Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
1070° Zakończono
93
Opublikowano 15 lutego 2023

Kurs j. chińskiego (stacjonarnie na UŚ lub online na platofmie zoom) - jednorazowa opłata rekrutacyjna 90zł

90zł
Awatar użytkownika yenneferonperiod
Opublikowane przez yenneferonperiod
Dołączył w 2018
27
59

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego ogłosiło rekrutację na darmowy kurs j. Chińskiego. Jedyna opłata jaką trzeba ponieść w przypadku dostania się na zajęcia to opłata rekrutacyjna i wynosi ona 90zł
Polecam skorzystać z tej okazji - sama uczę się Chińskiego dzięki centrum i jestem bardzo zadowolona

Poniżej wklejam opis ze strony centrum w którym są podane wszystkie szczegóły:
NAUKA CHIŃSKIEGO ZA DARMO!
Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczyna zapisy dla wszystkich chętnych na nowy semestr.
Początek letniego semestru roku akademickiego 2022/2023 już za chwilę, dlatego ponownie zapraszamy Państwa do zapisów na nasze zajęcia. Poniżej kilka praktycznych informacji, z którymi prosimy zapoznać się przed dokonaniem zapisu.
1. Zapisy ruszają 13 lutego, a kończą się 28 lutego. Kurs jest skierowany do wszystkich chętnych osób z całej Polski i świata. Aby móc zapisać się na kurs, należy być osobą pełnoletnią lub osobą, która ukończyła 16 lat i złożyła zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w kursie.
2. Na zajęcia zapisuje się wyłącznie poprzez poniższy formularz Google:
forms.gle/ekQ…M48
Zapisy przez maila czy Facebooka nie będą brane pod uwagę.
3. Zapis do grupy zostanie potwierdzony mailowo.
4. Informacje na temat uiszczenia jednorazowej opłaty rekrutacyjnej w wysokości 90 zł zostaną przekazane drogą mailową.
5. Zajęcia w semestrze letnim zaczynają się 6 marca, a kończą 25 czerwca 2023 r. Obowiązują nas dni rektorskie, a także dni ustawowo wolne od zajęć. Informacje na temat organizacji roku akademickiego znajdziecie pod linkiem: us.edu.pl/org…go/.
6. Zajęcia trwają 1,5 h i odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia stacjonarne odbywają się w Katowicach przy ulicy Uniwersyteckiej 14 w sali A.014, a zajęcia zdalne na platformie ZOOM. Link do zajęć zostanie przekazany uczestnikom drogą mailową.
8. Mogą Państwo zapisywać się do grup na różnych poziomach: od A0 do A2+, a także do grupy zaawansowanej.
9. Zajęcia od A0 do A2+ będą prowadzone przez lektorki polsko i anglojęzyczne. Zajęcia w grupie zaawansowanej będą prowadzone w całości po chińsku.
10. Minimalna liczba osób w każdej grupie to 12, a maksymalna – 25.
POZIOMY:
Co semestr polecamy zapisać się na poziom wyżej: po A0 na A0+, po A0+ na A1 itd.
- Poziomy A0-A1+ to odpowiednik HSK1:
Poziom A0 jest dla osób, które nie miały styczności z językiem chińskim. Na zajęciach poznaje się fonetykę chińską, podstawowe zwroty i konstrukcje pozwalające na tworzenie najprostszych zdań przydatnych w codziennym życiu.
Poziom A0+ jest dla osób, które znają podstawowe wyrażenia (proszę, dziękuję, przepraszam, powitania, zaimki osobowe), cyfry, umieją tworzyć proste zdania i opanowały chińską wymowę. W związku z tym, że na naszych zajęciach wprowadzamy znaki od początku nauki, dobrze żeby osoby na poziomie A0+ potrafiły rozpoznawać podstawowe znaki (np. te za pomocą których zapisujemy cyfry, zaimki osobowe, podstawowe wyrażenia).
Poziom A1 jest dla osób, które wiedzą, jak w języku chińskim powiedzieć i zapytać, która jest godzina, znają słownictwo związane z tematem rodziny, umieją opowiedzieć coś o sobie i innych (o wyglądzie, charakterze, wieku, narodowości), znają słownictwo przydatne w sklepie/restauracji i potrafią rozpoznawać znaki, którymi wyżej wymienione słownictwo się zapisuje.
Na poziomie A1+ rozwija się słownictwo przydatne w wyżej wymienionych sytuacjach i wprowadza bardziej złożone konstrukcje gramatyczne. Osoby na poziomie A1+ powinny bardzo dobrze znać znaki podstawowe (cyfry, zaimki osobowe, podstawowe wyrażenia, rodzina) i umieć rozpoznawać większość znaków z poziomu HSK1.
- Grupa A2 to odpowiednik HSK2:
Poziom A2 jest dla osób, które dobrze opanowały podstawy chińskiego, znają znaki, słownictwo i gramatykę z poziomu HSK1. Na poziomie A2 mogą zostać wprowadzone partykuły: 了le, 正在 zhengzai, 过 guo, a także konstrukcja 是…的 shi…de.
- A2+ to odpowiednik HSK2/3.
Osoby na poziomie A2+ powinny znać znaki, słownictwo i gramatykę z poziomu HSK2. Na poziomie A2+ wprowadza się bardziej zaawansowaną gramatykę, może pojawić się konstrukcja 把ba,strona bierna przy użyciu 被 bei. Osoby na poziomie A2+ powinny być w stanie prosto, ale swobodnie opowiadać o swojej rodzinie, pogodzie, zainteresowaniach, codziennym życiu.
- Grupa zaawansowana opiera się głównie na konwersacjach, które prowadzone są na podstawie omawianych na zajęciach tekstów.
Dziękujemy za to, że co semestr coraz więcej osób chce w naszym Centrum nie tylko zacząć swoją przygodę z chińskim, ale także ją kontynuować.
Czekamy na Państwa zgłoszenia!
Do zobaczenia 6 marca 645623_1.jpg
Zespół Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego
Więcej szczegółów od sprzedawca
Aktualizacje społecznościowe

Sprawdź również

93 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika MarlenkaZbliżeniowa
  Jak wyglądają te zajęcia na zoomie?
  Awatar użytkownika yenneferonperiod
  Autor
  Masz link do spotkania i przyłączasz się do niego o umówionej godzinie. Cała reszta prawie tak jak stacjonarnie - czytanie, ćwiczenia, dyskusje (można się ciekawych rzeczy dowiedzieć o Chinach od lektorek i innych członków zajęć)
 2. Awatar użytkownika bubuu77
  Trochę to jak ciśnieniomierz będzie za darmo proszę kupić garnki.
  Awatar użytkownika blue_dolphin
  Przez 4 miesiące zajęcia raz w tygodniu, koszt calkwity 90zł!! No kurła faktycznie scam na miarę garnków (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika NightMarek
  Skorzystałem z poprzedniej wstawki. Wszedłem i po 5ciu minutach zrezygnowałem. Masakra z tym językiem, np. powiesz "Ma", "MA", "mA" (artykułując na 3 różne sposoby), to będą to 3 różne słowa.
  Awatar użytkownika MarcoZ
  Nawet 5 tonów jest, wliczając neutralny. Pracowałem ponad rok w Chinach. Nie tony jednak sprawiały mi największy problem. Najgorszym było czytanie. Bo o ile pisanie nauczysz się jak dany znak poprawnie zapisać, to jak ktoś Ci napisze coś odręcznie, to ni chu chu nie da się tego odczytać. Na początku znaki są zbyt podobne do siebie, a takie kwiatki jak kupować-sprzedawać na przykład, różnią się jedną kreseczką i innym tonem w wymowie. A potem ruszasz na południe i takie 5 (wu) wymawiają "mmmgo" i pozamiatane.
 4. Awatar użytkownika NekoNero
  Przyda się na granicy polsko-chińskiej
  Awatar użytkownika Cenozjad
  Trochę później jako urzędowy wewnątrz kraju.. softpower w akcji!
 5. Awatar użytkownika Coolek
  Odradzam nauke chinskiego - totalnie nieprzydatny jezyk. Jak ktos chce pracowac w Azji to lepiej nauczyc sie konkretnych skilli, najlepiej technicznych. A jak ktos w Polsce chce kogos kto zna chinski to sobie wezmie expata mowiacego po angielsku.
  Awatar użytkownika asimply
  Bo to kolejna moda. Przychodzą i odchodzą falami. Kiedyś był boom na arabski, japoński itd. Nie wiem po co tracić czas na naukę języka, którego nie będzie używać się. Chiny już miały swoje otwarcie, teraz zamykają się i to będzie pogłębiać się.
 6. Awatar użytkownika AH2V2
  Cink ciank ciong portfel wsiąkł
 7. Awatar użytkownika andrzejek.andrzejek
  12890878-fRx2F.jpg
 8. Awatar użytkownika Ayashi_Shirogane
  Kurde fajna opcja, od dawna chciałem uczyć się J. Chińskiego, ale akurat obecnie nie mam na to czasu. Jest jakakolwiek szansa, że będzie podobna akcja w przyszłości?
  Awatar użytkownika yenneferonperiod
  Autor
  Jak na razie co roku są
 9. Awatar użytkownika Eryk_Kociomordy
  Czy po zapisaniu się otrzymuje się status studenta?
  Awatar użytkownika wgeacltb
  Nie.
 10. Awatar użytkownika artekartur.art
  Czyli za darmo ale jednak za 90zl
  Awatar użytkownika kuch
  kurs darmowy, ale rekrutacja już opłatę ma
 11. Awatar użytkownika Gizmo99
  Czyli nie jest za darmo. Kwalifikuje się do UOKiK.
 12. Awatar użytkownika dusigrosik
  W sumie to jakby zrobić kurs fizyki kwantowej ludzie opłacą opłatę, a po pierwszych zajęciach zostanie jak dobrze pójdzie 25% trochę jak na siłowni po Nowym Roku co
 13. Awatar użytkownika Farfocel
  *mandaryński
 14. Awatar użytkownika Skryrer
  W cenie przelot balonem.
 15. Awatar użytkownika corvax
  Hǎo yángcōng
 16. Awatar użytkownika sedal.sedal
  Darmowa - opłata 90 zł
 17. Awatar użytkownika MartiMarti
  Chiński język trudny język.
 18. Awatar użytkownika matka_polka
  bardzooo powolna nauka na poziomie A0....

  Nauczycielki dużo prywaty gadają i czas wytracają. Zamiast zrealizować 7 lub8 rozdziałów to zrealizowano połowę.

  Naprawdę nauka idzie bardzooo powoli. A czas który jest jest niewykorzystany...

  A szkoda.
  Awatar użytkownika hajlajf
  A to odezwać się nie można i zwrócić na to delikatnie uwagę ?
 19. Awatar użytkownika koleś
  Córka studiowala tam japoński z angielskim. Wysłałem jej linka. Odpisała, że nie słyszała dobrych opinii o lektorach i zajęciach.
  Awatar użytkownika wgeacltb
  Potwierdzam, kilka pierwszych lekcji jest spoko bo tony i wymowa. Ale potem za szybko lecą do znaków, które nie są w ogóle potrzebne na początku. Ja odszedłem gdzieś w połowie i nie polecam, za dużo podręcznika. (A0+) No i za dużo ludzi na raz na zoomie, ja miałem grupę gdzieś mniej więcej 15 osób. (Edytowano)
 20. Awatar użytkownika dandun
  Chodziłem na a0 po angielsku stacjonarnie (akurat miałem z native speakerem), początek był spoko, a później za szybko to przyspieszyło. Może na języku polskim było lepiej. Zrezygnowałem przez nadmiar innych obowiązków, myślę, że w tej cenie jak ktoś chce (polecam się zastanowić dwa razy), to spoko opcja, żeby chociaż spróbować. A jak się nie spodoba to zrezygnować. Badźmy szczerzy 90 złotych za semestr to psie pieniądze.
Awatar użytkownika