Ta okazja kończy się 11 grudnia o 20:00
389°
Opublikowano 14 godzin temu

Centrum Nauki Kopernik w Galerii Młociny w Warszawie >>> wystawa „Umysł przyłapany”, bezpłatny wstęp

Stacjonarnie: Mazowieckie
Awatar użytkownika Hunt
Opublikowane przez
Hunt
Dołączył w 2015
2 082
2 162

O tej okazji

Jak działają emocje? Czy łokcie mogą przewodzić dźwięki? Od czego zależy refleks? To tylko niektóre z ciekawostek, na które odpowiedź można znaleźć odwiedzając wystawę „Umysł przyłapany”, która do Galerii Młociny przyjechała prosto z Centrum Nauki Kopernik. Interaktywne eksponaty łączące naukę przez zabawę będzie można samodzielnie przetestować aż do 11 grudnia

Wystawa „Umysł Przyłapany” to okazja na przeżycie niezapomnianej przygody naukowej. Wszystkie propozycje od Centrum Nauki Kopernik łączą naukę z zabawą, a samodzielnie przeprowadzane doświadczenia pobudzają ciekawość. Na klientów Galerii Młociny czeka 10 interaktywnych eksponatów o tajemniczych nazwach, m.in. „Pod rządami emocji”, „Pochwała automatyzmu”, „Super krótka pamięć”, „Zabawa w ciepło zimno”, „Wyginaj śmiało ciało”.

Odwiedzający wystawę będą mogli przekonać się, jak przeczytać tekst przy jednoczesnym słuchaniu echa własnych słów, sprawdzić swój refleks czy też zbudować wieżę z klocków, patrząc na nią przez okulary zamieniające prawą stronę z lewą. Prostsze ćwiczenia pokażą najmłodszym, czym właściwie jest proces uczenia się, jak ciało reaguje na sprzeczne sygnały, a także jakie są konsekwencje rozpraszania uwagi. Najodważniejsi będą mogli natomiast spróbować swych sił jako fakirzy.

Wszystkie ekspozycje zostały wymyślone i zbudowane przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. Wystawa „Umysł przyłapany” adresowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale z powodzeniem mogą z niej korzystać również osoby dorosłe. To świetna okazja do nauki i zabawy dla całej rodziny.

Wystawę będzie można zwiedzać do 11 grudnia w godzinach otwarcia galerii. Wstęp jest bezpłatny. Do udziału w tej naukowej przygodzie Galeria Młociny zaprasza również warszawskie szkoły. Na zwiedzanie w zorganizowanych grupach szkolnych można zapisać się poprzez portal magiczne-lekcje.pl.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Rufete
    Kapitalna zabawa i edukacja w jednym, polecam. Jedynym minusem są tłumy.