Darmowe zwiedzanie Zamku Królewskiego w Wwie

Rozpoczyna się 29/05/2022 10:00Obowiązuje do 29/05/2022 17:00maj 11. 2022
29 maja 2022, w ramach Pikniku Jubileuszowego - w godzinach 10:00 ÷ 17:00 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania Zamku Królewskiego (trasa: Apartamenty Królewskie) oraz Pałacu Pod Blachą.
Osobiście polecam wypożyczenie audioprzewodnika (to już usługa płatna), żeby wiedzieć "co paczam". Audioprzewodnik jest świetnie zrobiony zarówno od strony merytorycznej, jak i technicznej.


A teraz coś od Organizatora:

Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie — 29 maja (niedziela) 2022 r. — Ogrody Królewskie

Już po raz drugi w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie zapraszamy na wielkie wiosenne rodzinne świętowanie w urokliwych plenerach Ogrodów Królewskich – oazy zieleni w sercu Warszawy. Także tym razem przygotowaliśmy moc atrakcji: koncerty, pokazy, animacje, a także ciekawe warsztaty zarówno dla młodszych, jak i starszych. Spotkajmy się w ostatnią niedzielę maja, by radośnie uczcić tę ważną nie tylko dla Zamku, ale i całej stolicy rocznicę.


Ci, którzy odwiedzili nas rok temu, wiedzą, że warto. I tym razem liczymy na Waszą obecność! Mamy jednak nadzieję, że nie zabraknie także i nowych twarzy. Piknik Jubileuszowy to wyjątkowa okazja do wspólnego miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i uczczenia rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, symbolu polskiej tożsamości i suwerenności, zniszczonego doszczętnie w czasie II Wojny Światowej.

W programie atrakcji m.in.:

Koncerty

Piknik zarówno rozpocznie się, jak i zakończy muzycznym akcentem. W samo południem, tuż po oficjalnym otwarciu Pikniku, robrzmią Melodie wiedeńskie w wykonaniu zespołu Amabile; wieczór zaś zwieńczą ogniste klasyki tanga w wykonaniu zespołu Gang Tango w ramach programu Tango jak za dawnych lat.

Spotkania i pokazy

O polskich superbohaterach i lotach balonem opowie dr Tomasz Rożek, a filmowe pojedynki na szpady zaprezentują mistrzowie fechtunku i sztuki szermierczej.

Loty balonem

I tym razem będzie można zobaczyć Zamek Królewski i jego ogrody, a także panoramę miasta z niecodziennej perspektywy pokładu kosza balonowego zawieszonego wysoko nad ziemią.

Atrakcje dla rodzin

Pokazy naukowe i warsztaty, strefa animacji: bańki, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, gry i zajęcia plastyczne, happening Pudernice i pantalony Teatru Akt, fotobudka i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników – to wszystko nie pozostawi miejsca nawet na chwilę nudy!

Spotkanie z dziennikarzami Polskiego Radia Dzieciom

Tajniki pracy radiowca będzie okazja poznać w strefie Polskiego Radia Dzieciom, gdzie doświadczeni dziennikarze poprowadzą warsztaty radiowe dla najmłodszych. Będzie także możliwość wzięcia udziału w audycjach plenerowych. W programie także quiz historyczny i inne zabawy z nagrodami.

Bezpłatne zwiedzanie

Tego dnia będzie można także zwiedzić Zamek Królewski w ramach specjalnej trasy prowadzącej przez Apartamenty Wielki i Królewski. Dostępne będą także ekspozycje stałe w Pałacu Pod Blachą.


2022 to drugi rok obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie i kontynuacja działań związanych z upamiętnieniem tego ważnego w historii powojennej Polski przedsięwzięcia. Temat wiodący tegorocznych obchodów to „Restytucja Zamku Królewskiego. Odbudowa bryły, odtwarzanie wnętrz”.

Zachęcamy do śledzenia także innych wydarzeń, jakie będą organizowane w ramach obchodów. Przed nami m.in. konferencje naukowe, spotkania, a także cykl wykładów poświęcone wybitnym osobistościom związanym z odbudową Zamku Królewskiego w Warszawie, który dziś jest nie tylko symbolem, ale również tętniącym życiem miejscem spotkań otwartym dla wszystkich miłośników kultury, sztuki i nauki.


Godzinowy program atrakcji:

Bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego wzdłuż specjalnej trasy prowadzącej przez Królewskie Apartamenty oraz Pałacu Pod Blachą w godz.: 10.00–17.00

Godziny otwarcia Ogrodów Królewskich: 11.00–21.00

Całodzienne atrakcje w godz.: 11.00–19.00
  • pokazy naukowe i warsztaty, strefa animacji: bańki, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, gry i zajęcia plastyczne, fotobudka i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników
  • strefa Polskiego Radia Dzieciom: warsztaty radiowe z dziennikarzami, quiz historyczny, zabawy z nagrodami i możliwość udziału w audycjach plenerowych
  • strefa sportowa Totalizatora Sportowego
  • food tracki, lody, wata cukrowa

Wydarzenia na scenie:

12.00 – oficjalne otwarcie pikniku/ Melodie wiedeńskie – koncert zespołu Amabile
13.00 – Najważniejsze pojedynki z filmu Potop – pokaz fechtunku i sztuki szermierczej
14.00, 15.00 i 16.00 – Pudernice i pantalony – happening Teatru Akt
15.00, 17.00 – Spotkanie z dr. Tomaszem Rożkiem O polskich superbohaterach, którzy zmienili świat. Dlaczego balon lata?
20.00 – Tango jak za dawnych lat – koncert zespołu Gang Tango

Loty balonem – 19.00–20.00


ZAPRASZAM

Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
16 Komentarzy
Prześlij Komentarz