wydaniu remiksu "Stairway to Heaven" Led Zeppelin, wskoczył na pierwsze miejsce listy HypeMachine, a w ciągu kilku godzin pojawił się w "Top 10" każdej kategorii na tym portalu. Występy na festiwalach w całej Ameryce, w tym Red Rocks, Lightning in a Bottle, Wakarusa, Electric Forest, Camp Bisco, Wanderlust ugruntowały jedynie pozycje Gramatika w środowisku producenckim.

Aktualizacje społecznościowe

Grupy

Najlepsze komentarze
kolan.kobulkasie 18. 2016

Powinno być w "", ponieważ jest to tekst last.fm


"Dużo czytania"
Ucieszyłem się, ze to Grammatik, a tu niespodzianka
7 Komentarzy
Dużo czytania
kolan.kobulkasie 18. 2016

Powinno być w "", ponieważ jest to tekst last.fm


"Dużo czytania"
Genialny producent, swietne beaty. Ale on sam chyba dawal na PirateBayu cala swoja dysko, sam z siebie.
Ucieszyłem się, ze to Grammatik, a tu niespodzianka
lasicsie 18. 2016

Ucieszyłem się, ze to Grammatik, a tu niespodzianka


Ja tak samo
Przydałoby się tl;dr

Ale ten remix Stairway to Heaven słabiutki.
Edytowane przez: "szymko1995" sie 19. 2016
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst