Niestety, ta okazja już wygasła

Birmańskie dni. George Orwell ebook (Czy naprawdę schamieliśmy? Orwell -15,9 zł)

maj 28. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Najlepsza cena od dwóch lat na ebook.
Klasyka literatury angielskiej. Gorzki obraz życia w Birmie rządzonej przez brytyjskich kolonistów nakreślony przez autora „Roku 1984”.
Poruszająca powieść o brytyjskim kolonializmie. George Orwell przedstawił w niej obraz dalekiego, egzotycznego kraju o starej kulturze i tradycji, który jest obcy i niezrozumiały dla garstki białych pracowników małej placówki w dżungli, zmuszonych do życia w zabójczym klimacie, w całkowitej izolacji, pozbawionych widoków na przyszłość. Główny bohater książki John Flory ulega wprawdzie urokowi Birmy i nawiązuje kontakt z tubylcami, lecz nade wszystko pragnie miłości i zrozumienia, a pozostaje samotny. Odtrącenie przez ukochaną kobietę i środowisko prowadzi do tragicznego finału.

----------
virtualo.pl/ebook/czy-naprawde-schamielismy-nieznane-eseje-szkice-opowiadania-i-felietony-i340704/

538976_1.jpg
15,9 zł

Niepublikowane dotychczas w języku polskim eseje, artykuły prasowe, felietony i inne formy literackie.

Czy naprawdę schamieliśmy? Rudyard Kipling – rzecznik brytyjskiego imperializmu czy wybitny, choć niedoceniany poeta? Kim byli „błotni nurkowie”? Jak dalece charakter naszego pisma świadczy o nas samych? Co mieli wspólnego Lenin i Jack London? Jakie są najpiękniejsze odmiany i gatunki brytyjskich róż? Na czym polega specyfika ogłoszeń matrymonialnych? Kim są naprawdę zbrodniarze wojenni? Jak pociski rakietowe V-1 i rakiety balistyczne V-2 zmieniły zwyczaje Anglików? Dlaczego poprawność polityczna zadecydowała o tym, że przemilczano biografię Stalina pióra Lwa Trockiego?

Jest w tym zbiorze wielka polityka, są doniosłe kwestie społeczne powojennej Europy, ale też ciekawe obserwacje i refleksje dotyczące kultury masowej, angielskiej przyrody oraz wielkiej i popularnej literatury. Czytelnik znajdzie tu dwa utwory młodzieńcze, a także fragmenty notatnika literackiego zawierającego notatki i zapiski z ostatniego okresu życia pisarza: dają one obraz tego, co autor Roku 1984 zapewne by napisał, gdyby nie jego przedwczesna śmierć. Wnikliwie i z właściwym sobie humorem, ironią i polotem Orwell opowiada zarówno o sprawach ważkich, jak i o drobiazgach, z których składa się życie. Jak stwierdził jeden z jego biografów, „zawsze poniekąd kochał wszystko to, przeciw czemu się buntował”.

lubimyczytac.pl/ksi…ony
Aktualizacje społecznościowe
2 Komentarze
Prześlij Komentarz