435°
9
Opublikowano 25 listopada 2022

Dwa darmowe ebooki Fantastyczne pióra 2021 oraz Niewidoczne

Avatar
Opublikowane przez tomsolo
Dołączył w 2017
309
1.193

O tej okazji

W ostatnim czasie pojawiły się dwie darmowe antologie opowiadań w formie ebooka z gatunku szeroko pojętej fantastyki. Porta fantastyka.pl wydał Fantastyczne pióra 2021natomiast Śląski Klub Fantastyki antologię pt. Niewidoczne. W obu przypadkach pliki można pobrać w formatach epub, mobi i pdf. Istnieje również możliwość zakupu obu antologii w wersji papierowej.
Opisy wydawców:
Fantastyczne pióra 2021
Fantastyczne Pióra 2021 to już czwarta antologia z serii, która znowu zabierze Was w podróż po innych światach – tym razem aż w siedemnastu opowiadaniach. Wśród autorów znaleźć można debiutantów i doświadczonych pisarzy, których łączy miłość do fantastyki oraz… portalu fantastyka.pl.
Antologia zawiera cały przekrój gatunków, także niezależnie od tego, czy szuka się podróży po postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych, po zamarzniętym księżycu Jowisza czy na Marsa albo tropikalną wyspę, wśród opowiadań znajdzie się coś właściwego.
Niewidoczne
Największą zaletą wszelkich antologii jest różnorodność – pomysłów, perspektyw, stylu. Ta zabiera czytelnika w podróż szlakiem niemal wszystkich podgatunków fantastyki: od SF, przez fantasy, po kingowski horror. Na futurystycznej cyberpunkowej miasto-wyspie, w osiemnastowiecznej Wenecji wśród rozpląsanego karnawału, w quasi-bałkańskim księstwie czy w zwykłym polskim powiatowym miasteczku bohaterowie rozwiązują zagadki, poszukują zaginionych wspomnień, zmagają się z koszmarami. Zwłaszcza koszmary to w tym zbiorze powracający motyw: od złowrogich przybyszów z gwiazd po obłęd zrodzony z psychicznej traumy.
Czy warto poznać te siedem opowieści? Warto.
Więcej szczegółów od sprzedawca
Aktualizacje społecznościowe
Okazje Black Friday 2023
Skomentuj

Sprawdź również

9 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Jak się dobrze przyjrzeć to prenumerata roczna jest za 92. Według mnie taniocha.
  Avatar
  84
 2. Avatar
  Dzięki za wstawkę +
 3. Avatar
 4. Avatar
  Za fantastykę zawsze plus
 5. Avatar
Avatar