Dungeons & Dragons: Zestaw Startowy
465°

Dungeons & Dragons: Zestaw Startowy

63,75zł89,99zł-29%Allegro Okazje
19
465°
Dungeons & Dragons: Zestaw Startowy
paź 18. 2020
Możliwa cena 53,75zł (-10zł + Smart).

Eksploruj podziemne labirynty! Plądruj wielkie skarbce! Walcz z legendarnymi potworami!

Zestaw Startowy jest wprowadzeniem do wypełnionej akcją i niesamowitymi przygodami, najpopularniejszej gry fabularnej na świecie, jaką jest Dungeons & Dragons!

W tym pudełku znajdują się najważniejsze zasady, a także wszystko inne, co jest potrzebne do rozpoczęcia niesamowitej przygody w świecie okrutnych smoków i dzielnych poszukiwaczy przygód!

W pudełku znajdziesz:

  • Zasady dla początkujących, które pozwolą Tobie i Twoim graczom w pełni cieszyć załączoną przygodą. W tym podstawy prowadzenia D&D, schemat walki, zasady dotyczące podróżowania i rzucania czarów.
  • Jedną z najlepszych do tej pory opublikowanych przygód w świecie Zapomnianych Krain, która przeprowadzi drużynę od pierwszego aż do piątego poziomu, a także za pomocą wskazówek pomoże początkującemu Mistrzowi Podziemi.
  • Pięć zawczasu przygotowanych kart postaci, z których każda na odwrocie ma wszystkie informacje potrzebne do grania daną postacią.
  • Podstawowy zestaw kości potrzebny, aby rozpocząć grę.
Jeśli zastanawiasz się, gdzie zacząć swoją przygodę z D&D®, ten produkt zapewni Ci wszystko to, czego potrzebujesz!
___________________________
Czy są tu jacyś fani D&D?
Aktualizacje społecznościowe
Allegro OkazjeAllegro kupony rabatowe
19 Komentarzy
Jak uzyskać cenę 53 zł? Mam smarta, a cena dalej 63
Kabariusz18/10/2020 12:08

Jak uzyskać cenę 53 zł? Mam smarta, a cena dalej 63

Monety lub pierwsze zakupy w aplikacji allegro (-10zł).
rosiak1218/10/2020 12:13

Monety lub pierwsze zakupy w aplikacji allegro (-10zł).


+ 50 zł od babci i gra wychodzi za 3 zł
Monetami możesz zbić nawet o 19,50 zł.

Warto kupić? Nigdy nie grałem.
Na długo zabawy da taki starter?
Chyba nawet warto, bo w zestawie są kości, ale co ciekawe widzę na stronie producenta zestaw podstawowych reguł z bestiariuszem, tworzeniem postaci, pustymi kartami postaci, całość ma 180 stron i jest zupełnie za darmo (!). To może być ciekawa, zupełnie darmowa alternatywa (rzuty kościami można generować na telefonie w darmowej aplikacji).
Link: dnd.wizards.com/art…les

Poza tym zagrałbym nawet, tylko że nie mam za bardzo z kim, problemem jest też brak czasu :/
Edytowane przez: "hrhr" paź 18.
Hehe opinia kolegi.
5301922-5ekg1.jpg
jacko9018/10/2020 12:48

Hehe opinia kolegi. [Obrazek]


Jak tak patrzę na końcówkę Baldur's Gate 2 wraz z dodatkiem, to trochę się muszę zgodzić. No ale też muszę się zgodzić, że jest MG odpowiednio pokieruje fabułą, to da się tego uniknąć.
szkoda że nie mam kolegów ani koleżanek :(((
Czy będzie dobrze się grało w dwie osoby?
karinio18/10/2020 13:19

lepszy Petting & Penetration


Wolałbym universe Dungeons & Dragons.
not.your.milk18/10/2020 13:05

Czy będzie dobrze się grało w dwie osoby?


Zależy od was czy dobrze spędzicie czas w tej grze. Sama gra i scenariusz w tej edycji są docelowo stworzone dla większej ilości osób ale na pewno da się grać w dwie osoby. Jedna osoba wtedy musi grać Mistrzem Podziemi i lekko zmienić cała kampanię pod jednego gracza.
Cały starter jest zrobiony dla osób które nigdy nie miały styczności z papierowymi RPG i chcą sprawdzić czy jest to coś dla nich.
hrhr18/10/2020 12:38

Chyba nawet warto, bo w zestawie są kości, ale co ciekawe widzę na stronie …Chyba nawet warto, bo w zestawie są kości, ale co ciekawe widzę na stronie producenta zestaw podstawowych reguł z bestiariuszem, tworzeniem postaci, pustymi kartami postaci, całość ma 180 stron i jest zupełnie za darmo (!). To może być ciekawa, zupełnie darmowa alternatywa (rzuty kościami można generować na telefonie w darmowej aplikacji).Link: https://dnd.wizards.com/articles/features/basicrulesPoza tym zagrałbym nawet, tylko że nie mam za bardzo z kim, problemem jest też brak czasu :/


Warto tu jednak wspomnieć, że starter nie zawiera pełnych zasad, wszystkich umiejętności, zaklęć itd. Do tego potrzebne nam już są podręczniki, zaczynająć od Player's Handbook.
jacko9018/10/2020 12:48

Hehe opinia kolegi. [Obrazek]


Opinia nie mająca nic wspólnego z 5e i opierająca się na poprzednich edycjach DnD, gdzie w wielu wypadkach magiczne przedmioty to były must-have żeby w ogóle móc coś zrobić - stąd było ich dużo i dostawało się je szybko. W 5e nie masz ich ani dużo, ani szybko, ani nie jest o nie łatwo. Nie są też jakieś mega silne. Dodatkowo w "kilka sesji" nie wbijesz nawet 5 poziomu a na 5 poziomie to możesz być uznawany co najwyżej za elitarne jednostki. Za pół boga to możesz być uważany dopiero na 20lvl a od razu powiem: mało która kampania trwa na tyle długo aby osiągnąć tak wysoki poziom. Moja obecna trwa blisko rok i nie mamy nawet 10 lvl. Na poziomach poniżej 10 nie ma mowy o ratowaniu świata czy nawet wpływaniu na świat. Przy czym wiele kampanii na prawdę nie trwa na tyle długo aby wbić poziomy powyżej 10.
Edytowane przez: "kubas246" paź 18.
kubas24618/10/2020 14:53

Opinia nie mająca nic wspólnego z 5e i opierająca się na poprzednich edy …Opinia nie mająca nic wspólnego z 5e i opierająca się na poprzednich edycjach DnD, gdzie w wielu wypadkach magiczne przedmioty to były must-have żeby w ogóle móc coś zrobić - stąd było ich dużo i dostawało się je szybko. W 5e nie masz ich ani dużo, ani szybko, ani nie jest o nie łatwo. Nie są też jakieś mega silne. Dodatkowo w "kilka sesji" nie wbijesz nawet 5 poziomu a na 5 poziomie to możesz być uznawany co najwyżej za elitarne jednostki. Za pół boga to możesz być uważany dopiero na 20lvl a od razu powiem: mało która kampania trwa na tyle długo aby osiągnąć tak wysoki poziom. Moja obecna trwa blisko rok i nie mamy nawet 10 lvl. Na poziomach poniżej 10 nie ma mowy o ratowaniu świata czy nawet wpływaniu na świat. Przy czym wiele kampanii na prawdę nie trwa na tyle długo aby wbić poziomy powyżej 10.


Dokładnie. Co więcej opinia "kolegi kolegi" jest bardzo samolubna. Nie myśli on o nowych graczach i mistrzach gry którzy chcieliby spróbować swoich sił w papierowym RPG po raz pierwszy, tylko o swoich własnych gustach na zasadzie bo on woli mroczniej.
Również nie zwrócił uwagi na łatwość nauczenia się zasad gry. Porównując mechaniki uniwersum Fantazy Warhammera 4 edycji do DnD edycji 5, DnD wygrywa dzięki dobrym opisom mechanik i ogólnej przejrzystości zasad.
Edytowane przez: "none" paź 18.
jacko9018/10/2020 12:48

Hehe opinia kolegi. [Obrazek]


Powiedz koledze żeby dorósł bo trąci mi to 14 latkiem. Zestaw startowy jak najbardziej opłacalny, zarówno dla gracza jak i wanna be DMa
Najlepsze że zestaw ma wszystko czego potrzebujesz do gry. Kostki, karty postaci, zasady i przygodę na kilka spotkań. Dodam że przygoda zbiera bardzo pozytywne recenzje. Sam kupiłem jakoś czas temu za 90 pln ale nie żałuję.
Nie ma lepszej opcji na rozpoczęcie gry w RPG niż zakup startera. A ten jest jeszcze wyjątkowo dobry.
Ktoś pytał czy da się zagrać w ten scenariusz w dwie osoby. Da się. Albo dajesz graczowi dwie postacie do kontrolowania albo zmniejszach troche poziomy trudności albo sam mistrz gry wciela się w postaci niezależne które towarzyszą graczowi. Oczywiście najprzyjemniej 4 graczy+ oraz mistrz gry.

Pozdro Rpgowe świry!
Szczygiel9119/10/2020 21:05

Najlepsze że zestaw ma wszystko czego potrzebujesz do gry. Kostki, karty …Najlepsze że zestaw ma wszystko czego potrzebujesz do gry. Kostki, karty postaci, zasady i przygodę na kilka spotkań. Dodam że przygoda zbiera bardzo pozytywne recenzje. Sam kupiłem jakoś czas temu za 90 pln ale nie żałuję.Nie ma lepszej opcji na rozpoczęcie gry w RPG niż zakup startera. A ten jest jeszcze wyjątkowo dobry.Ktoś pytał czy da się zagrać w ten scenariusz w dwie osoby. Da się. Albo dajesz graczowi dwie postacie do kontrolowania albo zmniejszach troche poziomy trudności albo sam mistrz gry wciela się w postaci niezależne które towarzyszą graczowi. Oczywiście najprzyjemniej 4 graczy+ oraz mistrz gry. Pozdro Rpgowe świry!


Czyli dla rozpoczynających swoją przygodę z planszowymi RPGami DnD będzie ok? Po rozegraniu paru sesji i zapoznaniu się z mechaniką gry warto coś dokupić do tego zestawu, jakoś go zaktualizować? Z góry dzięki!
rosiak1219/10/2020 22:34

Czyli dla rozpoczynających swoją przygodę z planszowymi RPGami DnD będzie o …Czyli dla rozpoczynających swoją przygodę z planszowymi RPGami DnD będzie ok? Po rozegraniu paru sesji i zapoznaniu się z mechaniką gry warto coś dokupić do tego zestawu, jakoś go zaktualizować? Z góry dzięki!


Kiedy zdecydujesz się że chcesz wejść w papierowe DnD na poważnie dokupujesz podręcznik gracza edycji 5, kosztuje on około 160zł. Zawiera w sobie wszystkie mechaniki, większość ras, klas i masę innych informacji o świecie.
Nazwa podręcznika może mylić, nie jest on tylko dla graczy również jest podstawą dla każdego Mistrza Podziemi.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst