Niestety, ta okazja wygasła 28 września 2021.
1986°
Opublikowano 8 sierpnia 2021

Darmowy certyfikat z Azure - Microsoft Azure Virtual Training Day

Awatar użytkownika Usunięty248915
Opublikowane przez
Usunięty248915
Dołączył w 2019
4
678

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Microsoft przygotowuje wirtualne szkolenia z Azure, głównie podstawowe zagadnienia, aczkolwiek są również dostępne bardziej zaawansowane tematy. Szkolenia są o tyle interesujące, że po odbyciu 2-dniowego szkolenia w danej tematyce otrzymujemy możliwość bezpłatnej certyfikacji. Cloud providerze niestety różnią się dosyć znacząco między sobą, więc możliwość zgarnięcia AZ-900 (podstawy Azure) jest bardzo kusząca.

Musicie wybrać odpowiednie szkolenie, aby uzyskać dostęp do certyfikatu, który was interesuje. Wszystko jest opisane na stronie. Jedno szkolenie nie daje dostępu do wszystkich certyfikatów.

AZ-900 kosztuje normalnie 99$, z tego co pamiętam.

Darmowe są tylko następujące certyfikaty:
Exam AZ-900: Microsoft Azure Fundamentals
Exam DP-900: Microsoft Azure Data Fundamentals
Exam AI-900: Microsoft Azure AI Fundamentals
Exam PL-900: Microsoft Power Platform Fundamentals

//

Ważna informacja, samo szkolenie na training days nie wystarczy, aby zdać certyfikat. Trzeba poświęcić trochę więcej czasu, polecam learning path w linku poniżej:

docs.microsoft.com/en-…ls/
Microsoft Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

81 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika and.men
  Darek_16/06/2022 21:09

  Pluralsight?


  dla mnie był pomocnym test ( odpowiedzi) na stronie MS az-900 i filmik na YT
 2. Awatar użytkownika Pasqu
  Ja polecam ze swojej strony kanał Adama Marczaka, głównie z jego filmami zdałem egzamin. Gdyby opierać się na samej stronie MS miałbym problemy myślę. Wszystko tam jest, ale pytania są dość szczegółowe
 3. Awatar użytkownika ZygfrydVonTroba
  Mariusz_8908/08/2021 22:21

  Ej żur? Tutaj, żur! Miałem płytkę M$, za byle co chcą niezły haj$!


  Bo to firma, która ma zarabiać a nie być instytucją charytatywną. I co masz na myśli pisząc "niezły hajs"?
 4. Awatar użytkownika Pankracy_
  Masa certyfikatów i pseudo certyfikatów, które w większości firm(z promilem wyjątkow) robią tylko za laurkę do CV. Co z czasy..
 5. Awatar użytkownika pi_wo
  Hewton_Hest08/08/2021 22:49

  Warto to wykonać?


  Jeśli masz zamiar używać czegoś chmurowego, to tak (AZ-900 obejmuje sporo teorii chmurowej, przyda się też jeśli ktoś będzie pracował z GC czy AWS).

  Uwaga, jeśli nie miałeś do czynienia z tematem, samo obejrzenie prelekcji to tylko wstęp do przygotowania do egzaminu, to nie tak, że obejrzysz = cert

  To jest darmowe PODEJŚCIE do egzaminu, a nie papier "za uczestnictwo" :-) (Edytowano)
 6. Awatar użytkownika pi_wo
  Jack4708/08/2021 22:58

  W sensie bo przy rejestracji wymagają company name, job role etc. A co jak …W sensie bo przy rejestracji wymagają company name, job role etc. A co jak jestem bezrobotny?


  Wpisz cokolwiek, na przykład "urząd pracy", to bez znaczenia, nikt tego nie sprawdza.
 7. Awatar użytkownika Srogiegrzyby
  Pankracy_09/08/2021 05:58

  Masa certyfikatów i pseudo certyfikatów, które w większości firm(z prom …Masa certyfikatów i pseudo certyfikatów, które w większości firm(z promilem wyjątkow) robią tylko za laurkę do CV. Co z czasy..


  Wiele kontraktów wymaga aby pracownik był certyfikowany z technologii z którą ma styczność. Nawet jeśli to tylko papierek to jego brak może oznaczać odsunięcie od projektu.
 8. Awatar użytkownika Usunięty248915
  Autor
  calz08/08/2021 22:38

  W praktyce wygląda pewnie na zmarnowane dwa dni na materiałach ala " …W praktyce wygląda pewnie na zmarnowane dwa dni na materiałach ala "sharepoint advanced development"


  Nikt cię nie przygotuje do zdania certyfikatu w dwa dni, napisałem to nawet w poście. Szkolenie można puścić w tle, a następnie mieć dostęp do darmowego certyfikatu.
 9. Awatar użytkownika BrakeIWS
  Jack4708/08/2021 22:58

  W sensie bo przy rejestracji wymagają company name, job role etc. A co jak …W sensie bo przy rejestracji wymagają company name, job role etc. A co jak jestem bezrobotny?


  Company name: "Biedronka" Jeronimo Martins S.A.
  Job Rolę: Amarena Quality Assurance
 10. Awatar użytkownika calz
  W praktyce wygląda pewnie na zmarnowane dwa dni na materiałach ala "sharepoint advanced development"
 11. Awatar użytkownika mlody45
  Usunięty24891508/08/2021 22:42

  Nikt cię nie przygotuje do zdania certyfikatu w dwa dni, napisałem to n …Nikt cię nie przygotuje do zdania certyfikatu w dwa dni, napisałem to nawet w poście. Szkolenie można puścić w tle, a następnie mieć dostęp do darmowego certyfikatu.


  Mi 2 dni (mniej więcej 8-12 godzin dziennie) w zupełności wystarczy. Mam już kilka zdanych w ten sposób. Idę po Enterprise Administrator Expert. Po wstawieniu certyfikatów na LinkedIn, oferty zaczęły przychodzić, tylko, że mnie nie interesują
 12. Awatar użytkownika Mariusz_89
  Ej żur? Tutaj, żur!
  Miałem płytkę M$, za byle co chcą niezły haj$! (Edytowano)
 13. Awatar użytkownika pi_wo
  calz08/08/2021 22:38

  W praktyce wygląda pewnie na zmarnowane dwa dni na materiałach ala " …W praktyce wygląda pewnie na zmarnowane dwa dni na materiałach ala "sharepoint advanced development"


  można przeklikać ścieżkę na MS Learn, do tego przejrzeć dumpy, trzeba to traktować jako wstęp do dalszej samodzielnej pracy z platformą.

  Warto dodać, że można uzyskać 15$ rabatu (110-15 = 95$) na bardziej zaawansowane certy z Azure, zawsze coś jeśli ktoś się przygotowuje. (Edytowano)
 14. Awatar użytkownika Hewton_Hest
  Warto to wykonać?
 15. Awatar użytkownika pi_wo
  Fajnie się czyta te komentarze w stylu "kiedyś to było" :-)

  Każdy kiedyś zaczyna, jeśli ktoś planuje pracę w IT, to jak najbardziej warto posłuchać, przeklikać ściezki na ms learn, do tego założyć darmową subskrybcję i trochę samodzielnie poklikać, po tym podejść do egzaminu.

  Jak ktoś idzie na juniora, to nawet takie certy dają bonus na wejściu, mogą zadecydować choćby o zaproszeniu na rozmowę o pracę, dla starszych pracowników mogą skutkować wysłaniem na dalsze szkolenia, czy choćby podwyżką

  Jest to też potwierdzenie, że pracownik jakoś ogarnia angielski, a z tym bywa różnie ;-)

  Pracodawca mając wybór wybierze pracownika, który SAM się dokształca, poświęca swój czas na rozwój.

  Oczywiście te certy nie dają od ręki +5kzł ;-)
 16. Awatar użytkownika Usunięty248915
  Autor
  Mroq09/08/2021 20:54

  Dziś każdy ma dziesiątki nic nie znaczących i darmowych certyfikatów, więc …Dziś każdy ma dziesiątki nic nie znaczących i darmowych certyfikatów, więc jeżeli nawet bardzo się starałeś i uzyskałeś w młodym wieku jakąś bardzo wysoką certyfikację tak dziś takie CV nie wyróżnia się w oczach osób nieznających się na temacie jak kiedyś. Nikt z HRu nie będzie kopał w internecie by doczytać czy ta certyfikacja coś jest warta czy nie.


  To jest jakiś mechanizm wyparcia w stylu kiedyś to były trudne certyfikaty (nie, nie były), a aktualnie to nic nie znaczące papierki? Mówię to jako programista20k, nikt ci za certyfikat nie da pracy, ale jeżeli uważasz że taki AZ-400 za łatwy i nic nie znaczący certyfikat, to śmiało spróbuj go zdać. Ewentualnie, może zmierzyć się z certyfikatem o nazwie Certified Kubernetes Administrator, zobaczymy jak bardzo jest to nic nie znaczące. Zacznijmy od tego, że aktualnie IT nie wygląda jak 10-20 lat temu, zakres pracy w IT to nie tylko programista od wordpressa, a dobra znajomość cloud computing, czy kubernetes to nie jest kwestia przeczytania jednej książki. Odpowiednie certyfikaty są wartościowe oraz rzadko spotykane w IT, nie zapewniają automatycznie pracy, ale jeżeli ktoś zdał CKA z kubernetesa, to mam świadomość że jednak wie co robi. Reszty może się douczyć w trakcie pracy. (Edytowano)
 17. Awatar użytkownika Pasqu
  AZ-900 zdawałem jakieś 3 miesiące temu. Sam w sobie egzamin nie jest wybitnie trudny, ale polecam rzetelnie przestudiować materiał od Microsoftu plus bardzo polecam kurs na youtubie Adama Marczaka. W zasadzie na jego tutorialu zdałem cały egzamin plus uzupełnienie wiedzy przez stronę, gdyż kurs nie obejmował wtedy każdego zagadnienia. W mojej opinii AZ-900 warto mieć na każdym szczeblu IT, szczególnie juniorskim, jak ktoś wcześniej pisał - potwierdza to znajomość angielskiego jak i chęci do nauki samego potencjalnego kandydata.
  Wiadomo, że potem rzeczywistość może być inna, szczególnie jak ktoś trafi na chmurę od innego dostawcy, ale jednak wypełnić czymś CV można
 18. Awatar użytkownika ZygfrydVonTroba
  Jacq_8812/08/2021 17:23

  I tak to są podstawy wiec kto się wkręci ten sięgnie po np. AZ104 czy AZ3 …I tak to są podstawy wiec kto się wkręci ten sięgnie po np. AZ104 czy AZ300;)


  No i te podstawy powinny być solidne. A jak ktoś od początku startuje z oszukiwaniem to nie wróżę mu świetlanej kariery w IT.
  Wg mnie wszystkie egzaminy powinny być praktyczne i na labach - wtedy widać kto co umie i co rozumie i nie byłoby kucia na pamięć pytań z dumpów i "udawania" że się umie.
 19. Awatar użytkownika Mroq
  AZ-900 to tak entry level certyfikat, że mógłbym go porównać do uścisku dłoni menadżera działu infrastruktury. Za darmo to uczciwa cena, ale w przeciwnym wypadku są tam pytania tyczące się samego prowadzenia infrastruktury firmy na Azure i zarządzania subskrypcją - czego w żadnej firmie nie będzie robił ktoś na tak niskim poziomie / szczeblu.

  Lepsze pytanie czy voucher działa też na inne certyfikacje, tak jak to było podczas któregoś poprzedniego wydarzenia?
Awatar użytkownika