Convoy S2+ 7135x6  w rewelacyjnej cenie
594°Zakończono

Convoy S2+ 7135x6 w rewelacyjnej cenie

65
sie 9. 2016
UWAGA - mimo wizualnego podobieństwa obu latarek, nie jest to duplikat okazji użytkownika @lechemik. Niebieska wersja z Gearbest to typowa latarka rowerowa, która z uwagi na ogromne natężenie zasilania może dodatkowo wymagać modyfikacji chłodzenia. Natomiast szary Convoy S2+ 7135x6 to latarka uniwersalna - z inną diodą, sterownikiem oraz wyłącznikiem.

Na Gearbest powróciła promocja latarki Convoy S2+ w najbardziej polecanej wersji 7135x6. Świeci niewiele słabiej od x8, za to zdecydowanie mniej się grzeje, dzięki czemu nada się zarówno na rower, jak też do "domowego" użytku. Należy pamiętać, że latarki Convoy to kilkadziesiąt różnych modeli - chętnie odpowiem na pytania dotyczące różnic W latarce znajduje się dioda XM-L U2-1B - zdecydowanie lepsza niż to, co znajdziemy w latarkach typu POLICE lub ZOOM za podobną cenę, nie mówiąc o modelach "marketowych". Barwa biała zimna - inne wersje są o kilka dolarów droższe.

Jakość wykonania w przypadku Convoy jest po prostu legendarna youtube.com/watch?v=yGko-djhCjQ

Sumaryczny koszt:

Standardowo: $9,99 (38,32 zł)
GivingAssistant: $9,24 (35,44 zł)
GivingAssistant dla nowych: $4,24 (16,27 zł)

Cenę można dodatkowo obniżyć - należy założyć nowe konto, potwierdzić e-mail, zarejestrować się na newsletter oraz dodać avatar. W koszyku wykorzystać 80 punktów‌.

Sumaryczny koszt (nowe konto):
Standardowo: $8,39 (32,18 zł)
GivingAssistant: $7,76 (29,77 zł)
GivingAssistant dla nowych:$2,76 (10,59 zł)


AKUMULATOR:
Latarka jest zasilana ogniwami 18650 (brak w komplecie), które charakteryzują się małymi wymiarami, dużą pojemnością i możliwością wielokrotnego ładowania. Cena jednego akumulatora zazwyczaj wynosi od 5zł do 40zł.

Sprawdzone możliwości zakupu

używane i nowe z forum swiatelka.pl - metoda niekonwencjonalna, ale najlepsza pod względem ekonomicznym (można tanio kupić sprawdzone ogniwa o dużej pojemności).
używane z Allegro - ceny niskie, jakość zazwyczaj akceptowalna.
nowe markowe - najpewniejsza opcja, ale też najdroższa. Ceny kilkukrotnie wyższe niż używki, pojemność większa o około połowę. Polecane ogniwa to Panasonic NCR18650B, Sanyo NCR18650, Samsung ICR18650-26F oraz LG INR18650 - inne marki i modele są ryzykowne. Należyteż unikać sprzedawców z małą ilością komentarzy oraz nieznanych sklepów (ryzyko otrzymania podróbek).
Gearbest, Everbuiyng, Banggood, Fasttech - dawniej przesyłki były problematyczne - obecnie spora poprawa (sprawdzone kilkurotnie), a ceny nadal bezkonkurencyjne.

Średnio ryzykowne
samodzielny odzysk z baterii do laptopów - teoretycznie "taniej już się nie da", a pojemność zazwyczaj jest wystarczająca, jednak z uwagi na liczne niebezpieczeństwa wymagane jest spore doświadczenie, żeby się do tego zabrać.

Absolutnie odradzane
Ultrafire, Trustfire, "no-name" z Allegro czy Aliexpress - pojemność kilkukrotnie niższa od deklarowanej; niektóre potrafią nawet eksplodować przy ładowaniu


ŁADOWARKA:
polecam wybrać Nitecore lub Liitokala - marki chińskie, ale sprawdzone. Zasilane z USB modele na jedno ogniwo kosztują około 15zł:
gearbest.com/cha…tml
Natomiast pod żadnym pozorem nie należy kupować ładowarek no-name (zarówno z Chin, jak też z Polski) - są one po prostu niebezpieczne.


Pełny zestaw (ładowarka, ogniwo, latarka) to koszt około 60zł (35zł z GA).
Aktualizacje społecznościowe
65 Komentarzy
Zbanowany
Jakieś 3 miesiące temu dokładnie taka latarka mi gdzieś zginęła . Chyba trzeba zamówić nową
borda01sie 9. 2016

Jakieś 3 miesiące temu dokładnie taka latarka mi gdzieś zginęła . Chyba …Jakieś 3 miesiące temu dokładnie taka latarka mi gdzieś zginęła . Chyba trzeba zamówić nową


A tam moja ma czasem focha przy uruchomieniu albo na sekundę gaśnie albo zmienia tryb na mniejszy potem działa normalnie :P Twoja przynajmniej nie łapała focha
Siemanko, jaka jest różnica między diodami XM-L U2-1B i XM-L U2-1A? Czemu XM-L U2-1B bez rewelacji? Nie jestem w temacie tych latarek i ciekawi mnie to, chyba zamówię i tak, bo cena samej latarki ok
Edytowane przez: "Danielo71" sie 9. 2016
Cześć, czy mając 20$ powinienem myśleć o jakiejś innej? Użytkownik raczej mało "zaawansowany", zastosowania domowe i wycieczkowe.
Autor
Danielo71sie 9. 2016

Siemanko, jaka jest różnica między diodami XM-L U2-1B i XM-L U2-1A? Czemu …Siemanko, jaka jest różnica między diodami XM-L U2-1B i XM-L U2-1A? Czemu XM-L U2-1B bez rewelacji? Nie jestem w temacie tych latarek i ciekawi mnie to, chyba zamówię i tak, bo cena samej latarki ok


Odnośnie XM-L U2-1B napisałem "bez rewelacji", ponieważ świeci nieco słabiej niż diody XM-L2. Ale zapewniam, że różnica nie jest duża (kilkanaście procent) - zaraz skasuję z opisu, bo może to być wręcz mylące.

Natomiast diody o oznaczeniu XM-L U2-1A nie kojarzę. Jeśli chodziło o XM-L2 U2-1A, to odpowiedź jest prosta - podobna jak XM-L U2-1B, tylko nieco jaśniejsza.
Autor
tumoralesie 9. 2016

Cześć, czy mając 20$ powinienem myśleć o jakiejś innej? Użytkownik raczej m …Cześć, czy mając 20$ powinienem myśleć o jakiejś innej? Użytkownik raczej mało "zaawansowany", zastosowania domowe i wycieczkowe.


O latarkach Convoy można myśleć nawet mając do dyspozycji $40 Do zastosowań domowych i wycieczkowych trudno znaleźć cokolwiek lepszego w rozsądnej cenie. Różnica jest taka, że poniżej $10 jest tylko jedna latarka (7135x6 XM-L U2-1B), natomiast dysponując dwukrotnie większym budżetem można wybierać z całej oferty na BG:
banggood.com/sea…tml

Ale i tak radziłbym kupić model z okazji - mniejsza strata w przypadku zagubienia, a również świeci naprawdę dobrze
Autor
pirat183sie 9. 2016

A tam moja ma czasem focha przy uruchomieniu albo na sekundę gaśnie albo z …A tam moja ma czasem focha przy uruchomieniu albo na sekundę gaśnie albo zmienia tryb na mniejszy potem działa normalnie :P Twoja przynajmniej nie łapała focha


Na podstawie użytkowania kilku latarek Convoy w zestawach z kilkunastoma różnymi akumulatorami mogę powiedzieć, że najczęściej wskazuje to na problem z ogniwem... Ale najważniejsze, że potem działa normalnie
mmppsie 9. 2016

Na podstawie użytkowania kilku latarek Convoy w zestawach z kilkunastoma …Na podstawie użytkowania kilku latarek Convoy w zestawach z kilkunastoma różnymi akumulatorami mogę powiedzieć, że najczęściej wskazuje to na problem z ogniwem... Ale najważniejsze, że potem działa normalnie


To ciekawe bo ogniwa są niby ok panasy wersja protected z gearbest testowałem pojemność i jest git xD teraz widzę że znowu jej się odmieniło bo był okres z 3 modami od dzisiaj ma stroboskop i sos
Autor
pirat183sie 9. 2016

To ciekawe bo ogniwa są niby ok panasy wersja protected z gearbest …To ciekawe bo ogniwa są niby ok panasy wersja protected z gearbest testowałem pojemność i jest git xD teraz widzę że znowu jej się odmieniło bo był okres z 3 modami od dzisiaj ma stroboskop i sos


Dopiero ten "stroboskop i SOS" naprowadził mnie na przyczynę...

Już wyjaśniam. Convoy ma dwie grupy trybów - 3 lub 5. Zmiana jest prosta - należy włączyć najniższy tryb, poczekać aż latarka ZGAŚNIE na około sekundę i wtedy nacisnąć przycisk. Więc "ma czasem focha przy uruchomieniu albo na sekundę gaśnie" to nie wada, tylko normalne zachowanie tej latarki w najniższym trybie
mmppsie 9. 2016

Dopiero ten "stroboskop i SOS" naprowadził mnie na przyczynę...Już wy …Dopiero ten "stroboskop i SOS" naprowadził mnie na przyczynę...Już wyjaśniam. Convoy ma dwie grupy trybów - 3 lub 5. Zmiana jest prosta - należy włączyć najniższy tryb, poczekać aż latarka ZGAŚNIE na około sekundę i wtedy nacisnąć przycisk. Więc "ma czasem focha przy uruchomieniu albo na sekundę gaśnie" to nie wada, tylko normalne zachowanie tej latarki w najniższym trybie

​dzięki :)) a miałem szukać info o trybach
to kto chce zbierać na sprzćt za free, to czekam na refa w wiadomości prywatnej (reflink musi być z tańszym od latarki produktem, bo inaczej nie dostaniesz punktćw)
napiszę prościej i może bez błędów
Ty dać reflinka. Twoja reflink musi być tańsza niż latarka, bo inaczej wielki GB nie dać Ci punktów na darmowe graty.
Lepiej?
Color Temperature: 6500-7000K
tragedia
glan_iksie 9. 2016

napiszę prościej i może bez błędów Ty dać reflinka. Twoja reflink musi b …napiszę prościej i może bez błędów Ty dać reflinka. Twoja reflink musi być tańsza niż latarka, bo inaczej wielki GB nie dać Ci punktów na darmowe graty. Lepiej?

​weź Ty proszę cegłówke i jebnij się nią w łeb
drzewkorsie 9. 2016

​weź Ty proszę cegłówke i jebnij się nią w łeb

​To jest odpowiedź na skasowaną wiadomość, a cegłówkę wykorzystaj do naprostowania swojego spojrzena na otaczający świat.
Co do ładowarek polecam z własnego doświadczenia Efest Luc V2/V4
Ja się dołączę do zachwytów nad Convoyem S2+. Od roku latam z nią na rowerze i kopie tyłek.

Z wad:
- oślepia kierowców bez kolimatora lub jakiegoś innego rozwiązana (ja mam kawałek blaszki ograniczający strumień światła do góry i jest ok)
- trzeba dokupić ogniwka i ładowarkę (dodatkowe 30-40zł)
SkromnyNicksie 9. 2016

Co do ładowarek polecam z własnego doświadczenia Efest Luc V2/V4


to ja mogę polecić Xtar MC1 / MC1 Plus. Cena nie pustoszy portfela, a jest pewność, że markowych aku nie skaszani.
https://www.pepper.pl/profile/mmpp dzięki za wrzutę, zawsze masz ciekawe i dobrze opisane okazje, aż miło poczytać

Biorę latarkę i przy okazji zapytam o ładowarkę: chciałbym coś na 4 ogniwa z możliwością ładowania 18650/AA/AAA. Co polecicie?
Zależy mi na bezpieczeństwie bo niestety nie zawsze mogę ją mieć na oku.
Te najpopularniejsze
Opus gearbest.com/cha…tml
XTAR gearbest.com/cha…tml
Nitecore gearbest.com/cha…tml
Liitokala gearbest.com/cha…tml
cooliksie 10. 2016

@mmpp dzięki za wrzutę, zawsze masz ciekawe i dobrze opisane okazje, aż mi …@mmpp dzięki za wrzutę, zawsze masz ciekawe i dobrze opisane okazje, aż miło poczytaćBiorę latarkę i przy okazji zapytam o ładowarkę: chciałbym coś na 4 ogniwa z możliwością ładowania 18650/AA/AAA. Co polecicie?Zależy mi na bezpieczeństwie bo niestety nie zawsze mogę ją mieć na oku.Te najpopularniejszeOpus http://www.gearbest.com/chargers/pp_173012.htmlXTAR http://www.gearbest.com/chargers/pp_160440.htmlNitecore http://www.gearbest.com/chargers-batteries/pp_56674.htmlLiitokala http://www.gearbest.com/chargers/pp_228907.html


Efest Luc V4
e-dym.pl/pl/…=15
Jak napiszesz na PW to mogę ci zamówić za 91,56 zł bo mam 16% rabatu :P
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy