Niestety, ta okazja już wygasła

Darmowe badania dla mężczyzn umożliwiające wczesne wykrycie tętniaka aorty brzusznej (kuj.-pom.)

lip 15. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą wziąć udział w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski programie profilaktycznym, którego celem jest odpowiednio wczesne wykrycie tętniaka aorty brzusznej. W tym roku akcję prowadzą trzy placówki medyczne – w Koronowie (powiat bydgoski), Żninie i Włocławku. Łącznie przebadanych będzie 807 mężczyzn.

Kujawsko-Pomorskim Programem Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej w 2022 roku objęci są palący papierosy mężczyźni między 65. a 74 rokiem życia, zamieszkali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Badanie przesiewowe USG jest bezinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia pacjenta. Pacjenci, u których badanie wykryje odcinek poszerzonej aorty będą kierowani na kolejne badania kontrolne lub do specjalisty chirurgii naczyniowej.

Realizatorami programu są trzy wybrane w drodze konkursu placówki medyczne zlokalizowane na terenie województwa. Nie obowiązuje rejonizacja, więc każdy z mieszkańców regionu może wybrać dla siebie dowolną placówkę:

  • Przychodnia Lekarska Rodzina w Koronowie w powiecie bydgoskim,
  • „EPOKA” NZOZ w Żninie,
  • Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku.
Aktualizacje społecznościowe

14 Komentarzy