Niestety, ta okazja już wygasła
Chipsy Lays 210/215g @Kaufland
496° Zakończono

Chipsy Lays 210/215g @Kaufland

3,99zł6,09zł-34%Kaufland Okazje
16
496° Zakończono
Chipsy Lays 210/215g @Kaufland
wrz 29. 2020Dostępność Ogólnopolska

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Aktualizacje społecznościowe
Kaufland OkazjeKaufland gazetka
Najlepsze komentarze
Tarec29/09/2020 10:16

To idź, produkuj i sprzedawaj taniej.


Produkuje akurat w całkowicie innej branży. U nas kilkaset procent przebitki jest nieosiągalne i nieopłacalne względem budowania marki.
A nawet gdyby - to obroty końcowe i zyski byłyby mniejsze.

Także swoje, idz produkuj i sprzedawaj mozesz sobie wsadzić w... .

Pamiętaj opinia i ocena nie musi być poparta hasłem idz i zrob lepiej. Nie każdy musi być kucharzem czy restauratorem aby ocenić czy cos jest smacznie czy niesmaczne lub drogie czy tanie.
Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy powinny odczuć to na cenie. Obecnie nie dość że Lays zmniejszył paczki to i podniósł cenę. 6zl za 210g ziemniaka ? Kosmos.

Na wytworzenie 200g chipsów potrzeba okolo 600g ziemniaka. To z opakowaniem na pewno wychodzi mniej niż 1zl produkcja.
16 Komentarzy
I to jest odpowiednia cena za tę gramaturę
Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy powinny odczuć to na cenie. Obecnie nie dość że Lays zmniejszył paczki to i podniósł cenę. 6zl za 210g ziemniaka ? Kosmos.

Na wytworzenie 200g chipsów potrzeba okolo 600g ziemniaka. To z opakowaniem na pewno wychodzi mniej niż 1zl produkcja.
Troya100029/09/2020 10:12

Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy …Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy powinny odczuć to na cenie. Obecnie nie dość że Lays zmniejszył paczki to i podniósł cenę. 6zl za 210g ziemniaka ? Kosmos.Na wytworzenie 200g chipsów potrzeba okolo 600g ziemniaka. To z opakowaniem na pewno wychodzi mniej niż 1zl produkcja.


To idź, produkuj i sprzedawaj taniej.
Tarec29/09/2020 10:16

To idź, produkuj i sprzedawaj taniej.


Produkuje akurat w całkowicie innej branży. U nas kilkaset procent przebitki jest nieosiągalne i nieopłacalne względem budowania marki.
A nawet gdyby - to obroty końcowe i zyski byłyby mniejsze.

Także swoje, idz produkuj i sprzedawaj mozesz sobie wsadzić w... .

Pamiętaj opinia i ocena nie musi być poparta hasłem idz i zrob lepiej. Nie każdy musi być kucharzem czy restauratorem aby ocenić czy cos jest smacznie czy niesmaczne lub drogie czy tanie.
Troya100029/09/2020 10:22

Produkuje akurat w całkowicie innej branży. U nas kilkaset procent p …Produkuje akurat w całkowicie innej branży. U nas kilkaset procent przebitki jest nieosiągalne i nieopłacalne względem budowania marki.A nawet gdyby - to obroty końcowe i zyski byłyby mniejsze.Także swoje, idz produkuj i sprzedawaj mozesz sobie wsadzić w... .Pamiętaj opinia i ocena nie musi być poparta hasłem idz i zrob lepiej. Nie każdy musi być kucharzem czy restauratorem aby ocenić czy cos jest smacznie czy niesmaczne lub drogie czy tanie.


To nie jest produkt pierwszej potrzeby - nie podoba się, to nie kupujesz. Bez urazy, ale wyliczanie kosztów produkcji i biadolenie o tym co ile powinno kosztować jak w komunizmie to naprawdę nie jest opinia, która interesuje kogokolwiek poza innymi zrzędami.
Edytowane przez: "Tarec" wrz 29.
To nie tyle opinia moze tylko bardziej uświadamianie kupujących. Niestety w obecnych czasach ludzie nie wiedzą co ile moze kosztować realnie i ile powinno. Tylko jak błędne owieczki ida nabywaja i cieszą się konsumpcjonizmem.

Pominę fakt ze u nas takie produkty są drożej sprzedawane niz za granicę gdzie je importujemy. A mamy w Polsce najwieksza w Europie fabrykę produkujace takie dobro.
Troya100029/09/2020 11:00

To nie tyle opinia moze tylko bardziej uświadamianie kupujących. Niestety w …To nie tyle opinia moze tylko bardziej uświadamianie kupujących. Niestety w obecnych czasach ludzie nie wiedzą co ile moze kosztować realnie i ile powinno. Tylko jak błędne owieczki ida nabywaja i cieszą się konsumpcjonizmem.Pominę fakt ze u nas takie produkty są drożej sprzedawane niz za granicę gdzie je importujemy. A mamy w Polsce najwieksza w Europie fabrykę produkujace takie dobro.


To nie komuna kolego, nie ma czegoś takiego jak "POWINNO KOSZTOWAĆ". czasy Ci się pomyliły. Mamy wolny rynek i cenę weryfikuje życie.
Troya100029/09/2020 10:12

Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy …Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy powinny odczuć to na cenie. Obecnie nie dość że Lays zmniejszył paczki to i podniósł cenę. 6zl za 210g ziemniaka ? Kosmos.Na wytworzenie 200g chipsów potrzeba okolo 600g ziemniaka. To z opakowaniem na pewno wychodzi mniej niż 1zl produkcja.


Zachłanność polskich panów, tzw. przedsiębiorców. To ona powoduje inflację.
To samo jak trzeba pracownikowi uczciwie zapłacić.
Dobrze, że są zagraniczne sieci typu Kaufland bo Polak Polakowi by te chipsy za tysiąc dolarów najchętniej sprzedał. Kto był za granicą i spotkał się z pomocną dłonią rodaka wie o czym piszę.
Tarec29/09/2020 10:16

To idź, produkuj i sprzedawaj taniej.


Nie trzeba być piekarzem żeby oceniać chleb xD
Troya100029/09/2020 10:12

Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy …Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy powinny odczuć to na cenie. Obecnie nie dość że Lays zmniejszył paczki to i podniósł cenę. 6zl za 210g ziemniaka ? Kosmos.Na wytworzenie 200g chipsów potrzeba okolo 600g ziemniaka. To z opakowaniem na pewno wychodzi mniej niż 1zl produkcja.


Przecież ziemniaki do takich firm są kontraktowane przed sezonem, nikt nie wie jaka będzie cena na wolnym rynku.
cebulocinek29/09/2020 11:48

To nie komuna kolego, nie ma czegoś takiego jak "POWINNO KOSZTOWAĆ". czasy …To nie komuna kolego, nie ma czegoś takiego jak "POWINNO KOSZTOWAĆ". czasy Ci się pomyliły. Mamy wolny rynek i cenę weryfikuje życie.


Za komuny to nie obowiązywało ile POWINNO tylko ile MUSIAŁO. W tym aspekcie tez nie wiesz o czym mówisz. Po prostu uzmysławiam niektórym jaka jest przebitka na tego typu produktach.

To jak z alkoholem i papierosami. Jak zwykłe 0,5 będzie za 40zł,a paczka fajek za 30zł to i tak grupa docelowa kupi i tak.
Troya100029/09/2020 10:12

Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy …Przy obecnych cenach ziemniaków niższych o połowę niz rok temu to i chipsy powinny odczuć to na cenie. Obecnie nie dość że Lays zmniejszył paczki to i podniósł cenę. 6zl za 210g ziemniaka ? Kosmos.Na wytworzenie 200g chipsów potrzeba okolo 600g ziemniaka. To z opakowaniem na pewno wychodzi mniej niż 1zl produkcja.



Ile Wy macie lat,myśląc, że cena ziemniaków determinuję cenę chipsów? Cena surowca jest tak kompletnie bez znaczenia, równie dobrze możesz pytać czemu wódka z ziemniaków nie potaniała. Masakra. Słyszałeś np. o podwyżkach płacy minimalnej? Już przez ten sam fakt ceny wszystkich produktów i usług drożeją, o innych czynnikach nie wspominając.
Pawel_3hK29/09/2020 16:21

Przecież ziemniaki do takich firm są kontraktowane przed sezonem, nikt nie …Przecież ziemniaki do takich firm są kontraktowane przed sezonem, nikt nie wie jaka będzie cena na wolnym rynku.


Nie, takie firmy to same sobie są producentami. Swoim rolnikom nawet sadzeniaki dostarczają i selekcjonują. Jeden wielki żyjący organizm.

Tylko to tez nie tak do końca, cena surowca głównego była na podobnym poziomie z tendencją lekko rosnącą zgodnie z inflacją to ich produkty też podobnie drożały. Nagle jak bodajże 2 lata temu nagle ziemniaki podrożały o 100% ze względu na susze (jak nie więcej) to ich produkty pomimo kontraktów i swoich surowców wcześniej zakontraktowanych stracił na gramaturze od 10-20%, a cena wzrosła o kolejne 20%. Teraz gdy ten surowiec jest tańszy to myślisz że cena spadnie ?

Co do spadku gramatur na przykładzie popularnej "TV Paki" - na początku miała 200g, później bardzo szybko spadło to do 180g co utrzymywało się stosunkowo długo. Następnie co 1,5 roku szacując ta gramatura spadła na 165g, następnie 150g, aż do teraz do 140g. I już widać w sieciach takich jak Lidl, że pojawiają się 130g paczki. Także strzelam że po nowym roku znowu zostanie coś uszczuplone z gramatury. A cena ciągle w górę. Eldorado, a innych producentów jakoś nie widać.

Ale to taki tylko przykład bo ze wszystkim jest podobnie, ale co do słonych przekąsek to uszczuplanie gramatur jest po prostu śmieszne. Za kilka lat pewnie te malutkie paczki będa mieć w środku 1 wyselekcjonowanego chipsa
mementomori29/09/2020 16:29

Ile Wy macie lat,myśląc, że cena ziemniaków determinuję cenę chipsów? Cena …Ile Wy macie lat,myśląc, że cena ziemniaków determinuję cenę chipsów? Cena surowca jest tak kompletnie bez znaczenia, równie dobrze możesz pytać czemu wódka z ziemniaków nie potaniała. Masakra. Słyszałeś np. o podwyżkach płacy minimalnej? Już przez ten sam fakt ceny wszystkich produktów i usług drożeją, o innych czynnikach nie wspominając.


Wódka z ziemniaka nie jest tańsza i nie będzie bo marża na butelce standardowej to jakieś ~5zł, a reszta to podatki . A od niedawna mamy kolejny podatek

Nie wiem dokąd prowadzi ten wątek, mówimy o chipsach a wyjeżdżacie teraz z inflacją spowodowaną takim a nie innym zarządzeniem Państwem. Ok - płace minimalne w góre o 20% to cena towaru 50%. O tak
Troya100029/09/2020 16:21

Za komuny to nie obowiązywało ile POWINNO tylko ile MUSIAŁO. W tym as …Za komuny to nie obowiązywało ile POWINNO tylko ile MUSIAŁO. W tym aspekcie tez nie wiesz o czym mówisz. Po prostu uzmysławiam niektórym jaka jest przebitka na tego typu produktach.To jak z alkoholem i papierosami. Jak zwykłe 0,5 będzie za 40zł,a paczka fajek za 30zł to i tak grupa docelowa kupi i tak.


A wiesz ile kosztuje produkcja koszulki? z kilkanaście groszy do 1zł, a wiesz jaka jest cena koszulki? próbujesz koło na nowo wynaleźć? uważasz, że ludzie przestaną kupować koszulki? bo taki szanowny Troya1000 próbuje uzmysłowić, że produkty powinny ksoztować tyle ile koszt ich wyprodukowania
Edytowane przez: "cebulocinek" wrz 29.
@Troya1000 Żalisz się czy co? Spójrz na cenę ciuchów, a potem koszt wyprodukowania takiej szmaty w Bangladeszu, na cenę Coca coli, a potem na cenę kranówki, tak chcesz wszystko porównywać?

Ludzie chcieli pozbycia się tej "wstrętnej chemii" i oleju palmowego to mają niższą gramaturę, wyższą cenę albo jedno i drugie. Skoro doskonale wiesz ile co powinno kosztować to tylko pędź i zakładaj firmę produkującą przekąski, zarobisz fortunę, a ludzie będą walić drzwiami i oknami po chipsy dwa razy tańsze.
Edytowane przez: "Aucon" wrz 29.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst