Niestety, ta okazja już wygasła
Chasseur - żeliwne garnki,patelnie oraz naczynia -40%
118° Zakończono

Chasseur - żeliwne garnki,patelnie oraz naczynia -40%

15
lis 25. 2019

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Poszukując w internecie dobrych patelni żeliwnych natrafiłem na stronę polskiego dystybutora francuskiej firmy Chasseur. Żeliwo Chasseur ma dobre opinie. Na stronie informują o -40%, oczywiscie nie w wszystkich przypadkach cena jest o te 40% niższa niż w innych miejscach, jednak nadal atrakcyjna. Przykład:
kupiłem patelnię żeliwną 28cm za 227zł,

206463.jpg
na Ceneo najniższa jej cena to 350zł.
206463.jpg
Dodatkowo powyżej 99zł dostawa jest darmowa. Patelnię otrzymałem na drugi dzień.

Myślę, że to dobry pomysł na prezent dla miłośników kuchni. Żeliwo to jest emaliowane i nadaje się do każdego rodzaju kuchni (również do piekarnika, jeżeli nie zawiera elementów drewnianych).
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

15 Komentarzy
Daj znać, czy, a może bardziej jak szybko odstrzeliła emalia od żeliwa. W kociołku to raptem 3 pieczenia u mnie. Co prawda z nonamu, ale większość tak eklektycznych przedmiotów ma.
Chyba, że ktoś ma od lat i się wypowie, ja osobiście kupiłbym najprostsza żeliwna patelnię, bez emalii, wiem że ładnie wygląda, ale nie przemawia to połączenie do mnie. Z reguły samo łączenie emelia żeliwo na rancie, zrobione bez pietyzmu, jakby chłopcu farbę dać i kazać ścianę opie....
Edytowane przez: "PonuryTomasz" lis 25. 2019
Wolałbym z xiaomi😁
PonuryTomasz25/11/2019 17:24

Daj znać, czy, a może bardziej jak szybko odstrzeliła emalia od żeliwa. W k …Daj znać, czy, a może bardziej jak szybko odstrzeliła emalia od żeliwa. W kociołku to raptem 3 pieczenia u mnie. Co prawda z nonamu, ale większość tak eklektycznych przedmiotów ma.Chyba, że ktoś ma od lat i się wypowie, ja osobiście kupiłbym najprostsza żeliwna patelnię, bez emalii, wiem że ładnie wygląda, ale nie przemawia to połączenie do mnie. Z reguły samo łączenie emelia żeliwo na rancie, zrobione bez pietyzmu, jakby chłopcu farbę dać i kazać ścianę opie....


Jest 10 lat gwarancji więc nie spodziewałbym się szybkiego 'zniszczenia'. Kupiłem głównie na próbę ale z tego co czytałem to jeżeli dobrze korzystasz z takiej patelni, to mimo emalii, może przetrwać wiele lat. Na razie jestem zadowolony
Popaczam, oferta brzmi obiecująco.
DqM25/11/2019 17:34

Jest 10 lat gwarancji więc nie spodziewałbym się szybkiego 'zniszczenia'. K …Jest 10 lat gwarancji więc nie spodziewałbym się szybkiego 'zniszczenia'. Kupiłem głównie na próbę ale z tego co czytałem to jeżeli dobrze korzystasz z takiej patelni, to mimo emalii, może przetrwać wiele lat. Na razie jestem zadowolony


Jak wykończenie rantu? W tej cenie spodziewałbym się ładnego łączenia ciut innego niż mirek malując metalowa rurę po pijaku zostawiając zacieki. No i co też ważne, czy sama emalia jest gładka czy ma już na sobie bąble od złego połączenia z żeliwem, coś w rodzaju krosty, pryszcza, ewentualnie wgłębienia. Pytam dociekliwie, bo sam szukałem ostatnio patelni tylko ja bardziej chciałem 32cm w zwyz. Co do GW to wystarczy że powiedzą, że niewłaściwie użytkowania, trzy ana w wilkoci, albo co gorsza ktoś na niej smazył i podawał działaniom wysokiej temperatury.
Edytowane przez: "PonuryTomasz" lis 25. 2019
Dobra firma, matowa emalia jest nie do zdarcia, nie wiem jak z tymi błyszczącymi. Na francuskim amazonie można wyrwać niezłe okazje, szczególnie z WHD, ale ta promocja nie jest zła.
PonuryTomasz25/11/2019 17:43

Jak wykończenie rantu? W tej cenie spodziewałbym się ładnego łączenia ciut …Jak wykończenie rantu? W tej cenie spodziewałbym się ładnego łączenia ciut innego niż mirek malując metalowa rurę po pijaku zostawiając zacieki. No i co też ważne, czy sama emalia jest gładka czy ma już na sobie bąble od złego połączenia z żeliwem, coś w rodzaju krosty, pryszcza, ewentualnie wgłębienia. Pytam dociekliwie, bo sam szukałem ostatnio patelni tylko ja bardziej chciałem 32cm w zwyz.


3242097-frLSV.jpgPołączenie jest jak wyżej, akurat robiłem jedzenie więc nie jest czysta. Co do gładkości, jest gładka jak dupa niemowlęcia.
DqM25/11/2019 17:45

[Obrazek] Połączenie jest jak wyżej, akurat robiłem jedzenie więc nie jest …[Obrazek] Połączenie jest jak wyżej, akurat robiłem jedzenie więc nie jest czysta. Co do gładkości, jest gładka jak dupa niemowlęcia.


Ładnie wykończona.
MichaMalinowski25/11/2019 17:25

Wolałbym z xiaomi😁


3242226-mdwm5.jpg
Kolejny dowcipniś. To było (może) zabawne 2-3 lata temu.
To bardzo ciekawa teoria...
Edytowane przez: "AngloBob" lis 25. 2019
AngloBob25/11/2019 18:15

To bardzo ciekawa teoria...


Faktycznie mój błąd - zmyliło mnie wykończenie, które na podstawie zdjęć sugeruje że warstwa emalii znajduje się wyłącznie na zewnątrz. Usunąłem komentarz żeby nie wprowadzać w błąd.
Chasseur to podróbka garnków LE CREUSET.
Mam garnek LE CREUSET i jest rewelacyjny z emalią nic się nie dzieje.

Tu można kupić oryginały 30% taniej:
zalando-lounge.pl/cam…all

niestety nawet w promocji jest bardzo drogo.

Uwaga dla osób korzystających z naczyń żeliwnych na kuchenkach indukcyjnych.
Naczynia żeliwne na płytach indukcyjnych nagrzewają się dużo szybciej niż inne garnki, gdyż w 100% są wykonane z materiału ferromagnetycznego. Nie należy stosować trybu boost, gdyż mogą się przegrzać i wypaczyć. Nie wolno też do rozgrzanych naczyń wlewać zimnej wody.
Gundo25/11/2019 18:03

[Obrazek] Kolejny dowcipniś. To było (może) zabawne 2-3 lata temu.


Całkiem poważnie bym wolał
karlin225/11/2019 18:54

Chasseur to podróbka garnków LE CREUSET.


Chasseur to firma starsza od LC, o rok, ale zawsze i to nie są żadne podróbki, tylko inne naczynia. LC mają w środku połyskującą emalię, a Chasseur matową tak jak słynniejszy Staub i to nie jest tylko drobna kosmetyka, ale wręcz inna funkcjonalność. Matowa emalia lepiej rumieni, jest znacznie odporniejsza na uszkodzenia i nie łapie przebarwień, ale potrawy trochę łatwiej do niej przywierają i na czarnym dnie gorzej widać potrawy.

edit: Widzę, że LC też ma w ofercie naczynia z matowym wnętrzem, ale mimo wszystko to nie z nich słynie.
Edytowane przez: "AngloBob" lis 25. 2019
Kupione, dzięki. W niedzielę wskoczą na nią stejki :-)
3272533-It3cD.jpg
Edytowane przez: "Undo" lis 28. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst