DXRACER RACER 1 - fotel dla gracza za ok. 895zł @ Amazon.de
93°Zakończono

DXRACER RACER 1 - fotel dla gracza za ok. 895zł @ Amazon.de

admin 6
lis 8. 2016
Fotel gamingowy DXRacer Racer 1 - wg opisu zaprojektowane zostały specjalnie dla graczy, dla osób, które bardzo dużo czasu spędzają przed komputerem lub dla osób cierpiących na bóle pleców (w sumie na jedno wychodzi ).

W niemieckim Amazonie obniżono cenę tego fotela do ok. 205,58€ (koszt już z dostawą) co w przeliczeniu na złotówki daję ok. 895zł.
Szukając na Ceneo, czy Allegro znalazłem ten model w cenach ponad 1000zł.

Specyfikacja:
Kolor: czarno-czerwony
Materiał obicia: tkanina
Materiał wypełnienia: pianka
Materiał kółek: tworzywo sztuczne
Regulowana wysokość siedziska: 430 - 520 mm
Maksymalne obciążenie: 100 kg
Wysokość oparcia: 820 mm
Szerokość siedziska: 530 mm
Głębokość siedziska: 540 mm
Dodatkowe informacje: funkcja kołysania, regulowane oparcie, regulowane podłokietniki
Wysokość fotela: 1230 - 1320 mm
Waga: 25 kg
Dołączone akcesoria: poduszka zagłówkowa, poduszka lędźwiowa

6 Komentarzy

Czyli klasycznie. Dxracery nie są warte swojej ceny.

Autor admin

xdrope1 min

Czyli klasycznie. Dxracery nie są warte swojej ceny.


W moim przypadku sprawdza się fotel z IKEA, ale trudno mi się wypowiedzieć, nie miałem styczności z dxracer.

xdrope37 min

Czyli klasycznie. Dxracery nie są warte swojej ceny.mam dx racera. Nie ten model bo ten jest materiałowy. Ja mam z ekoskóry. Wcześniej miałem Marcusa z Ikei.

Rozumiem, że opinię wystawiasz po tym, że widziałeś go w ofertach a nie realnie miałeś w domu?

Ja dla osób pracujących przy komputerze i szanujących swój kręgosłup polecam fotele tego typu. Nie musi być to dx. Jest jeszcze kilka innych firm które produkują tego typu fotele.


ten model w sklepie dxracera za 999 więc oferta niezła

przemysław.rz11 min

mam dx racera. Nie ten model bo ten jest materiałowy. Ja mam z ekoskóry. Wcześniej miałem Marcusa z Ikei. Rozumiem, że opinię wystawiasz po tym, że widziałeś go w ofertach a nie realnie miałeś w domu?Ja dla osób pracujących przy komputerze i szanujących swój kręgosłup polecam fotele tego typu. Nie musi być to dx. Jest jeszcze kilka innych firm które produkują tego typu fotele. ten model w sklepie dxracera za 999 więc oferta niezła


Mierzyłem dupsko na wielu fotelach w tym na jyskach, ikei, profi i jeszcze jednej takiej ergo. Dxa też mierzyłem. Dx jest straszną tandetą. Nie tylko wizualną ale i użytkową. Jak trzymają Ci się plastiki? Skrzypi/są luzy? Jak mocno pocisz się na krześle z eko skóry? Drugą kwestią jest ich marketing i wciskanie tych krzeseł na wszystkie turnieje, wielu streamerom i youtuberom za darmo, ale na sferę użytkową dużego wpływu to nie ma. Ten fotel jest najlepszym przykładem, że krzesło może spełniać chyba wszystkie punkty ergonomii jak dobrze pamiętam ze swojego toku edukacji, ale użytkowo jest tragiczne.


Cad47 min

W moim przypadku sprawdza się fotel z IKEA, ale trudno mi się wypowiedzieć, nie miałem styczności z dxracer.Zależy która ikea. Markus jest dobry dla niektórych ludzi ze wzrostem około 1,8m. Przez brak regulacji i różne proporcje ciała ciężko go polecać wszystkim. Irytuje trzask przy odchylaniu i skóra na siedzisku (miałem wersję ze skóry), która szybko wygląda brzydko. Za to sam z siebie (jeśli nie zmienili mu w ostatnich 2-3 latach części, bo ikea lubi to robić pogarszając jakość) wytrzyma wiele lat.

PS szukając na polskich forach informacji na temat krzeseł ergonomicznych dostaniecie raka z przerzutami od "szeptanych" itp. Traficie na fanboyów dxracerów (ale na amerykańskich forach to już zupełnie xD). Od większości firm "ergonomicznych: nie posiadając budżetu minimum 2k lepiej się nie zbliżać, tak samo do szarlatanów od pracy na stojąco i od klęczników/piłek itp. Sam temat pracy przed komputerem i zdrowia kręgosłupa to temat na książkę, ale podsumowując w tym temacie dxracer to syf, a każdy kto twierdzi inaczej nie miał normalnego, ergonomicznego krzesła.


uzywałem tych krzeseł i są słabe. podtrzymanie kręgosłupa mizerne. może kwestia moich 190 cm nie wiem

xdrope16 min

Mierzyłem dupsko na wielu fotelach w tym na jyskach, ikei, profi i jeszcze jednej takiej ergo. Dxa też mierzyłem. Dx jest straszną tandetą. Nie tylko wizualną ale i użytkową. Jak trzymają Ci się plastiki? Skrzypi/są luzy? Jak mocno pocisz się na krześle z eko skóry? Drugą kwestią jest ich marketing i wciskanie tych krzeseł na wszystkie turnieje, wielu streamerom i youtuberom za darmo, ale na sferę użytkową dużego wpływu to nie ma. Ten fotel jest najlepszym przykładem, że krzesło może spełniać chyba wszystkie punkty ergonomii jak dobrze pamiętam ze swojego toku edukacji, ale użytkowo jest tragiczne.Zależy która ikea. Markus jest dobry dla niektórych ludzi ze wzrostem około 1,8m. Przez brak regulacji i różne proporcje ciała ciężko go polecać wszystkim. Irytuje trzask przy odchylaniu i skóra na siedzisku (miałem wersję ze skóry), która szybko wygląda brzydko. Za to sam z siebie (jeśli nie zmienili mu w ostatnich 2-3 latach części, bo ikea lubi to robić pogarszając jakość) wytrzyma wiele lat. PS szukając na polskich forach informacji na temat krzeseł ergonomicznych dostaniecie raka z przerzutami od "szeptanych" itp. Traficie na fanboyów dxracerów (ale na amerykańskich forach to już zupełnie xD). Od większości firm "ergonomicznych: nie posiadając budżetu minimum 2k lepiej się nie zbliżać, tak samo do szarlatanów od pracy na stojąco i od klęczników/piłek itp. Sam temat pracy przed komputerem i zdrowia kręgosłupa to temat na książkę, ale podsumowując w tym temacie dxracer to syf, a każdy kto twierdzi inaczej nie miał normalnego, ergonomicznego krzesła.


Widzisz problem z tymi krzesłami jest prosty. Przy 1 "siedzeniu" szału nie ma. Dopiero jak posiedzisz kilka dni to odczuwasz efekt. Miałem kilka krzeseł i to jest akurat produkt na którym nie oszczędzam.
Markusa miałem 6 lat temu i jakość była dużo gorsza niż te "plastikowe" dx które teraz mam. Markus po prostu się przetarł i to w dokładnie 2 miesiące po gwarancji. Obszywanie fotela okazało się równie kosztowne co połowa markusa więc sobie odpuściłem. Mam dx racera od 2 lat i niczym się nie zmienił jeżeli chodzi o wygląd. Co do plastików nie zauważyłem żadnego skrzypienia ani luzów. Mam niższy model tylko z 2 regulacjami podłokietników i tu wolałbym jednak wyższy model który ma 4 poziomy regulacji. (taki ma mój brat). Jeżeli ktoś ma budżet do 1200 zł na fotel to spokojnie może zakupić fotel "gamingowy" w celach pracy.

Skórę wybierałem właśnie przez to, że fotel materiałowy mi się przetarł. Nie pocę się przez nią jakoś dużo bardziej. Oczywiście jak jest 30 stopni i w mieszkaniu dochodzi do 27 to się pocę ale to w wielkiej mierze jest zależne od temperatury a nie od fotela. Poza tym, rzadko siadam na fotelu bez żadnych ubrań.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst