Niestety, ta okazja już wygasła

Nóż Cold Steel Kudu Combat.pl

lip 26. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dzięki koledze @ForfiterMamut Który opublikował kod na darmową przesyłkę i w połączeniu z promocją sklepu można kupić dziś klasyczny scyzoryk Cold Steela wzorowany na nożu Okapi.

Więcej o oryginalnym projekcie przeczytamy w opracowaniu sklepu swiatnozy.pl
swiatnozy.pl/201…pi/
559604_1.jpg
Cold Steel jest amerykańską firmą produkującą noże - jedna z wielkich marek mainstreamu nożowego. Jest na tyle długo obecna na rynku, że większość nawet luźno zainteresowanych kojarzy logo a Ci bardziej zainteresowani kojarzą tez specyficzne klipy reklamowe na których szatkuje się wieprzowinę, tony mat oraz udowadnia na wszelkie - czasem mocno przerysowane - sposoby, że ich produkty są najlepsze na świecie . Kilka modeli na stałe zapisało się na nożowym rynku. I dziś jeden z nich możemy kupić taniej.

Cold Steel Kudu.
Stal - 5Cr15MoV - rewelacji nie ma, klasyczna nierdzewka na poziomie 420hc.Łatwo się ostrzy, łatwo tępi.
Długość ostrza - 108 mm.
Szerokość ostrza (grzbiet) - 2 mm
Waga - 68 gr.
Nóż jest długi, leciutki, a zastosowany pełny płaski szlif, w połączeniu z cieniutkim grzbietem powoduje, że ma rewelacyjne właściwości tnące. Tego typu nóż wykonany z dobrej stali węglowej mógłby iść w zawody z brzytwą. Tutaj tak dobrze nie będzie ze względu na słabą stal, ale i tak nóż może być prawdziwym pogromcą bułek, kiełby i karkówki z grilla.

Na koniec słowo o blokadzie. To specyficzny projekt - blaszka robiąca na sprężynę slipjointa ma na końcu wycięcie w które wpada przy pełnym otwarciu ząbek wyfrezowany na końcu grzbietu ostrza. Żeby zamknąć nóż, trzeba odciągnąć kółko które widać na zdjęciach i złożyć ostrze. Mimo pozornej prostoty tego rozwiązania była to jedna z najmocniejszych blokad z jakimi miałem do czynienia w posiadanych przeze mnie nożach. Używanie jej wymaga odrobinę wprawy ale idzie to dość szybko ogarnąć.

Tu recenzja wideo


To całkiem fajny projekt dla kogoś kto potrzebuje budżetowego noża kuchennego na wyjazdy, na biwak, lub na działkę do grilla.
W cenie sklepu i z darmową dostawą grzech nie kupić.

Kod na darmową dostawę uzyskujemy w okazji

pepper.pl/kup…317
Aktualizacje społecznościowe

19 Komentarzy