Creative Sound Blaster Roar 2
52°Zakończono

Creative Sound Blaster Roar 2

1
lis 3. 2016
W dzisiejszym gorącym strzale na X-komie głośnik Creative Sound Blaster Roar 2. Głośnik posiada Bluetooth, NFC, Jacka 3,5mm oraz slot kard MicroSD żeby cieszyć się muzyką. Warty uwagi jest kodek aptX zapewniajacy wysoką jakość dźwięku po Bluetoothie. Jest równieź kodek AAC.
Najtaniej w Euro RTV AGD za 490zł.
Osobiście słyszałem dźwięk z Roara 1 i był to najlepszy i najgłośniejszy dźwięk jaki słyszałem z przenośnych głośników.
Jeden z wielu pozytywnych testów tego głośnika:
blog.pclab.pl/vio…441
Aktualizacje społecznościowe
X-Kom OkazjeX-Kom kody rabatowe

Grupy

1 Komentarz
1. Z opisu wynika, że nie miałeś szansy usłyszeć zbyt wielu przenośnych głośników BT.
2. Jeśli test PCLabu chwali tego Roara, to albo też był to jeden z pierwszych głośników, jakie testowali, albo oprócz głośnika dostali pliczek pokaźnej ilości zielonych.
3. Mam za sobą naprawdę wiele modeli głośników przenośnych i seria Roar, to jedna z najgorszych dostępnych, a na domiar złego znacznie za wysoko wyceniona.

Tak, słuchałem tego konkretnego egzemplarza - i nie tylko w sklepowym szumie, ale w zaciszu mojego domu. Specjalnie go wziąłem, żeby w końcu wyrobić sobie lepsze zdanie na temat tej serii, zniesmaczony po poprzednich jej produktach. Niestety jest to marna kaszka. Wszystko się zlewa, tonów wysokich duży niedobór, głównie gra to średnicą, przez co bodaj rock jedynie jako tako brzmiał. Osobiście odradzam powyżej ~350 zł, chyba, że ktoś się nie obejdzie bez slotu na kartę pamięci i jest dla niego skłonny poświęcić jakość dźwięku.

Alternatywy? Lepiej brzmi naprawdę większość głośników i to nawet w znacznie niższych pułapach cenowych.
- Soundbar SL1000S - chińczyk za 35$ - jeśli komuś nie zależy na mocy, rewelacja - bas schodzi nisko (tak, jestem wyspany i wiem jakich rozmiarów jest ten głośnik), dźwięk przyjemnie zrównoważony.
- Denon Envaya Mini - król roku 2013 bodaj. Do tej pory ma mało konkurencji, zwłaszcza, że jego cena spadła do lekko powyżej 300 zł ostatnio - tutaj jedynie znowu nie możemy oczekiwać dużej mocy, ale jakość dźwięku na bardzo wysokim poziomie - jedynie ma delikatnie skryte tony wysokie.
- JBL Flip 3 - głośniejszy od powyższych z podobnie dobrej jakości dźwiękiem
- Philips BT6600 - zdecydowanie mój faworyt. Krótką opinię możecie przeczytać na Ceneo. Jeżeli chodzi o dźwięk, moim zdaniem nie ma żadnej konkurencji, włącznie z nowym Charge 3, Bose'ami i innymi. Ma po prostu wszystko jeśli chodzi o jakość dźwięku i bardzo dobrą baterię. Jedynie basu mógłby mieć troszeczkę więcej, ale i tak jest w tym paśmie donośniejszy niż te powyższe, zwłaszcza powyżej 50% głośności.
- no i wyżej już będą głośniki przekraczające półkę cenową tego Creative'a.

Jeśli zamówiliście go już i slot na kartę nie jest dla Was tak istotny - darujcie sobie, albo chociaż porównajcie z którymś z powyższych, ale nie w sklepie, tylko w domu. Jeśli to jest za trudne, to polecam kanał clavinetjunkie na YouTubie - mistrz jest Polakiem, ale miesza w Austrii i przetestował już blisko cały świat głośników BT. Do tego ma świetną stronę (znajdziecie po wpisaniu w Google'a oluvsgadgets switcher, na której porównacie sobie blisko każdy głośnik do drugiego, co nie jest jeszcze ostatecznym werdyktem dla osób pokroju pół-melomanów/melomanów, ale bardzo dobry początek, aby zawęzić wybór do dwóch, trzech i potem przesłuchać je na żywo. Oczywiście wymagane słuchawki.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst