Niestety, ta okazja już wygasła

Darmowe chipowanie psów - 19.03 Park Szczęśliwicki - Warszawa

mar 11. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dzielnica Ochota włącza się do akcji czipowania psów organizowanej przez Schronisko na Paluchu. - Zapraszamy wszystkie chętne kundelki i wszystkie inne pieski na darmowe czipowanie psów w sobotę 19 marca w Parku Szczęśliwickim w godzinach 12-15. Spotykamy się na boisku nieopodal Górki Szczęśliwickiej.

Czip to to taki „psi” dowód tożsamości. Trzeba ze sobą zabrać dowód osobisty oraz książeczkę zdrowia psa. Czipowanie to jedno małe ukłucie, a zabezpiecza na całe psie życie. Czipy będą bezpłatnie zarejestrowane w międzynarodowej bazie Safe Animal.

Podczas wydarzenia będzie można także otrzymać schroniskowe kalendarze na 2022 r. w podziękowaniu za darowiznę (minimum 30 zł).

Czipowanie zwierząt polega na wszczepieniu w ich ciało mikroprocesora, w którym znajduje się kod w postaci numeru identyfikacyjnego, składającego się z piętnastu cyfr. Urządzenie mieści się w szklanej kapsułce i ma wielkość porównywalną do ziarna ryżu. Po wszczepieniu czipa jego kod można odczytać za pomocą odpowiedniego czytnika, w który wyposażone są gabinety weterynaryjne, pracownicy schronisk, Policja i Straż Miejska. Urządzenie pomaga w sprawnej identyfikacji zwierzęcia oraz w łatwiejszym jego odnalezieniu. Zwierzę może zaginąć, ale także zostać skradzione. W takim przypadku oznakowanie pieska jest nieocenioną pomocą w odnalezieniu go przez opiekuna.

Zanim zostanie przeprowadzony zabieg, lekarz weterynarii musi się upewnić, że pies nie miał już wcześniej wszczepionego czipa. Jeżeli zwierzę pochodzi z hodowli lub schroniska, często jego poprzedni opiekunowie już przeprowadzili operację czipowania. Obecność mikroprocesora sprawdzana jest za pomocą specjalnego czytnika.

Sam zabieg czipowania przeprowadza uprawniony do tego lekarz weterynarii. Procedura polega na wszczepieniu zwierzęciu mikroskopijnego procesora, który ma nadany 15-cyfrowy numer identyfikacyjny. Zazwyczaj czip u psa umieszcza się po lewej stronie szyi lub między łopatkami. W tym miejscu lekarz weterynarii odchyla sierść na boki lub goli miejsce aplikacji, aby było lepiej widoczne. Mikroczip wszczepiany jest za pomocą grubej igły. Cały zabieg przebiega bardzo sprawnie i przypomina wykonanie zastrzyku. Stanowi też znacznie mniej bolesną alternatywę dla tatuażu. Po zakończeniu procedury specjalista sprawdza, czy czip psa dobrze funkcjonuje, a następnie zapisuje dany numer identyfikacyjny w rejestrze, w książeczce zdrowia pacjenta i w jego paszporcie, o ile zwierzę taki dokument posiada.

Co jest niezwykle ważne - zabieg nie wywołuje efektów ubocznych oraz nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu czworonoga.

Zapraszamy na czipowanie w Parku Szczęśliwickim!

Podczas wydarzenia będzie można poznać co najmniej kilkadziesiąt psów z Palucha i pomóc w poszukiwaniach najlepszych domów dla nich. Przewidziana jest dystrybucja schroniskowych materiałów edukacyjnych. Można się będzie dowiedzieć wszystkiego o adopcji i wolontariacie. Kontakt w sprawie wolontariatu: [email protected]napaluchu.waw.pl
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
13 Komentarzy
Prześlij Komentarz