Broadlink RM Mini 3 - Kontroluj zdalnie urządzenia RTV itp.
257°Zakończono

Broadlink RM Mini 3 - Kontroluj zdalnie urządzenia RTV itp.

13
sie 29. 2016
Darmowa wysyłka. wg producenta możliwość kontrolowania urządzeń IR takich jak telewizor, dekoder TV, klimatyzacja, DVD, itp zdalnie, z dowolnego miejsca za pomocą smartfona. Osobiście nie miałem do czynień z takimi urządzeniami lecz bardzo możliwe, że komuś się po prostu przyda, cena moim zdaniem okazyjna, dodatkowo z darmową wysyłką do Polski.
Aktualizacje społecznościowe
13 Komentarzy
Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nadawania/odbioru tego kontrolera, a po drugie jak zwykle będzie kłopot z kodami sterującymi IR dla mniej znanych urządzeń.

Już dwa lata szukam kodów do telewizora/monitora BENQ.
Dariosie 29. 2016

Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nada …Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nadawania/odbioru tego kontrolera, a po drugie jak zwykle będzie kłopot z kodami sterującymi IR dla mniej znanych urządzeń.Już dwa lata szukam kodów do telewizora/monitora BENQ.

​wyglada ciekawie. Kat dzialania 360 stopni. Pewnie aplikacje mozna zainstalowac i przed zakupem sprawdzic kompatybilnosc.
Posiadam. Jak dotąd brak problemów z kodami. Śmigam mi z urządzeniami z którymi uniwersalne piloty nie dawały sobie rady.
Oczywiście można sterować z poza domu przez chmurę?
Dariosie 29. 2016

Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nada …Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nadawania/odbioru tego kontrolera, a po drugie jak zwykle będzie kłopot z kodami sterującymi IR dla mniej znanych urządzeń.Już dwa lata szukam kodów do telewizora/monitora BENQ.używam od paru miesięcy (poprzedni model)
1) z zasięgiem w obrębie pomieszczenia nie ma problemów - w środku jest 7 LED IR nadawczych więc urządzenie nadaje w każdym kierunku

2) kwestia kodów - to działa podobnie jak "uczące się" piloty - musisz mieć oryginalny pilot a urządzenie zapamiętuje kody w aplikacji na smartfona/tablet (powiązanej z twoim kontem)

3) @aks aplikację można zainstalować, ale to nic nie zmienia, musisz mieć oryginalne piloty, aby "powgrywać" kody (jedynie preinstalowane są kody dla klimatyzacji paru producentów, ale tego nie sprawdziłem, bo nie mam żadnego zgodnego sprzętu) może się to kiedyś zmieni (jest opcja wysłania swoich ustawień do serwisu producenta, ale nie ma opcji importu stamtąd, poprawnie działa jedynie przesyłanie "gotowców" ustawień między smartfonami w obrębie sieci WiFi)

4) @tom.k oczywiście można, choć sens chyba niewielki, sterowanie przez WiFi nie wymaga logowania do chmury
Edytowane przez: "szopen" sie 30. 2016
Dariosie 29. 2016

Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nada …Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nadawania/odbioru tego kontrolera, a po drugie jak zwykle będzie kłopot z kodami sterującymi IR dla mniej znanych urządzeń.Już dwa lata szukam kodów do telewizora/monitora BENQ.A jaki model tego Benq?
szopensie 29. 2016

używam od paru miesięcy (poprzedni model)1) z zasięgiem w obrębie pom …używam od paru miesięcy (poprzedni model)1) z zasięgiem w obrębie pomieszczenia nie ma problemów - w środku jest 6 LED IR nadawczych więc urządzenie nadaje w każdym kierunku2)


pytanie czy bedzie nadawac w kazdym kierunku na odleglosc 10 metrow ? zastanawiam sie nad implementacja tego w sali gdzie mam 2 klimy i 2 telewizory do prezentacji..
nie chciałbym świecić oczami za Chińczyka, który to wyprodukował, ale stawiam na to, że to 10m to jest "bułka z masłem" dla tego nadajnika,

natomiast w sytuacji, którą opisujesz kluczowe może być miejsce instalacji z innego względu - odbiorniki IR w urządzeniach zazwyczaj "patrzą" tylko w jednym kierunku - telewizory "patrzą" w stronę widza, klimy zwykle mają odbiornik zamontowany tak, aby obejmował największy możliwy kąt

pewnie najrozsądniejszym miejscem montażu byłby sufit (urządzenie potrzebuje zasięgu sieci WiFi oraz dostępu do zasilania 5V przez micro-USB więc raczej z niedużej odległości, no chyba że zastosujesz przedłużacze USB rozsądnej jakości), ale… producent nie przewidział jakiejkolwiek możliwości mocowania (więc pozostanie chyba jedynie mocna taśma dwustronna lub lepiej modyfikacja obudowy, jeśli sufit jest wysoko, to lepiej nie ryzykować upadku urządzenia)

------------------------
zrobiłem parę fotek na których widać diody IR w trakcie pracy (nie dziękujcie, ale łatwo nie było, więc jest za co )

89664-WCZ9o.jpg89664-YAUGq.jpg89664-89l69.jpgto jest "RM mini 2" być może wersja 3 jest pozbawiona tej diody po środku (nie ma jej na marketingowych obrazkach)
Edytowane przez: "szopen" sie 30. 2016
Dariosie 29. 2016

Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nada …Po pierwsze wszystkie te urządzenia musiałyby być w zasięgu i w kącie nadawania/odbioru tego kontrolera, a po drugie jak zwykle będzie kłopot z kodami sterującymi IR dla mniej znanych urządzeń.Już dwa lata szukam kodów do telewizora/monitora BENQ.


Poprobuj kodów dla TV marek Continental Systems Electronics (CSE).
Edytowane przez: "babazbroda" sie 30. 2016
babazbrodasie 30. 2016

Poprobuj kodów dla TV marek Continental Systems Electronics (CSE).Sprawdziłem wszystkie kody CSE i żaden niestety nie działa.
Dariosie 31. 2016

Sprawdziłem wszystkie kody CSE i żaden niestety nie działa.


A probowałes w supporcie? Przeciez oniwiedza jakie kody do pilotów uniwersalnych obsluguja ich sprzet ...
babazbrodasie 31. 2016

A probowałes w supporcie? Przeciez oniwiedza jakie kody do pilotów u …A probowałes w supporcie? Przeciez oniwiedza jakie kody do pilotów uniwersalnych obsluguja ich sprzet ...

​W supporcie powiedzieli, że mi kodów nie podadzą, ale mogą mi sprzedać pilot za 95 zł :-D
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy