Niestety, ta okazja wygasła 56 sekund temu.
78°
Opublikowano 10 listopada 2023

Duch króla Leopolda, książka

46,52zł73zł-36%
Stacjonarnie: Ogólnopolska ·
Awatar użytkownika tery
Opublikowane przez
tery
Dołączył w 2022
11
98

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej Książki

Znajdź więcej okazji Książki

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

Darmowa dostawa do salonu.

Prawdziwa historia, która stała się kanwą „Jądra ciemności” Josepha Conrada. Wstrząsająca relacja z piekła, w którym zginęło blisko osiem milionów ludzi. Opowieść o ludobójstwie, jakiego w swej kolonii w Kongu dopuścił się król Belgów Leopold II, człowiek, którego niespecjalnie obchodziła jego ojczyzna. Poszukiwał kolonii, w obawie, że inne europejskie potęgi zgarną wszystko dla siebie. Znalazł Kongo i zaprowadził tam rządy niewyobrażalnego terroru. Niezwykły reportaż historyczny o ludzkiej chciwości i okrucieństwie i o tym jak jeden człowiek - Edmund Dene Morel – postanowił przeciwstawić się złu, wszczynając ogólnoświatową kampanię przeciwko zbrodniczej działalności despoty.
Empik Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika eter
"Prawdziwa historia, która stała się kanwą „Jądra ciemności” Josepha Conrada. Wstrząsająca relacja z piekła, w którym zginęło blisko osiem milionów ludzi. Opowieść o ludobójstwie, jakiego w swej kolonii w Kongu dopuścił się król Belgów Leopold II, człowiek, którego niespecjalnie obchodziła jego ojczyzna. Poszukiwał kolonii, w obawie, że inne europejskie potęgi zgarną wszystko dla siebie. Znalazł Kongo i zaprowadził tam rządy niewyobrażalnego terroru. Niezwykły reportaż historyczny o ludzkiej chciwości i okrucieństwie i o tym jak jeden człowiek - Edmund Dene Morel – postanowił przeciwstawić się złu, wszczynając ogólnoświatową kampanię przeciwko zbrodniczej działalności despoty."
Awatar użytkownika sempik
"Dostrzeżenie w Afryce kontynentu, zamieszkanego przez istniejące społeczeństwa, mające własną kulturę i historię, wymagałoby empatii, której brakowało Europejczykom i Amerykanom, którzy jako pierwsi dotarli do Konga. Gdyby było inaczej, zobaczyliby, że rządy Leopolda były nie tyle postępem cywilizacyjnym, ile kradzieżą i odbieraniem wolności”.

Historia – niestety – pełna jest przerażających zbrodni ludobójstwa. Niemal wszystkie były usprawiedliwiane wzniosłymi ideami czy walką o lepsze jutro. Ich efektem była eksterminacja niemal całych narodów. O niektórych tych przerażających aktach świat pamięta, o innych zaś stara się zapomnieć. Do tych drugich bez wątpienia należy Kongo pod rządami króla Leopolda II. Przekonujemy się o tym, sięgając po znakomitą książkę pod tytułem „Duch króla Leopolda.

Opowieść o chciwości, terrorze i bohaterstwie w kolonialnej Afryce”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Świat Książki. Jej autorem jest Adam Hochschild, amerykański pisarz i wykładowca uniwersytecki. Tytuł ten przyniósł mu rozgłos i wywołał dyskusję o zbrodniczej polityce Belgii wobec Konga."

lubimyczytac.pl/ksi…yce

piękna lektura dla tych z "marszu niepodległości"

14 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika sempik
  bdb pozycja o ludobójstwie
 2. Awatar użytkownika Alchemik13
  Zarówno książka jak i okazja bardzo dobra, nie rozumiem tylkodopisku: piękna lektura dla tych z "marszu niepodległości".Nie bardzo widzę tu związek poza tym, że przez ponad 100 lat my też byliśmykolonizowani przez Prusy, Austrię i Rosję, a 11 listopada świętujemy zakończenietego okresu
 3. Awatar użytkownika eter
  Z tym opisem to się nie popisałeś
  Na yt można sobie "streszczenie" obejrzeć:
  Awatar użytkownika tery
  Autor
  Nie rozumiem co masz do opisu, może nie zrozumiałeś mojego odniesienia (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika pociag_do_gwiazd
  Świetna cena! bardzo długo nie była dostępna, a z drugiej ręki osiągała chore kwoty
 5. Awatar użytkownika voland
  Doskonała, super napisana, czyta się znakomicie (Edytowano)
 6. Awatar użytkownika pociag_do_gwiazd
  Niedostępne do zamkniecia.
 7. Awatar użytkownika tery
  Autor
  Znów dostępna kochani
 8. Awatar użytkownika tery
  Autor
  Już nie ma, zamykam 😏
Awatar użytkownika