Detektor tlenku węgla Kidde 5CO
756°

Detektor tlenku węgla Kidde 5CO

75zł90zł-17% 9,95zł Leroy Merlin Okazje
41
756°
Detektor tlenku węgla Kidde 5CO
Obowiązuje do 27/10/2020paź 9. 2020
Detektor tlenku węgla Kidde 5CO
Wyposażony jest w diodową sygnalizację optyczną jak i sygnalizację akustyczną, informującą o alarmie i poprawności działania urządzenia. Monitorowanie pomieszczenia wykonywane jest cyklicznie co 30 s i w przypadku przekroczenia określonego stężenia czadu dojdzie do włączenia alarmu. Sygnał alarmowy jest bardzo głośny.
Czułość znakomita. Jakość bardzo dobra. Nie kosztuje fortuny a może uratować zdrowie lub życie.
Polecam
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
omi09/10/2020 19:05

Z tego co czytam to na 5 lat od daty produkcji.


Czujnik wg informacji na opakowaniu jest przestosowany do ciągłej pracy przez co najmniej 10 lat. Po upływie tego okresu urządzenie automatycznie zasygnalizuje konieczność wymiany.
omi09/10/2020 18:58

Najmniej opłacalna wersja pod wzgledem czasu użytkowania. Deal dla sklepu, …Najmniej opłacalna wersja pod wzgledem czasu użytkowania. Deal dla sklepu, średni dla nas.


75 zł na 7lat to dużo?
41 Komentarzy
5239761-zwLfb.jpg
Taki jest w Aldi za 90,00 ale podobno rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Różni się czymś poza wyświetlaczem?

Edit
Nieważne, na allegro ta sama cena a jest Smart.
Edytowane przez: "Cheerilee" paź 9.
Najmniej opłacalna wersja pod wzgledem czasu użytkowania. Deal dla sklepu, średni dla nas.
omi09/10/2020 18:58

Najmniej opłacalna wersja pod wzgledem czasu użytkowania. Deal dla sklepu, …Najmniej opłacalna wersja pod wzgledem czasu użytkowania. Deal dla sklepu, średni dla nas.


75 zł na 7lat to dużo?
Z tego co czytam to na 5 lat od daty produkcji.
omi09/10/2020 19:05

Z tego co czytam to na 5 lat od daty produkcji.


Czujnik wg informacji na opakowaniu jest przestosowany do ciągłej pracy przez co najmniej 10 lat. Po upływie tego okresu urządzenie automatycznie zasygnalizuje konieczność wymiany.
Lepiej dołożyć do wersji z wyświetlaczem
Loko7909/10/2020 19:10

Czujnik wg informacji na opakowaniu jest przestosowany do ciągłej pracy p …Czujnik wg informacji na opakowaniu jest przestosowany do ciągłej pracy przez co najmniej 10 lat. Po upływie tego okresu urządzenie automatycznie zasygnalizuje konieczność wymiany.Byle myśleć i czytać co kupujesz, a będzie OK.
Najlepsza jakość na rynku.
Mam z wyświetlaczem, można sprawdzić stężenie. Miałem piecyk gazowy i czujnik często wskazywał wysokie stężenie tlenku węgla (brak ciągu) piecyk zamieniłem na bojler , trochę drożej ale bezpieczniej.
LittleOnion09/10/2020 18:34

[Obrazek] Taki jest w Aldi za 90,00 ale podobno rozchodzą się jak świeże bu …[Obrazek] Taki jest w Aldi za 90,00 ale podobno rozchodzą się jak świeże bułeczki.88zł na allegro z darmową dostawą
Może mi ktoś podpowie, bo wiem, że są tu osoby oblatane w temacie.

Mieszkam obecnie w bloku w którym jest gaz i ciepła woda z tzw junkersów, ale ja u siebie gazu nie mam.
Wentylacja jaka w peerelowskich wielkoplytowcach jest jaka jest, stąd moje pytanie-czy jest opcja, że w razie ciągu wstecznego wywali u mnie czad od sąsiada z wyższego piętra?
Zauważyłam tez, ze czasem (bardzo rzadko, ale jednak) czuć u mnie w łazience zapach takiego normalnego gazu.
Wobec tego, pytanie - jaki czujnik kupić?
Dwa odrębne? Czy jakiś 2w1?
Czy w ogóle są czujniki gazu na baterie? Bo póki co mam gniazdka w nieodpowiednich miejscach.
Edytowane przez: "LittleOnion" paź 9.
LittleOnion09/10/2020 20:14

Może mi ktoś podpowie, bo wiem, że są tu osoby oblatane w temacie. Mie …Może mi ktoś podpowie, bo wiem, że są tu osoby oblatane w temacie. Mieszkam obecnie w bloku w którym jest gaz i ciepła woda z tzw junkersów, ale ja u siebie gazu nie mam. Wentylacja jaka w peerelowskich wielkoplytowcach jest jaka jest, stąd moje pytanie-czy jest opcja, że w razie ciągu wstecznego wywali u mnie czad od sąsiada z wyższego piętra? Zauważyłam tez, ze czasem (bardzo rzadko, ale jednak) czuć u mnie w łazience zapach gazu. Wobec tego, pytanie - jaki czujnik kupić? Dwa odrębne? Czy jakiś 2w1? Czy w ogóle są czujniki gazu na baterie? Bo póki co mam gniazdka w nieodpowiednich miejscach.


Tlenek węgla jest bezwonny, jeżeli chodzi o gaz ziemny również ale on jest nawaniany aby był wyczuwalny.
Jeżeli wyczuwasz u siebie zapach gazu ziemnego to może wynikać że jest nieszczelność na pionie gazowym. Zalecam zajęcie się sprawą niezwłocznie, tj. zgłoszenie do administracji lub na pogotowie gazowe.
Edytowane przez: "Loko79" paź 9.
Loko7909/10/2020 20:20

Tlenek węgla jest bezwonny, jeżeli chodzi o gaz ziemny również ale on jest …Tlenek węgla jest bezwonny, jeżeli chodzi o gaz ziemny również ale on jest nawaniany aby był wyczuwalny.Jeżeli wyczuwasz u siebie zapach gazu ziemnego to może wynikać że jest nieszczelność na pionie gazowym. Zalecam zajęcie się sprawą niezwłocznie, tj. zgłoszenie do administracji lub na pogotowie gazowe.


Wiem, że CO jest bezwonny i że ten gaz którego zapach czuję to coś innego.
Administrację informowałam, ale kiedy (i czy w ogóle) oni coś z tym zrobià to najstarsi Indianie nie wiedzą.
Edytowane przez: "LittleOnion" paź 9.
LittleOnion09/10/2020 20:14

Może mi ktoś podpowie, bo wiem, że są tu osoby oblatane w temacie. Mie …Może mi ktoś podpowie, bo wiem, że są tu osoby oblatane w temacie. Mieszkam obecnie w bloku w którym jest gaz i ciepła woda z tzw junkersów, ale ja u siebie gazu nie mam. Wentylacja jaka w peerelowskich wielkoplytowcach jest jaka jest, stąd moje pytanie-czy jest opcja, że w razie ciągu wstecznego wywali u mnie czad od sąsiada z wyższego piętra? Zauważyłam tez, ze czasem (bardzo rzadko, ale jednak) czuć u mnie w łazience zapach takiego normalnego gazu. Wobec tego, pytanie - jaki czujnik kupić? Dwa odrębne? Czy jakiś 2w1? Czy w ogóle są czujniki gazu na baterie? Bo póki co mam gniazdka w nieodpowiednich miejscach.


Trzeba dzwonić na pogotowie gazowe jak tylko się to znów zdarzy. Póki nie stanie się tragedia.
Najbezpieczniej i najwygodniej ogarnąć wszystko na prąd. W małym domku do 120 m2, prąd to dobra opcja na ogrzewanie. Zresztą zawsze można założyć fotowoltaike i mieć spokój z rachunkami. Na gaz to można mieć auto...
Edytowane przez: "Blackscreener_" paź 9.
Blackscreener_09/10/2020 22:09

Najbezpieczniej i najwygodniej ogarnąć wszystko na prąd. W małym domku do 1 …Najbezpieczniej i najwygodniej ogarnąć wszystko na prąd. W małym domku do 120 m2, prąd to dobra opcja na ogrzewanie. Zresztą zawsze można założyć fotowoltaike i mieć spokój z rachunkami. Na gaz to można mieć auto...


A i to też nie zawsze bo dla niektórych to gaz tylko do kuchenek a nie do aut
Mam taki z ekranem. Świetna sprawa. Można sprawdzać stężenie szczytowe. Czyli chwilowe podniesienie CO, bez wzbudzania sygnału ostrzegawczego. Jak jest małe stężenie, to musi występować przez określony czas do wzbudzenia alarmu. Daje pierwszy sygnał, że coś jest nie tak.
Jeżeli ktoś nie ma czujnika a ma piecyk, to jest obowiązkowy zakup. Jak komuś szkoda kasy, to taniej ludzie na olx sprzedają używki, po przejściu na ciepło z miasta.
krzysztof.staszak09/10/2020 19:44

Mam z wyświetlaczem, można sprawdzić stężenie. Miałem piecyk gazowy i czujn …Mam z wyświetlaczem, można sprawdzić stężenie. Miałem piecyk gazowy i czujnik często wskazywał wysokie stężenie tlenku węgla (brak ciągu) piecyk zamieniłem na bojler , trochę drożej ale bezpieczniej.


Też mam, świetna sprawa i polecam ten z wyświetlaczem, przynajmniej widać stężenie i tym samym zagrożenie
RafalKraw09/10/2020 22:12

A i to też nie zawsze bo dla niektórych to gaz tylko do kuchenek a nie do a …A i to też nie zawsze bo dla niektórych to gaz tylko do kuchenek a nie do aut


Osobiście wolałbym auto na prąd, ale w pl na razie to science fiction. Na razie lpg to najrozsądniejsze źródło zasilania aut. Gaz w domu to tylko problemy z syfem i bezpieczenstwem.
Edytowane przez: "Blackscreener_" paź 9.
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od Loko79. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst