Dysk SSD Crucial MX300 525GB za ~445zł z dostawą @ Amazon.es
471°Zakończono

Dysk SSD Crucial MX300 525GB za ~445zł z dostawą @ Amazon.es

Pepper 41
lis 26. 2016lis 26. 2016
Dysk SSD Crucial MX300 o pojemności 525GB w hiszpańskim Amazonie kupimy za 101,01€ z dostawą kurierem do Polski.

Aktualna cena w sklepach według Ceneo waha się od 555 do 649zł.

Test dysku znajdziecie na portalu Benchmark.pl

Specyfikacja
 • Rodzaj dysku SSD
 • Pojemność 525 GB
 • Format 2.5"
 • Interfejs SATA III (6.0 Gb/s) - 1 szt.
 • Prędkość odczytu (maksymalna) 530 MB/s
 • Prędkość zapisu (maksymalna) 510 MB/s
 • Odczyt losowy 92,000 IOPS
 • Zapis losowy 83,000 IOPS
 • Wysokość 7 mm
 • Dodatkowe informacje 256-bitowe szyfrowanie danych AES
 • Dołączone akcesoria Adapter 7 mm na 9.5 mm
 • Oprogramowanie do klonowania dysku twardego


41 Komentarzy

Niestety TLC, ale i tak warty kupienia

3D TLC - teoretycznie niby wytrzymalsze .

Po za tym nie wiem co trzeba z nim robić w domu aby go zajeździć.

Pankracy66627 min

3D TLC - teoretycznie niby wytrzymalsze .Po za tym nie wiem co trzeba z nim robić w domu aby go zajeździć.


Postawić na nim system i działać w grafice na dużych plikach... Dysk świetny, ale niestety nie wytrzyma tyle, co dyski na MLC, nie jest to możliwe. 160 TBW (dla 275GB to tylko 80 TBW) to śmiech na sali, dla porównania iridium pro na MLC ma 400 TBW (240GB).
Edytowane przez: "TomdeX" lis 26. 2016

Rozumiem, że nie trzeba znać hiszpańskiego w razie reklamacji?

Podpowiedzcie, bo jestem laikiem, w momencie gdy ten dysk pada, tracimy dane czy jedynie musimy go naprawiać ale bez utraty plików?

nineoclock5 min

Podpowiedzcie, bo jestem laikiem, w momencie gdy ten dysk pada, tracimy dane czy jedynie musimy go naprawiać ale bez utraty plików?


Tracisz dane. Ale dużo wcześniej cię ostrzeże, że coś jest nie tak.

Autor Pepper

@nineoclock Jak pada to z tego co wiem traci się wszystkie dane. Ale żeby w domowych warunkach zajechać taki dysk (o ile nie jest wadliwy - ale to może spotkać każdy model, nawet najdroższy) trzeba się postarać.

@lostboy Wydaje mi się, że gwarancję zrealizujesz bezpośrednio z Crucialem. Jeśli nie, to piszesz maila po angielsku i się Amazon martwi. Bez znaczenia czy kupowałem we włoskim, hiszpańskim, czy w niemieckim zanim wprowadzili PL i Eng, zawsze support był w języku angielskim.

TomdeX1 godz., 3 min

Postawić na nim system i działać w grafice na dużych plikach... Dysk świetny, ale niestety nie wytrzyma tyle, co dyski na MLC, nie jest to możliwe. 160 TBW (dla 275GB to tylko 80 TBW) to śmiech na sali, dla porównania iridium pro na MLC ma 400 TBW (240GB).Nie przesadzajmy. Przy założeniu, że dysk ma wytrzymać 5 lat, to można średnio zapisać 45 GB na dzień, więc raczej zwykły użytkownik nie ma szans go zajechać.

Autor Pepper

@Dario A to taki dysk nie wystarczy jeden do śmierci? Trzeba potem kupować NOWY? Oszaleli

TomdeX1 godz., 10 min

Postawić na nim system i działać w grafice na dużych plikach... Dysk świetny, ale niestety nie wytrzyma tyle, co dyski na MLC, nie jest to możliwe. 160 TBW (dla 275GB to tylko 80 TBW) to śmiech na sali, dla porównania iridium pro na MLC ma 400 TBW (240GB).


Dlatego sam posiadam iridum pro :P.

Druga sprawa dysk wyłącznie do użyutku domoowego - gry, filmy i WWW nic po za tym (crucial).
Edytowane przez: "Pankracy666" lis 26. 2016

Dario7 min

Nie przesadzajmy. Przy założeniu, że dysk ma wytrzymać 5 lat, to można średnio zapisać 45 GB na dzień, więc raczej zwykły użytkownik nie ma szans go zajechać.Czemu tylko 5 lat? Mój HDD miałem 9 lat... Liczę, że SSD wytrzyma dłużej, pewnie, będą tańsze za 5 lat o większej pojemności, ale to nie znaczy, że ten obecny pójdzie do śmeci.

A tak swoją drogą to co oni tak kombinują z cenami tych Cruciali? Wczoraj i kilka dni temu 750GB, teraz to.

TomdeX2 min

Czemu tylko 5 lat? Mój HDD miałem 9 lat... Liczę, że SSD wytrzyma dłużej, pewnie, będą tańsze za 5 lat o większej pojemności, ale to nie znaczy, że ten obecny pójdzie do śmeci.


Zazdroszczę, ja od kilku lat żegnam się z talerzowymi dyskami dużo częściej niż bym chciał, np WD green mi nawet roku nie wytrzymał. Zjechali z jakością strasznie, poobcinali gwarancje i się ludziom nie dziwię, że tylko na SSD patrzą.

MolibdenowyMateusz10 min

Zazdroszczę, ja od kilku lat żegnam się z talerzowymi dyskami dużo częściej niż bym chciał, np WD green mi nawet roku nie wytrzymał. Zjechali z jakością strasznie, poobcinali gwarancje i się ludziom nie dziwię, że tylko na SSD patrzą.Mój wytrzymał 27 tys. godzin i nadal chodzi, jednak muł się zrobił totalnie, jeszcze dysk na SATA II, więc już w ogóle, aktualne HDD są mniej wytrzymałe niż te starsze, choć można trafić na egzemplarz, który posłuży długo. Ja osobiście już nigdy nie wrócę do HDD, jadę tylko na SSD, cisza, szybkość - to lubię.

MolibdenowyMateusz33 min

A tak swoją drogą to co oni tak kombinują z cenami tych Cruciali? Wczoraj i kilka dni temu 750GB, teraz to.Zaczynają wykorzystywać to, że TLC 750GB to ~tyle samo komórek przechowujących dane co w 500GB MLC. W czasie tych promocji sprzedają dyski przerzucając tą oszczędność na klienta (zwykle TLC były w bardzo podobnej cenie jak MLC tej samej pojemności). Do tego są współwłaścicielem fabryk. Mogą dyski sprzedawać po kosztach producenta dysku, a i tak zarabiać na produkcji kości flash.

TomdeX1 godz., 49 min

Postawić na nim system i działać w grafice na dużych plikach... Dysk świetny, ale niestety nie wytrzyma tyle, co dyski na MLC, nie jest to możliwe. 160 TBW (dla 275GB to tylko 80 TBW) to śmiech na sali, dla porównania iridium pro na MLC ma 400 TBW (240GB).TBW przy dzisiejszych pojemnościach nie jest problemem. Przy 750GB (w sumie 500+) jest tyle miejsca do zapisu, że trzeba tygodni, by zwykły użytkownik "dotknął" zapisem wszystkich komórek. Większy problem jest z tym, że użytkownicy mając tyle GB wrzucają coraz więcej plików, które później tylko czytają, a sam ładunek komórki powoli się ulatnia. Z czasem dysk powinien skanować "powierzchnię" i przekopiowywać te bardziej rozładowane komórki w nowe miejsca. Gorzej, jeśli ten mechanizm szwankuje, albo dysk trafi do szuflady z dowolnego powodu. Tak samo jest z kartami pamięci - z czasem zdjęcia mogą nie dać się odczytać, gdy karta sobie siedzi bezczynnie w aparacie.

Kaban56 min

@lostboy Wydaje mi się, że gwarancję zrealizujesz bezpośrednio z Crucialem. Jeśli nie, to piszesz maila po angielsku i się Amazon martwi. Bez znaczenia czy kupowałem we włoskim, hiszpańskim, czy w niemieckim zanim wprowadzili PL i Eng, zawsze support był w języku angielskim.


Dobrze rozumiem z Twojej wypowiedzi, że jest polski support na Amazonie? Ma ktoś może doświadczenie z supportem Cruciala, bo słyszałem że Amazonu jest świetny i zastanawiam się na przyszłość, gdzie lepiej będzie uderzyć?


TomdeX1 godz., 59 min

Postawić na nim system i działać w grafice na dużych plikach... Dysk świetny, ale niestety nie wytrzyma tyle, co dyski na MLC, nie jest to możliwe. 160 TBW (dla 275GB to tylko 80 TBW) to śmiech na sali, dla porównania iridium pro na MLC ma 400 TBW (240GB).O co chodzi z tym TBW? kupiłem ten dysk do zastosowań domowych(filmy, www)i teraz się zastanawiam czy to był dobry wybór. liczę że prędzej wymienia na nowy niż padnie?
Edytowane przez: "lostboy" lis 26. 2016

Pankracy66642 min

Dlatego sam posiadam iridum pro :P.Druga sprawa dysk wyłącznie do użyutku domoowego - gry, filmy i WWW nic po za tym (crucial).Wręcz przeciwnie. Im bardziej regularnie modyfikujemy dane, tym lepiej dla nich. TLC to zło... ale 3D TLC dane nadzieje na lepszą przyszłość...

Autor Pepper

@lostboy Tylko niemiecki sklep ma polski support.

Kupiłem model 750GB. Na 19nm TLC się przejechałem (Samsung 840EVO z czasem zaczął przycinać). Na 40nm TLC 850EVO nie narzekam. Dałem szansę tym 3D TLC z promocji... bo akurat potrzebowałem pojemniejszego SSD 750GB, oprócz 500GB SSD i kilku mniejszych, które mam.

Kupiłem jedną 750-tkę, a teraz zaczynam żałować, że nie wziąłem jeszcze jednej 750GB, albo chociaż 525GB...
Edytowane przez: "pwil" gru 5. 2016
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst