Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
547°
Opublikowano 5 dni temu

Dni otwarte w Pracowni Ikonopisarstwa w Sejnach >>> bezpłatny wstęp

ZA DARMO20zł
Stacjonarnie: Podlaskie
Opublikowane przez
Hunt
Dołączył w 2015
2 861
2 728

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

W przyszłym tygodniu będzie można odwiedzić pracownię Renaty Gąglewskiej-Gniady, instruktorki rękodzieła artystycznego, pasjonatki pisania ikon.

Dni otwarte zaplanowano we czwartek i piątek (7-8 marca) w godz. 10.00-15.00, pracownia mieści się w budynku Informacji Turystycznej na Placu Dominikańskim w Sejnach.

Renata Gąglewska-Gniady z pisaniem ikon zetknęła się podczas nauki w Małopolskim Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie (Podkarpacie). Od ok. 7 lat skupia się wyłącznie na ich tworzeniu, posługując się metodą tempery jajowej, która polega na malowaniu mieszaniną naturalnych barwników z żółtkiem jaja i białym winem.

Stale rozwija swoje umiejętności pisania i złocenia ikon, biorąc udział w warsztatach. Dzieli się też tą sztuką z innymi - prowadziła warsztaty dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sejnach z filią w Puńsku.

W 2021 roku prezentowała swoje ikony w Ośrodku Kultury w Sejnach, od 2017 roku jej pracownia działa przy Placu Dominikańskim, dokąd przeniosła się z miejskiego ratusza.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

0 Komentarzy

Pytania? Opinie? Sugestie?