Niestety, ta okazja już wygasła
Doskonały zamiennik Auto Bed Leveling 3DTouch $9,55
177° Zakończono

Doskonały zamiennik Auto Bed Leveling 3DTouch $9,55

38,32zł49zł-22%AliExpress Okazje
19
177° Zakończono
Doskonały zamiennik Auto Bed Leveling 3DTouch $9,55
wrz 28. 2020Dostawa z: Chiny

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

3DTouch to automatyczny czujnik poziomowania do drukarek 3D, który umożliwia precyzyjny pomiar pochylenia powierzchni stołu. 3DTouch może znacznie poprawić precyzję drukowania twojej drukarki 3D.

Jakosciowo nie odbiega od oryginału za 130-150zł co potwierdzają komentarze.

Możliwe dalsze zejście z ceny Select Coupon`ami
Aktualizacje społecznościowe
19 Komentarzy
Niby fajne , ale ja juz walczę tydzień czasu żeby go zrobić niby dziala ale nie poziomuje stolu
Dlatego darowałem to sobie i używam szczelinomierza + kod do ustawiania w 5 punktach. Zajmuje max 4 minuty wypoziomowanie.
DamianJacekGrabowski28/09/2020 19:50

Niby fajne , ale ja juz walczę tydzień czasu żeby go zrobić Niby fajne , ale ja juz walczę tydzień czasu żeby go zrobić niby dziala ale nie poziomuje stolu


Zerknij marlinfw.org/doc…tml , w czym dokładnie jest problem? Może pomogę skompilować firmware.

3dwork.io/en/…in/


locxess.de/3d/…pdf
Najważniejszy parametr to ustawienie zmierzenie Z_Probe_offset
Edytowane przez: "Jaroooos" wrz 28.
stara wersja ze stalową końcówką.
Jaroooos28/09/2020 20:10

Zerknij https://marlinfw.org/docs/configuration/probes.html , w czym …Zerknij https://marlinfw.org/docs/configuration/probes.html , w czym dokładnie jest problem? Może pomogę skompilować firmware.https://3dwork.io/en/configure-bltouch-in-marlin/https://locxess.de/3d/BLTouch_Anleitung_englisch.pdfNajważniejszy parametr to ustawienie zmierzenie Z_Probe_offset


Ustawiłem z offset zgodnie z instrukcją z reddita chyba nawet od ciebie? . I niby mierzy 25 punktów a jak idzie wydruk to raz w powietrzu raz w ryje po stole. Jak mierzy stół to w octoprincie na zielono jest stół szklany. Ale przy nagrzaniu do 200/60 to już nagle się krzywi
Alikot28/09/2020 20:11

stara wersja ze stalową końcówką.


A to spora różnica?
DamianJacekGrabowski28/09/2020 20:17

Ustawiłem z offset zgodnie z instrukcją z reddita chyba nawet od c …Ustawiłem z offset zgodnie z instrukcją z reddita chyba nawet od ciebie? . I niby mierzy 25 punktów a jak idzie wydruk to raz w powietrzu raz w ryje po stole. Jak mierzy stół to w octoprincie na zielono jest stół szklany. Ale przy nagrzaniu do 200/60 to już nagle się krzywi


na redicie udzielam sie sie tylkona Ender3pro oraz Bigtreetech., nie przypominam sibie takiej sytuacji.Podaj linka moze cos dopowiem.Kazdy tworca uchwytu dla mocowania 3dtouch powinnien podac , ja niestety nie strworylem jeszcze wlasnego uchwytu.
Edytowane przez: "Jaroooos" wrz 28.
W życiu. Nigdy więcej ... Na równym stole robiło takie pomiary, jakby były fale Dunaju. Dysza jeździła w górę i w dół. Nie polecam.
A ja mam i od roku używam, tylko od big tree techa. Uzywam tego zamiast switcha na osi Z. Stół mam wypoziomowany klasycznie. I tylko zmieniam płytki szkło albo adhezyjna z endera. W ten sposób mogę zmienić szybę z wydrukiem na czystą i dalej drukować. A gotowiec sobie stygnie z boku.
Jaroooos28/09/2020 20:24

na redicie udzielam sie sie tylkona Ender3pro oraz Bigtreetech., nie …na redicie udzielam sie sie tylkona Ender3pro oraz Bigtreetech., nie przypominam sibie takiej sytuacji.Podaj linka moze cos dopowiem.Kazdy tworca uchwytu dla mocowania 3dtouch powinnien podac , ja niestety nie strworylem jeszcze wlasnego uchwytu.


reddit.com/r/e…_3/

Płytę mam skr e3 mini v2 , pozycja czujnika według chłodzenia petsfang +48x i -2 y.
Bardzoładny opis jak przerobić firmware by "zagało" - leszcz większość leci po bandzie i nie doczytuje wszsytkich informscji jak dobrze to dograć .
a Z 4milimetry powyżej nozzle?
Edytowane przez: "Jaroooos" wrz 28.
Mam i polecam. Daje radę przy kompensacji nierówności stołu. Wcześniej poziomowałem stół na szczelinomierz i 9 punktów MBL. Było spoko ale jednak szczelinomierzem nie uzyskałem tak dużej dokładności jak w przypadku BLTouch.
Jaroooos28/09/2020 20:52

Bardzoładny opis jak przerobić firmware by "zagało" - leszcz większość leci …Bardzoładny opis jak przerobić firmware by "zagało" - leszcz większość leci po bandzie i nie doczytuje wszsytkich informscji jak dobrze to dograć .a Z 4milimetry powyżej nozzle?


(+48, -2 ,0) tak mam nozzle to probe offset
Miałem taki z metalową końcówką tylko czarny i przy pomiarze tego samego punktu zwracał bardzo różne wyniki przez co był bezużyteczny do poziomowania stołu. Teraz mam jakiś z plastikową końcówką i jest w pytkę.
po co takie kombinacje? czujnik indukcyjny, marlin i zasuwa.
Edytowane przez: "pawol" wrz 28.
Interlokutor28/09/2020 20:05

Dlatego darowałem to sobie i używam szczelinomierza + kod do ustawiania w 5 …Dlatego darowałem to sobie i używam szczelinomierza + kod do ustawiania w 5 punktach. Zajmuje max 4 minuty wypoziomowanie.


but how?
pawol28/09/2020 21:46

po co takie kombinacje? czujnik indukcyjny, marlin i zasuwa.


Po to, ponieważ czujnik indukcyjny zadziała, gdy wystąpi zmiana reluktancji. Robiąc kilkanaście prób nigdy nie osiągniesz powtarzalnej wartości przy której nastąpi bazowanie stołu. Jeśli chcesz wykorzystać tańsze rozwiązanie od 3dTouch to użyj zwykłego przełącznika na ramieniu z serwomechanizmem (takim małym modelarskim). Osobiście w kilku budowanych przez siebie drukarkach użyłem 3dTouch-ów i jestem bardzo zadowolony drukując na szkle (pozdro w takim przypadku z czujnikiem indukcyjnym a jeszcze większe z pojemnościowym xD). Bez odbioru.
DamianJacekGrabowski28/09/2020 20:17

Ustawiłem z offset zgodnie z instrukcją z reddita chyba nawet od c …Ustawiłem z offset zgodnie z instrukcją z reddita chyba nawet od ciebie? . I niby mierzy 25 punktów a jak idzie wydruk to raz w powietrzu raz w ryje po stole. Jak mierzy stół to w octoprincie na zielono jest stół szklany. Ale przy nagrzaniu do 200/60 to już nagle się krzywi


Nie wiem czy ktoś ci już pisał ale spróbuj zmienić na 9 punktów u mnie dużo lepiej to działa. Wcześniej tak z grubsza ustaw stół ręcznie na kartkę bo jak jest za duża różnica to nie pomoże. Dodatkowo koniecznie rób autolewelowanie na gorącym stole pod wpływem temperatury szkło się rozszerza. Ja osobiście wymieniłem też szkło na lustro nie wiem jaki masz model drukarki ale np w cr10 to orginalne szkło nie jest zbyt równe. I cały myk w tym żeby dobrze ustawić czujnik na osi z i tu też ważne w jakiej pozycji jest on od twojej dyszy.
Całość do skonfigurowania jest w pare h, łącznie z podłączeniem i kompilowaniem. Polecam odpalić jakiś tutorial na YouTube i się go trzymać. Najważniejsze jest ustawienie Z offset z poziomu LCD gdy już wgramy firmware. U mnie działa na ender 3 bez problemów od czasu zamontowania i polecam każdemu, ale bierzcie najnowszy model z przezroczystą igłą.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst