Niestety, ta okazja już wygasła
Darmowe Łazienki Królewskie
2120° Zakończono

Darmowe Łazienki Królewskie

ZA DARMO30zł
2120° Zakończono
Darmowe Łazienki Królewskie
maj 4. 2021Dostępność Mazowieckie

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Od 4 maja 2021 r. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie będą ponownie otwarte. Udostępnione zostaną takie zabytki, jak Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim, Biały Dom oraz Pałac Myślewicki. Od 4 do 9 maja 2021 r. wstęp do wszystkich obiektów będzie bezpłatny. Proszę pamiętać, że we wszystkie piątki zwiedzanie również jest bezpłatne. Dzieci do lat 7 zawsze zwiedzają bezpłatnie (natomiast młodzież w wieku 7÷26 lat płaci tylko 1zł).

Pałac na Wyspie (parter), Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki, Biały Dom - wystawa czasowa "Piękne przedmioty. Nabytki 2020", Podchorążówka - wystawa czasowa "Symbole wolności bałtyckiej" oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (wystawy stałe "Las" i "Oko w oko", wystawa czasowa "Broń palna") otwarte będą od wtorku do czwartku w godz. 10.00-16.00, od piątku do niedzieli w godz. 10.00-18.00.

Ogrody Łazienek Królewskich otwarte są codziennie w godz. 5.30-21.00. Wejście do Ogrodu jest zawsze bezpłatne.

Zwiedzanie wyłącznie indywidualne. W obiektach przebywać może ograniczona liczba osób: w Pałacu na Wyspie - maks. 25 osób, w Starej Oranżerii - maks. 20 osób, w Białym Domu - maks. - 10 osób, w Pałacu Myślewickim - maks. 10 osób, w Podchorążówce - maks. 5 osób, w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa - maks. 10 osób.

Obowiązuje również limit czasu zwiedzania: Pałac na Wyspie - 30 minut, Stara Oranżeria - 30 minut, Biały Dom - 20 minut, Pałac Myślewicki - 25 minut, Podchorążówka - 20 minut, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa - 30 minut.

Bilety wstępu do obiektów nabyć można w dwóch kasach - w Podchorążówce oraz w Starej Oranżerii; sprzedaż do godz. 15.00 (wtorek-czwartek) oraz do godz. 17.00 (piątek-niedziela).


uwagi własne:
Zwiedzanie "darmowe" ma to do siebie, że nie wszystko jest udostępnione. W tym wypadku - nie ma wejścia na piętro Pałacu na Wodzie m.in. do prywatnych apartamentów króla Stasia. Drugim ograniczeniem jest limit czasu - tam jest naprawdę przepięknie i aż nie chce się wychodzić. Czy warto ? Warto ! - bilety podrożały i teraz bilet normalny kosztuje 30zł.
Polecam wykupić audioprzewodnik, jest naprawdę dobrze zrobiony i ciekawie się z nim zwiedza obiekty.
W budynkach zamkniętych oczywiście trzeba chodzić w maseczkach, ale podczas spaceru po Ogrodzie - można je zdjąć.
Mapkę Łazienek znajdziesz TU (pdf)
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
41 Komentarzy
Prześlij Komentarz