Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Cyfrowa Biblioteka Fantastyczna - darmowe audiobooki, koncerty i warsztaty od Pyrkonu
918°

Cyfrowa Biblioteka Fantastyczna - darmowe audiobooki, koncerty i warsztaty od Pyrkonu

4
918°
Cyfrowa Biblioteka Fantastyczna - darmowe audiobooki, koncerty i warsztaty od Pyrkonu
paź 23. 2020
Na lubimyczytać.pl znalazłem fajne info na temat projektu Cyfrowej Biblioteki Fantastycznej, tworzonej przez organizatorów Pyrkonu. Są tam dostępne darmowe słuchowiska, warsztaty i prelekcje, i na bieżąco będą dodawane nowe. Z audiobooków jest na razie kilka opartych na opowiadaniach Stefana Grabińskiego. Właśnie zacząłem słuchać i muszę przyznać, że elegancko się tego słucha od samego początku Pliki z soundclouda po zalogowaniu można pobrać i słuchać w np. w aucie Jest też kilka prelekcji, warsztatów oraz nagranie koncertu Percival Schuttenbach z okazji 20-lecia istnienia zespołu.

Cytując lubimy czytać, ilość materiałów będzie się zwiększać :

(..) Słuchowiska z opowiadaniami Grabińskiego to tylko początek. Organizatorzy planują już kolejne atrakcje, które trafią w szerokie gusta miłośników fantastyki i nie tylko. W ten sposób krok po kroku powstaje Cyfrowa Biblioteka Fantastyczna. Jej finansowanie zapewnił program grantowy „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury. Pośrednio pomysł został zrealizowany z powodu przełożenia tegorocznego Festiwalu Fantastyki Pyrkon na 2021 rok - oczekiwania fanów fantastyki z całej Polski nie mogły zostać bez odpowiedzi.

Twórcy Cyfrowej Biblioteki Fantastycznej zapowiadają już kolejne materiały, do których miłośnicy fantastyki wkrótce uzyskają dostęp. W najbliższym czasie w zasobach cyfrowej instytucji mają się pojawić nowe prelekcje oraz warsztaty związane m.in. z modelarstwem w grach bitewnych. Nie zabraknie nowych odcinków ze słuchowiskami Stefana Grabińskiego. Dla miłośników cosplayu, których fantazyjne przebrania były od lat znakiem firmowym poznańskiego festiwalu, udostępnione zostaną warszaty z charakteryzacji przygotowane z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Ostanio w Bibliotece pojawił się zapis koncertu zespołu Percival Schuttenbach z okazji 20-lecia istnienia zespołu. (..)

Źródło info

Miłego!
Aktualizacje społecznościowe
4 Komentarze
Prześlij Komentarz