Niestety, ta okazja już wygasła
wrz 23. 2021Dostępność Mazowieckie

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

439023-3uQbI.jpg
Fundacja PGE zaprasza na koncert i wystawę „Warszawa - Miasto Bohaterów”25 września na pl. Piłsudskiego odbędzie się koncert „Warszawa - Miasto Bohaterów”. To hołd oddany wszystkim mieszkańcom stolicy, których bohaterstwo i odwaga w czasie okupacji niemieckiej są często zapominane. Koncert oraz wystawa zostały przygotowane przez TPE we współpracy z Fundacją PGE w ramach projektu „Tablice Pamięci”.

II Wojna Światowa dla Warszawy była czasem strachu, represji i niemieckiego terroru. Doświadczali tego wszyscy mieszkańcy stolicy. “Warszawa - Miasto Bohaterów” to projekt oddający im hołd. W ten sposób chcemy przypomnieć o poświeceniu, bohaterstwie, ale także ofiarach cywilnych niemieckiej okupacji - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Dziś prawie każdy wie czym było Powstanie Warszawskie, ale już tylko nieliczni pamiętają o tajnym nauczaniu, które kosztowało życie setek nauczycieli, akcjach sabotażu, czy pomocy Żydom - mówi Paweł Zarzycki, prezes Towarzystwa Projektów Edukacyjnych, organizatora projektu “Warszawa - Miasto Bohaterów” - Poprzez ten projekt, chcemy opowiedzieć o konkretnych ludziach i grupach, którzy przyczynili się do wielkości stolicy i podtrzymania ducha narodu. To ich postawa była zachętą do ciągłego oporu przez prawie sześć lat, a dziś jest lub powinna być wzorem dla wielu młodych ludzi, do których kierujemy nasze działania.

Koncert “Warszawa - Miasto Bohaterów” odbędzie się w sobotę 25 września, o godz. 17 na Placu Piłsudskiego. Na scenie wystąpią Maleo Reggae Rockers a wraz z nimi Ania Rusowicz, Marika, Mona, Kasia Malejonek, Ania Witczak oraz Darek “Maleo” Malejonek.

Koncert realizowany jest pod kierownictwem artystycznym Darka “Maleo” Malejonka. Bezpłatne wejściówki w ograniczonej liczbie, dostępne są na platformie Evenea.pl. Wystawa plenerowa towarzysząca koncertowi, będzie dostępna na Placu Piłsudskiego do końca października.

Projekt “Warszawa - Miasto Bohaterów” powstał dzięki zaangażowaniu i wsparciu patrona strategicznego Fundacji PGE oraz Partnerów: Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Archiwum Akt Nowych, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Warszawy.


Fundacja PGE we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oraz pod patronatem honorowym Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu realizuje projekt „Tablice Pamięci” polegający na umieszczeniu przy tzw. tablicach Tchorka dodatkowych tabliczek informujących w języku polskim i angielskim o zbrodniach dokonanych podczas II Wojny Światowej. Ideą projektu jest uzupełnienie i popularyzacja informacji na temat faktów historycznych wśród mieszkańców Warszawy oraz polskich i zagranicznych turystów.
Aktualizacje społecznościowe
7 Komentarzy
Prześlij Komentarz