Niestety, ta okazja już wygasła

Cherimoya w lidlu

lis 14. 2018

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Od czwartku w lidlu czerymoja 2.49zl za sztuke

Jak smakuje?
Bardzo trudno określić smak tego owocu. Jest po prostu pyszny. Ma bardzo złożony smak, połączeni słodyczy z odświeżającą kwasowością. Jego budyniowa konsystencja z wyglądu i smaku przypomina słodki krem z nutą cytrusów i wanilii, często porównywany do budyniu lub jajecznego kremu cukierniczego w typie brytyjskiego custard.

Jak wybierać?
Podczas zakupu zwracamy uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza to wygląd. Dojrzały owoc brązowieje tak jak skórka banana. Ważne jest, aby skórka nie była cała brązowa. Cała brązowa skórka świadczy o tym, że owoc jest przejrzały. Druga sprawa to miękkość. Dojrzały owoc jest podatny na lekkie ściśnięcie palcami. Jeśli jest bardzo miękki, to znaczy, że jest przejrzały i niesmaczny. Warto kupić owoc jeszcze twardy i bardzo zielony, ponieważ wystarczy postawić go na blacie w kuchni na dzień lub dwa i będziemy mogli się delektować wybornym smakiem owoców cherimoya.

Jak jeść?
Owoce flaszowca peruwiańskiego posiadają duże czarne nasiona, które są niejadalne, a wręcz toksyczne i zjedzone, mogą zaszkodzić. Skórki owocu także nie zaleca się spożywać. Ze względu na bardzo miękki miąższ nie trzeba obierać owoców. Wystarczy owoc jedynie przekroić wzdłuż na pół i wydrążyć łyżeczką pyszny miąższ.

Czerymoja szybko dojrzewa i robi się bardzo miękka, dlatego najlepszym sposobem jest właśnie bezpośrednie jej spożycie, tak po prostu za pomocą łyżeczki.
Źródło m.beszamel.se.pl/owoce/czerymoja-cherimoya-owoc-flaszowca-peruwianskiego-jak-smakuje-jak-jesc-jak-kupowac,18203/
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
29 Komentarzy
Prześlij Komentarz