Niestety, ta okazja wygasła 29 maja 2022.
618° Zakończono
55
Opublikowano 24 maja 2022

Bezprzewodowa stacja pogodowa SMART, 199 z JulaClub

199zł
9,90zł · Jula Okazje
Avatar
Opublikowane przez Zatoichi
Dołączył w 2018
7.999
18.910

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Cena 199 po zalogowaniu się, dla klubowiczów.

• Umożliwia pomiar prędkości i kierunku wiatru, temperatury wewnętrznej i zewnętrznej oraz deszczu, wilgotności i ciśnienia powietrza. Jest także wyposażona w prognozę pogody z funkcją alarmową oraz czujnik o zasięgu aż 100 metrów.

Funkcja prognozy pogody

Stacja pogodowa pokazuje prognozę pogody oraz wysyła ostrzeżenia za pomocą alarmu pogodowego. Alarm ma funkcję drzemki (5–60 min).

Mierzy temperaturę wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń

Umożliwia mierzenie temperatury do 50°C wewnątrz pomieszczeń oraz od -40°C do 70°C na zewnątrz. Wynik jest dostępny zarówno w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenheita. Można również mierzyć opady w zakresie do 9999 mm.

Wilgotność i ciśnienie powietrza

Stacja pogodowa rejestruje wilgotność powietrza od 20% do 95% oraz ciśnienie powietrza w zakresie od 600 do 1100 hPa (17,72 do 32,48 inHg lub 450 do 825,1 mmHg).

Prędkość i kierunek wiatru

Możesz zmierzyć prędkość wiatru do 180 km i kierunek wiatru do 359 stopni – to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz spędzić czas na powietrzu!

Bezprzewodowy czujnik zewnętrzny

Bezprzewodowy czujnik zewnętrzny może pracować w temperaturach od -30°C do + 70°C i mierzy obszar do 100 metrów na otwartej przestrzeni. Istnieje możliwość podłączenia dodatkowego czujnika, jeżeli chcesz mierzyć większy obszar (do kupienia osobno). Czujnik jest zasilany przez trzy baterie AA (do kupienia osobno).

Cyfrowy wyświetlacza z portem USB

Stacja pogodowa jest wyposażona w cyfrowy wyświetlacz (20,5 x 13,5 x 3,5 cm) z podświetleniem ekranu i gniazdem USB. Ekran jest zasilany dwiema bateriami AA (do kupienia osobno). Aby wyświetlacz się nie wyłączał, można go także zasilać transformatorem.

Pozostałe ustawienia i funkcje

• Funkcja sterowania sygnałem radiowym DCF

• Kalendarz wieczny do 2099 roku

• Dni tygodnia w 7 językach: angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, niderlandzkim i duńskim.
Jula Więcej szczegółów na Jula
Aktualizacje społecznościowe

55 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  To chyba to samo co Meteo SP89. Można poczytać opinie.
  Niestety nie ma w komplecie opcjonalnego dodatkowego zewnętrznego czujnika temperatury, który występuje na niektórych zdjęciach, bo odczyt z "ptaka" jest obarczony sporym błędem jak świeci na niego słońce.
  Piszą czasem, że mocowanie jest bardzo delikatne, temperatury mocno odstają, dane są przesyłane z dużym opóźnieniem, a wiatr jest odczytywany co 30 sekund. Piszą o problemach z prognozą pogody, ciśnieniem, czasem DCF, słabym ekranem bez podłączonego zasilacza, łącznością i kierunkiem wiatru. W sumie o wszystkim piszą.

  Poza tym, ciekawe jak działa ten solar, czy faktycznie ładuje akumulatorki, czy działa niezależnie od baterii AA (ktoś pisał, że jak jest słońce to łączy, a jak zajdzie, to rozłącza).

  Mi brakuje informacji o świecącym słońcu lub jakiegoś pomiaru światła. No i oczywiście szkoda, że nie ma informacji online w aplikacji przez WIFI, czy nawet poprzez bramkę.
  Ale to przecież zabawka za kilka stów, na coś profesjonalnego powyżej tysiąca trzeba wydać. (Edytowano)
 2. Avatar
  Neexxtt25/05/2022 07:22

  Witam szukam stacji pogody, która łączy się z internetowymi serwerami pog …Witam szukam stacji pogody, która łączy się z internetowymi serwerami pogody i z nich pobiera dane lokalne.Moim zdaniem tylko takie stacje mają sens i rzeczywiście odzwierciedlają najbliżej prawdziwą pogodę a takze przewidywaniaPoradzicie coś takiego, i by nie kosztowało milionów i najlepiej by ekran w niej był nie świecący


  Jakbyś chciał się pobawić w elektronika to można zrobić coś fajnego na ekranie eink z esp32 4.7', trzeba tylko coś jeszcze wiedzieć o programowaniu Arduino, projekty do przeróbki są na necie.
  9912303-R7VpR.jpg
 3. Avatar
  Neexxtt25/05/2022 07:22

  Witam szukam stacji pogody, która łączy się z internetowymi serwerami pog …Witam szukam stacji pogody, która łączy się z internetowymi serwerami pogody i z nich pobiera dane lokalne.Moim zdaniem tylko takie stacje mają sens i rzeczywiście odzwierciedlają najbliżej prawdziwą pogodę a takze przewidywaniaPoradzicie coś takiego, i by nie kosztowało milionów i najlepiej by ekran w niej był nie świecący


  Rzecz gustu, ale serio wg Ciebie internetowe pogodynki są lepsze niż takie faktyczne? Bo internetowe masz w telefonie czy TV i to się nie sprawdza w ogóle. Prognoza 50/50 czyli sprawdzi się albo nie Ale często nawet stan faktyczny jest kompletnie różny od tego co pokazuje apka - bo często pokazuje np deszcz a jest bezchmurne niebo. Temperatura często ma jakieś opóźnienie, zwłaszcza rano czy wieczorem jak zmienia się szybko to jest mocno nieaktualna. Np o 7 rano idę z psem, apka pokazuje 5 stopni, ubieram się ciepło a faktycznie jest już np 12. To norma i nie mówię o jednym konkretnym miejscu w Polsce ani o jednym konkretnym serwisie internetowym.
 4. Avatar
  asdc25/05/2022 09:34

  fajna zabawka ale sam ekran elink to pewnie za 200zł jak nie więcej.Ja tam …fajna zabawka ale sam ekran elink to pewnie za 200zł jak nie więcej.Ja tam mam prosty wyświetlacz hx1230, który wyświetla podstawowe dane a resztę wysyłam na Thinkspeak i Weathewunderground. CPU to ESP32, czujniki mam po I2C. Wsio hula już od ponad roku a dane pokrywają się z innymi czujnikami, także jakość pomiaru jest wiarygodna.


  Na ali wyświetlacz około $30 w promocjach da się, eink daje bardzo długie czasy na aku jak nie chcesz zasilać z sieci albo co chwilę ładować

  Lilygo e-ink 4.7

  Projektu teraz nie dam rady poszukać, ale google zapytanie lilygo weather station powinno coś znaleźć. Wieczorem może podrzucę, ja do tego podpiąłem czyjnik bmp280 lokalny i pyły z mojego luftdaten, fajna zabawa na długie zimowe wieczory
 5. Avatar
  Pan_Arek25/05/2022 04:41

  To chyba to samo co Meteo SP89. Można poczytać opinie.Niestety nie ma w k …To chyba to samo co Meteo SP89. Można poczytać opinie.Niestety nie ma w komplecie opcjonalnego dodatkowego zewnętrznego czujnika temperatury, który występuje na niektórych zdjęciach, bo odczyt z "ptaka" jest obarczony sporym błędem jak świeci na niego słońce.Piszą czasem, że mocowanie jest bardzo delikatne, temperatury mocno odstają, dane są przesyłane z dużym opóźnieniem, a wiatr jest odczytywany co 30 sekund. Piszą o problemach z prognozą pogody, ciśnieniem, czasem DCF, słabym ekranem bez podłączonego zasilacza, łącznością i kierunkiem wiatru. W sumie o wszystkim piszą.Poza tym, ciekawe jak działa ten solar, czy faktycznie ładuje akumulatorki, czy działa niezależnie od baterii AA (ktoś pisał, że jak jest słońce to łączy, a jak zajdzie, to rozłącza).Mi brakuje informacji o świecącym słońcu lub jakiegoś pomiaru światła. No i oczywiście szkoda, że nie ma informacji online w aplikacji przez WIFI, czy nawet poprzez bramkę.Ale to przecież zabawka za kilka stów, na coś profesjonalnego powyżej tysiąca trzeba wydać.  Pan_Arek25/05/2022 04:41

  To chyba to samo co Meteo SP89. Można poczytać opinie.Niestety nie ma w k …To chyba to samo co Meteo SP89. Można poczytać opinie.Niestety nie ma w komplecie opcjonalnego dodatkowego zewnętrznego czujnika temperatury, który występuje na niektórych zdjęciach, bo odczyt z "ptaka" jest obarczony sporym błędem jak świeci na niego słońce.Piszą czasem, że mocowanie jest bardzo delikatne, temperatury mocno odstają, dane są przesyłane z dużym opóźnieniem, a wiatr jest odczytywany co 30 sekund. Piszą o problemach z prognozą pogody, ciśnieniem, czasem DCF, słabym ekranem bez podłączonego zasilacza, łącznością i kierunkiem wiatru. W sumie o wszystkim piszą.Poza tym, ciekawe jak działa ten solar, czy faktycznie ładuje akumulatorki, czy działa niezależnie od baterii AA (ktoś pisał, że jak jest słońce to łączy, a jak zajdzie, to rozłącza).Mi brakuje informacji o świecącym słońcu lub jakiegoś pomiaru światła. No i oczywiście szkoda, że nie ma informacji online w aplikacji przez WIFI, czy nawet poprzez bramkę.Ale to przecież zabawka za kilka stów, na coś profesjonalnego powyżej tysiąca trzeba wydać.


  Dokładnie ten sam model tylko sprzedawany pod logotypem innej firmy. I dokładnie są takie problemy o jakich wspomniałeś. (Edytowano)
 6. Avatar
  Bartosz.Pawlak25/05/2022 20:41

  Poproszę


  Zobaczymy czy mi się udało, tu jest link
  drive.google.com/fil…ing

  Tak jak pisałem, kod to odrobinę śmietnik mniej lub bardziej udanych rozwiązań
  Ale powinno dać się rozgryźć, jeśli ktoś coś czasem programuje.
  Dane dostępowe do wifi i serwisów są w owm_credentials.h
  W komentarzach na początku głównego pliku projektu są informacje i linki do większości potrzebnych bibliotek.
  Hasło do rozpakowania to mój nick.

  Powodzenia
 7. Avatar
  Słaby ten kalendarz wieczny jak do 2099 roku
 8. Avatar
  Vyre25/05/2022 02:01

  Słaby ten kalendarz wieczny jak do 2099 roku


  No, ja wałaśnie na ten termin mam wizyte u kardiologa NFZ, i co, nie będę wiedzieć czy brać parasol. (Edytowano)
 9. Avatar
  Dwiekawki25/05/2022 18:53

  To ja dorzucę jeszcze linka do samego ekranu na ali, ten z e-ink 4.7" …To ja dorzucę jeszcze linka do samego ekranu na ali, ten z e-ink 4.7" wydaje się optymalny, próbowałem też te mniejsze około 2", ale to małe bibzy (jeden z nich, chyba 2.66 wymaga jeszcze dongla do programowania, mimo że wygląda jakby miał USB C, w dodatku dość często mi się wiesza), a większe są sporo droższe:https://pl.aliexpress.com/item/1005002006058892.htmlSą 2 wersje, z zasilaniem na typowe 18650 (wtedy płytka staje się dość gruba i nie daje się jej upchać do tej ramki, którą pokazałem na zdjęciu, ale za to nie ma problemu z kupnem jakiegoś sensownego akumulatora) i druga bez blaszek trzymających aku, za to z gniazdem i konektorkiem z przewodami, żeby się do dowolnego aku przylutować (taka jest na zdjęciu z płaskim akumulatorem). Oczywiście warto polować na promocje/kupony, ja płaciłem poniżej $30 kiedyśObudowa jest ze zwykłej ramki na zdjęcia z Leroya, tylko takiej grubszej, żeby elektronika weszła i nie odstawała od ściany. Taką ramkę adaptera sobie wydrukowałem 3d.Aktualizacja danych prognozy pobieranych z openweeathermap (trzeba załatwić sobie od nich klucz) i innych może być ustawiona co 20-30 min, w międzyczasie ESP32 idze w deep sleep a e-ink nie pobiera prawie prądu, dzięki temu ładowanie aku potrzebne co jakieś 1-2 miesiące.Program jest mocno pozmieniany przeze mnie i kilka osób wcześniej, oparty mniej więcej chyba na tym:https://github.com/xlyric/Lilygo-T5-4.7-meteo-and-domoticz- Program na arduino mogę podesłać jak ktoś będzie chciał, ale ostrzegam, że wygląda trochę jak śmietnik po zabawach kilku osób i dodawaniu różnych funkcji. Są dodane np polskie robaczki w foncie, odczyt lokalnego czujnika BME/BMP280 (temperatura, ciśnienie, wilgotność), odczyt mojego czujnika pyłu wg projektu luftdaten (ale tu czytam go lokalnie po IP z pliku json)


  Dodam jeszcze foto tylnej strony wersji z 18650 i tej którą mam na scianie
  9917202-XQIGM.jpg9917202-EUpPj.jpg9917202-l24pG.jpg
  W sumie na tą część prognozową rzadko patrzę, ona tylko fajnie wygląda, raczej sprawdzam moje pyły i temperatury na zewnątrz z czujnika. Być może dodam jeszcze odczyt z fotowoltaiki, ludzie piszą że to da się zrobić.
  Jeszcze wersja 2.66 jak już robię fotosesje, dane bierze po mqtt z node red i kilku esp32 z czujnikami bmp280 w różnych miejscach domu, taki mój maly IoT
  9917202-OSt0f.jpg
 10. Avatar
  Dwiekawki25/05/2022 08:45

  Jakbyś chciał się pobawić w elektronika to można zrobić coś fajnego na ekra …Jakbyś chciał się pobawić w elektronika to można zrobić coś fajnego na ekranie eink z esp32 4.7', trzeba tylko coś jeszcze wiedzieć o programowaniu Arduino, projekty do przeróbki są na necie.[Obrazek]


  Podrzuć link proszę
 11. Avatar
  Neexxtt25/05/2022 07:22

  Witam szukam stacji pogody, która łączy się z internetowymi serwerami pog …Witam szukam stacji pogody, która łączy się z internetowymi serwerami pogody i z nich pobiera dane lokalne.Moim zdaniem tylko takie stacje mają sens i rzeczywiście odzwierciedlają najbliżej prawdziwą pogodę a takze przewidywaniaPoradzicie coś takiego, i by nie kosztowało milionów i najlepiej by ekran w niej był nie świecący


  Jeśli dla Ciebie tylko odczyt z internetu ma sens, to nie potrzebujesz żadnej stacji pogody.
  Zamontuj sobie na ścianie najtańszy tablet i wyświetlaj stale pogodę z internetu.


  Mr-DoIT25/05/2022 06:27

  Poleci ktoś coś do pomiaru wiatru właśnie? Takie co by była dostępna hist …Poleci ktoś coś do pomiaru wiatru właśnie? Takie co by była dostępna historia danych.


  Ktoś w opiniach napisał, że w tym z oferty można obejrzeć historię siły wiatru. (Edytowano)
 12. Avatar
  julian25/05/2022 11:53

  taki filmik znalazłem. Stacja jest identyczna jak u @Dwiekawki [Video]


  To ja dorzucę jeszcze linka do samego ekranu na ali, ten z e-ink 4.7" wydaje się optymalny, próbowałem też te mniejsze około 2", ale to małe bibzy (jeden z nich, chyba 2.66 wymaga jeszcze dongla do programowania, mimo że wygląda jakby miał USB C, w dodatku dość często mi się wiesza), a większe są sporo droższe:
  pl.aliexpress.com/ite…tml
  Są 2 wersje, z zasilaniem na typowe 18650 (wtedy płytka staje się dość gruba i nie daje się jej upchać do tej ramki, którą pokazałem na zdjęciu, ale za to nie ma problemu z kupnem jakiegoś sensownego akumulatora) i druga bez blaszek trzymających aku, za to z gniazdem i konektorkiem z przewodami, żeby się do dowolnego aku przylutować (taka jest na zdjęciu z płaskim akumulatorem). Oczywiście warto polować na promocje/kupony, ja płaciłem poniżej $30 kiedyś
  Obudowa jest ze zwykłej ramki na zdjęcia z Leroya, tylko takiej grubszej, żeby elektronika weszła i nie odstawała od ściany. Taką ramkę adaptera sobie wydrukowałem 3d.
  Aktualizacja danych prognozy pobieranych z openweeathermap (trzeba załatwić sobie od nich klucz) i innych może być ustawiona co 20-30 min, w międzyczasie ESP32 idze w deep sleep a e-ink nie pobiera prawie prądu, dzięki temu ładowanie aku potrzebne co jakieś 1-2 miesiące.

  Program jest mocno pozmieniany przeze mnie i kilka osób wcześniej, oparty mniej więcej chyba na tym:
  github.com/xly…cz-

  Program na arduino mogę podesłać jak ktoś będzie chciał, ale ostrzegam, że wygląda trochę jak śmietnik po zabawach kilku osób i dodawaniu różnych funkcji. Są dodane np polskie robaczki w foncie, odczyt lokalnego czujnika BME/BMP280 (temperatura, ciśnienie, wilgotność), odczyt mojego czujnika pyłu wg projektu luftdaten (ale tu czytam go lokalnie po IP z pliku json)
 13. Avatar
  Bartosz.Pawlak25/05/2022 19:49

  możesz gdzieś wystawić ?spodobał mi się pomysł.Da radę oprogramować różne m …możesz gdzieś wystawić ?spodobał mi się pomysł.Da radę oprogramować różne miasta (po kilknięciu aby sięzmieniło) lub wyświetlanie dodatkowych danych (powiedzmy z jakiegoś termometru na zewnątrz) ?


  Nie pamiętam już dokładnie jak jest z miastem, ale chyba przy pobieraniu prognozy z openweathermap podaje się miasto albo współrzędne geograficzne, wifi id i hasło też jest na stałe wkompilowane w program, nie ma żadnego interfejsu użytkownika. Program, a właściwie źródła mogę uwentualnie spakować i wysłać na maila, chyba że się nauczę jak to na google drive albo czymś innym wystawić
 14. Avatar
  pbb25/05/2022 08:04

  No, ja walnie na ten termin mam wizyte u kardiologa NFZ, i co, nie będę w …No, ja walnie na ten termin mam wizyte u kardiologa NFZ, i co, nie będę wiedzieć czy brać parasol.


  Do tego czasu możesz już nie pamiętać do czego służy parasol
 15. Avatar
  Ciekawe, czy można wysyłać dane do neta lub podglądać zdalnie? (Edytowano)
 16. Avatar
  Zamówione, w sumie cena dobra
 17. Avatar
  Poleci ktoś coś do pomiaru wiatru właśnie? Takie co by była dostępna historia danych.
 18. Avatar
  Vyre25/05/2022 02:01

  Słaby ten kalendarz wieczny jak do 2099 roku


  W sumie jak dożyjesz to faktycznie kiepsko.
 19. Avatar
  Ktoś wie czy da się to zintegrować z Home Assistant i podobnymi?

  Teraz mam stacje w idento ramce ale ma jedna czujkę zewn a wszystkie inne parametry pobiera z serwisu pogodowego na podstawie lokalizacji + prognoza na 4 kolejne dni. Wygodne bo nie trzeba mieć właśnie takiego kloca obrzydliwego ba zewnątrz.
 20. Avatar
  W2099 zrobią aktualizacje przez powietrze kalendarza ;p
Avatar