Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
280°
Opublikowano 15 godzin temu

"Droga do pełni życia." A.Lowen ebook [rozluźnienie napięć mięśniowych]

14,99zł
Awatar użytkownika travollone
Opublikowane przez
travollone Lider Okazji
Dołączył w 2021
218
4 423

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej eBooki

Znajdź więcej okazji eBooki

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

Droga do pełni życia” proponuje zestaw ćwiczeń cielesnych, których wspólnym celem jest rozluźnienie napięć mięśniowych blokujących doznawanie emocji u pacjenta. Każde zadanie, opatrzone rysunkiem, zawiera szczegółowe instrukcje umożliwiające czytelnikowi ich samodzielne wykonywanie.Bioenergetyka to stworzona przez Alexandra Lowena teoria psychologiczna, która łączy terapię analityczną z pracą z ciałem.

Autorzy zawarli w książce obok ćwiczeń cielesnych szereg komentarzy ułatwiających interpretację pojawiających się podczas pracy doznań, a także pozwalających na wybór terapii najbardziej przydatnej dla danej osoby. Kilka rozdziałów poświęcono technikom masażu bioenergetycznego oraz organizacji ćwiczeń grupowych.

„Droga do pełni życia. Podręcznik ćwiczeń bioenergetycznych” – jak czytać ebook?
Alexander Lowen (1910–2008) – wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta. W młodości studiował ekonomię i prawo. W tej drugiej dziedzinie uzyskał tytuł magistra, a następnie doktora. Później jednak zainteresował się związkami między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Uczęszczał na kursy prowadzone przez głośnego psychoanalityka Wilhelma Reicha, u niego też odbył własną psychoterapię, po której rozpoczął samodzielną praktykę. W 1951 roku ukończył studia medyczne na uniwersytecie w Genewie. Wspólnie z Johnem Pierrakosem rozwinął własne podejście terapeutyczne, tak zwaną analizę bioenergetyczną. Opierała się ono na założeniu, że problemy psychologiczne mają znaczący wpływ na stan fizyczny organizmu i vice versa. W terapii łączył interwencje psychologiczne ze specjalnym systemem ćwiczeń fizycznych. Napisał szereg książek z tej dziedziny, z których znaczna część została opublikowana w polskim przekładzie, m.in. • Język ciała, • Zdrada ciała, • Depresja i ciało, • Bioenergetyka, • Lęk przed życiem, • Narcyzm, • Duchowość ciała. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej, założonego w 1956 roku w Nowym Jorku.
Publio Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

16 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika JohnMsq
    Co to za gusła?
    Awatar użytkownika dagenuuk
    Odkąd poznałem temat to stosuję na codzień. Polecam "Świadomość poprzez ruch" Feldenkraisa.
  2. Awatar użytkownika gamma_s
    Cena już wzrosła