Niestety, ta okazja już wygasła

Darmowy ebook Shaun Walker - Na ciężkim kacu. Nowa Rosja Putina i duchy przeszłości

mar 11. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Książki które pomagają zrozumieć.
Księgarnia Wydawnictwa Poznańskiego wydajenamsie.pl/ udostępniła za darmo ebooka Shaun Walker - "Na ciężkim kacu. Nowa Rosja Putina i duchy przeszłości"
Aktualizacje społecznościowe
eter
  • Rok wydania: 2019
  • Liczba stron: 448
"Shaun Walker, wieloletni rosyjski korespondent „Independenta” i „Guardiana”, dokonał wnikliwej wiwisekcji jednego z ostatnich i największych europejskich mocarstw – współczesnej Rosji pod rządami Putina.
Rosji, która marzy o nowym 1945 – roku chwały, militarnego triumfu i powrotu do statusu światowego supermocarstwa.
Rosji, która jest krajem dotkniętym zbiorową i dobrowolną amnezją. Krajem ludzi, którzy wyparli ze świadomości najciemniejsze karty swej historii.
Główną osią książki są relacje z wydarzeń 2014 roku, który miał być powrotem Rosji do „narodów pierwszej kategorii”. Walker zawsze znajduje się w centrum wydarzeń: obserwuje z bliska propagandowe zabiegi Rosji podczas zimowej olimpiady w Soczi i znajduje się wśród demonstrantów podczas Euromajdanu w Kijowie. Zapuszcza się na front w Donbasie, gdzie rozmawia zarówno z ukraińskimi rebeliantami, jak i z byłymi rosyjskimi żołnierzami, którzy utrzymują, że przyjechali tu walczyć z ukraińskim faszyzmem. Relacjonuje także aneksję Krymu, przy czym nie kreśli czarno-białej wizji świata, według której Rosja jest zła, a Ukraina dobra. Siła książki polega na pokazaniu tych dwóch krajów i dwóch narodów w tragicznym zwarciu.
Walker snuje opowieść, w której historia i współczesność przeplatają się ze sobą niemal na każdym kroku. Łączy pogłębioną analizę polityczną najnowszych dziejów Rosji z historią jednostki. Rozmawia ze wszystkimi, którzy chcą z nim rozmawiać – ukraińskimi rebeliantami, rosyjskimi żołnierzami i zwykłymi, szarymi obywatelami, którzy każdego dnia mierzą się z ciężkim kacem mocarstwowej codzienności."
Formaty (po przejściu przez zamówienie z podaniem danych i maila (10 min daje radę) na którego dostajecie książkę)
  • epub
  • mobi
Najlepsze komentarze
18 Komentarzy
Prześlij Komentarz