Niestety, ta okazja już wygasła
Bramka Xiaomi Aqara Gateway tzw. v3 z Apple HomeKit + 2 czujniki Aqara (ruchu i termohigrobarometr) Aliexpress 51.99$
213° Zakończono

Bramka Xiaomi Aqara Gateway tzw. v3 z Apple HomeKit + 2 czujniki Aqara (ruchu i termohigrobarometr) Aliexpress 51.99$

Darmowa dostawa DarmowaAliExpress Okazje
57
wrz 26. 2018Dostawa z: Chiny

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Krótko:
Bramka Aqara v3 (nie ta Xiaomi v2 po 25-30$) + 2 czujniki Aqara (temp.+wilg.+ciś. i ruchu) za 51.99$ (z Revolut ~189 zł)*.
Darmowa dostawa do PL, 12-18 dni.

(*) cenę można zbić cashbackiem w ePN jeszcze jak coś;).

Dłużej:
W poszukiwaniu dobrej oferty na bramkę Aqara (tak jakby wersja 3) znalazłem moim zdaniem dobrą okazję będącą prawdopodobnie pomyłką sprzedawcy.

Same te bramki kosztują 40-45$, ale na Ali przeklikałem sporo ofert i trafiło mi się coś takiego:
105575.jpg
Zestaw:
- Xiaomi Aqara Gateway v3
- czujnik temperatury, wilgotności, ciśnienia Aqara Temperature Humidity Sensor
- czujnik ruchu z podstawką Aqara Human Motion Sensor

Czemu myślę, że to może być pomyłka? Ano przeklikajcie sobie pozostałe warianty w tej ofercie, w cenie 51.99$ ten sam sprzedawca ma bramkę z jednym czujnikiem, a tu są 2. Inni sprzedawcy z podobnymi zestawami mają takie z dwoma czujnikami po 65$.

Same te czujniki w dobrych promocjach są po ok 9 dolców, a normalnie 11-12 $ (czujnik temperatury), 12-13$ (czujka ruchu).
Wychodzi więc realnie ok 30 USD za sama bramkę w v3, której chyba nikt tu nie ma, a przynajmniej nikt się nie pochwalił że ma;)

Wysyłka darmowa jakaś szybsza, tylko 12-18 dni do Polski.
Jak z vatem? Nie wiem. Ryzyko po stronie kupującego jak zawsze. Wartość jest większa niż 22€ więc ryzyko zawsze jakieś jest.

O czujnikach się nie będę rozpisywał, natomiast garść szczegółów o bramce Aqara:
- ma oficjalne wsparcie dla Apple HomeKit (czyli podepniemy się do niej w aplikacji Dome/Home na iOS, nowy macOS 10.14 Mojave też ma już aplikację Dom).
- nie będą z nią działać te najstarsze czujniki xiaomi, wymagane tzw. v2 czyli popularne z logiem Aqara tak jak z zestawie z tej okazji.
- wg mnie normalnie powinna działać w aplikacji MiHome (nie znalazłem jednak potwierdzenia tego faktu nigdzie), ale jest też osobna aplikacja Aqara Home (na iOS i na Andka), która wygląda na dużo lepiej dopracowaną moim zdaniem.

aqara.com/en/…632

instrukcja
aqara.com/en/…632
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

57 Komentarzy
Nie znalazłem tej wersji do podpięcia w MiHome. Może z nią nie współpracować
Ktoś podpowie gdzie samą bramkę kupić można?
Mnie ostatnio czujnik wody, przy symulacji zalania, owszem dał przez bramkę sygnał dźwiękowy, ale powiadomienie w telefonie nie pojawiło sie. Ma ktoś koncepcję dlaczego tak się stało się? Wszystkie powiadomienia dla MiHome mam włączone. Wcześniej działał poprawnie.
thus26/09/2018 08:32

Nie znalazłem tej wersji do podpięcia w MiHome. Może z nią nie wsp …Nie znalazłem tej wersji do podpięcia w MiHome. Może z nią nie współpracować


Niby nie ma, ale może zaskoczy pod normalną bramką? nie wiadomo kurcze, nikt chyba jej nie ma z pepperowiczów, za mało informacji, po angielsku też ciężko cokolwiek znaleźć a w chińskiej sieci nie szukałem

Piotr_Q26/09/2018 08:33

Ktoś podpowie gdzie samą bramkę kupić można?a też m.in. pod linkiem z okazji w wariantach. Sama bramka delikatnie poniżej 40$ od jakiś podejrzanych sprzedawców. Poluję na nią od 2-3 tygodni, ale no nie ma okazji i tyle na nią.
Udało mi się w zestawie znaleźć stąd ta okazja, bo wychodzi całkiem korzystnie, czujniki zawsze można opchnąć albo rozbudować sobie sieć o kolejne.
Edytowane przez: "sedd" wrz 26. 2018
sedd26/09/2018 08:35

Niby nie ma, ale może zaskoczy pod normalną bramką? nie wiadomo kurcze, ni …Niby nie ma, ale może zaskoczy pod normalną bramką? nie wiadomo kurcze, nikt chyba jej nie ma z pepperowiczów, za mało informacji, po angielsku też ciężko cokolwiek znaleźć a w chińskiej sieci nie szukałema też m.in. pod linkiem z okazji w wariantach. Sama bramka delikatnie poniżej 40$ od jakiś podejrzanych sprzedawców. Poluję na nią od 2-3 tygodni, ale no nie ma okazji i tyle na nią.Udało mi się w zestawie znaleźć stąd ta okazja, bo wychodzi całkiem korzystnie, czujniki zawsze można opchnąć albo rozbudować sobie sieć o kolejne.


Ja osobiście mam V2 i jestem zadowolony. Nie widzę sensu przesiadki. Ale faktycznie może zaskoczy w apce jako v2
thus26/09/2018 08:39

Ja osobiście mam V2 i jestem zadowolony. Nie widzę sensu przesiadki. Ale f …Ja osobiście mam V2 i jestem zadowolony. Nie widzę sensu przesiadki. Ale faktycznie może zaskoczy w apce jako v2


v2 też mam, ale drugą potrzebuję do rozszerzenia zasięgu (kamery nie chcę) i idealnie byłoby jakby v3 gadała i z aplikacją MiHome i z applowskim HomeKit.
Jak wy sprawdzacie wersję bramki?
Tynio1 min

Jak wy sprawdzacie wersję bramki?


Dobre pytanie
Tynio26/09/2018 08:42

Jak wy sprawdzacie wersję bramki?


v2 zupełnie inaczej wygląda, v3 ma logo aqara na środku, v2 i v1 mają logo xiaomi.
gorzej odróżnić v1 od v2, v3 nie da się z poprzednimi pomylić.
V2 ma np radio i oświetlenie wbudowane. Ciężko jest odróżnić. Ja kupiłem z polskiej dystrybucji za 100zl V2 bo potrzebowałem na już
Nie działa w pl. Nie działa w MiHome, tylko w aplikacji Aqara dostępnej np w USA
sedd26/09/2018 08:40

v2 też mam, ale drugą potrzebuję do rozszerzenia zasięgu (kamery nie chcę) …v2 też mam, ale drugą potrzebuję do rozszerzenia zasięgu (kamery nie chcę) i idealnie byłoby jakby v3 gadała i z aplikacją MiHome i z applowskim HomeKit.


Jak chcesz tylko rozszerzyć zasięg, to nie potrzebujesz bramki. Wystarczy byle jakie aktywne urządzenie - np. gniazdko zigbee.
sedd10 min

v2 też mam, ale drugą potrzebuję do rozszerzenia zasięgu (kamery nie chcę) …v2 też mam, ale drugą potrzebuję do rozszerzenia zasięgu (kamery nie chcę) i idealnie byłoby jakby v3 gadała i z aplikacją MiHome i z applowskim HomeKit.


Idealnie by było jakby do niej dało się podpiąć to co pod v2 np. sterowanie oczyszczaczami, kamerki itp. same czujniki to jednak mocno ograniczają zastosowanie z homekit...
k4426/09/2018 08:47

Nie działa w pl. Nie działa w MiHome, tylko w aplikacji Aqara dostępnej np …Nie działa w pl. Nie działa w MiHome, tylko w aplikacji Aqara dostępnej np w USA


aplikacja Aqara jest dostępna normalnie w polskim App Store (iOS), na andku nie wiem, nie mam jak sprawdzić.

KM8426/09/2018 08:48

Jak chcesz tylko rozszerzyć zasięg, to nie potrzebujesz bramki. Wystarczy b …Jak chcesz tylko rozszerzyć zasięg, to nie potrzebujesz bramki. Wystarczy byle jakie aktywne urządzenie - np. gniazdko zigbee.


ale gniazdko nie zwiększa ilości obsługiwanych urządzeń, a też swoje kosztuje. Jak tylko w celu zwiększenia zasięgu to chyba lepiej bramka v2 niż gniazdko bo koszt podobny.
Zmówiłem V2 razem z czujką gazu która nie działa z V1. Podobno z V2 działa wszystko również czujki aqara
sedd26/09/2018 08:51

aplikacja Aqara jest dostępna normalnie w polskim App Store (iOS), na …aplikacja Aqara jest dostępna normalnie w polskim App Store (iOS), na andku nie wiem, nie mam jak sprawdzić.ale gniazdko nie zwiększa ilości obsługiwanych urządzeń, a też swoje kosztuje. Jak tylko w celu zwiększenia zasięgu to chyba lepiej bramka v2 niż gniazdko bo koszt podobny.


Ale po ustawieniu kraju Polska, nie zarejestrujesz się:)
Trzeba ustawić np USA, po tym wnioskuję, że nie ma sensu wymieniać v2 na v3. Poza tym mam Google Home, v3 działa tylko z Apple.
k4426/09/2018 08:53

Ale po ustawieniu kraju Polska, nie zarejestrujesz się:)Trzeba ustawić np U …Ale po ustawieniu kraju Polska, nie zarejestrujesz się:)Trzeba ustawić np USA, po tym wnioskuję, że nie ma sensu wymieniać v2 na v3. Poza tym mam Google Home, v3 działa tylko z Apple.


Aa to inna sprawa;) w v2 przecież trzeba ustawić rejon na Chiny aby śmigało wszystko, więc taki problem to nie problem
sedd26/09/2018 08:51

aplikacja Aqara jest dostępna normalnie w polskim App Store (iOS), na …aplikacja Aqara jest dostępna normalnie w polskim App Store (iOS), na andku nie wiem, nie mam jak sprawdzić.ale gniazdko nie zwiększa ilości obsługiwanych urządzeń, a też swoje kosztuje. Jak tylko w celu zwiększenia zasięgu to chyba lepiej bramka v2 niż gniazdko bo koszt podobny.


Niektórzy mają już gniazdko i nie wiedzą, że zwiększa zasięg. Pisałeś o zasięgu, a nie o liczbie obsługiwanych urządzeń, stąd mój komentarz.
KM842 min

Niektórzy mają już gniazdko i nie wiedzą, że zwiększa zasięg. Pisałeś o zas …Niektórzy mają już gniazdko i nie wiedzą, że zwiększa zasięg. Pisałeś o zasięgu, a nie o liczbie obsługiwanych urządzeń, stąd mój komentarz.


no tak, nie rozwinąłem o co mi dokładnie chodzi. wszystko co ma podpięcie pod stałe zasilanie z sieci rozszerza zasięg zigbee, to akurat wiem, ale nie korzystam z żadnych gniazdek jeszcze, a przełączniki ścienne te podpinane pod sieć 230V nie pasują do naszych puszek zwykłych więc z tego też nie mam. na razie same czujniki różnego rodzaju bateryjne + bramka v2.
sedd4 min

Aa to inna sprawa;) w v2 przecież trzeba ustawić rejon na Chiny aby śmigało …Aa to inna sprawa;) w v2 przecież trzeba ustawić rejon na Chiny aby śmigało wszystko, więc taki problem to nie problem


Niby tak, ale to wciąż inna apka, która nie gra z GH
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst