Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
1095° Zakończono
16
Opublikowano 17 lutego 2023

Bezpłatnie zbadaj swoje kości w mobilnej pracowni densytometrycznej w Polkowicach

Stacjonarnie: Dolnośląskie
Awatar użytkownika Hunt
Opublikowane przez Hunt
Dołączył w 2015
1.397
1.596

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

W dniach 1 i 2 marca będzie można zapisać się na bezpłatne badanie w kierunku osteoporozy. Mobilna pracownia densytometryczna przyjedzie do Polkowic 13 i 14 marca wówczas przebada mieszkańców powyżej 40. roku życia.


Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są one coraz słabsze i bardziej podatne na złamania.

– Osteoporoza to cichy i podstępny złodziej kości. Większość chorujących na nią osób nie jest świadoma, że problem ich dotyczy. Zapraszamy mieszkańców 40+ do bezpłatnego badania densytometrycznego kości, które pomaga wykryć osteoporozę już we wczesnym etapie. Świadomi zagrożenia szybciej możemy podjąć skuteczne działania i nie dopuścić do rozwoju choroby – mówi Ewa Kowalik, wiceburmistrz ds. społecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Badania wykonywane z dokładnością do 1 proc. przeprowadza personel z odpowiednim przeszkoleniem oraz z kilkunastoletnią wiedzą i doświadczeniem w zakresie leczenia i diagnostyki osteoporozy. Wyniki badań wydawane są pacjentom zaraz po badaniu wraz z opisem i krótką informacją na temat dalszego postępowania, jeżeli wynik takiego działania wymaga.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do badania densytometrycznego jest ciąża. Badania nie powinno wykonywać się w ciągu dwóch dni po podaniu środka kontrastowego (np. po tomografii komputerowej z kontrastem).

Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 883 066 355 w dniach 1-2 marca w godzinach 9-17.
Więcej szczegółów od sprzedawca
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika Petesh
D O L N O Ś L Ą S K I E

16 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika hykker
  Wszyscy weganie powinni zbadać swoje kości. Nie wegetarianie. Weganie. Zobaczą, co ich dieta (brak mięsa, drobiu, mleka, jaj, i wielu innych pokarmów) z nimi robi.
 2. Awatar użytkownika doink
  Generalnie polecam. Badam się rok do roku z powodu innych dolegliwości a i tak wykres spada pod kątem 45 stopni a lekarz twierdzi że to normalne z wiekiem 40+
  Awatar użytkownika stepniaczio
  Może trening siłowy?
 3. Awatar użytkownika adam.nowakpr8
  Fajna baza pod kampera. Puszka jak mercedes pocztowy Odyńca Seniora.
 4. Awatar użytkownika eter
  Warto przypomnieć na dzień/dwa przed
 5. Awatar użytkownika Poznanianka
  Słabo że powyżej 40... Osteoporoza czy osteopenia może też występować u młodych ludzi w przebiegu innych chorób, choćby pierwotnej nadczynności przytarczyc.
  Awatar użytkownika Sven.Einarsson
  Państwowa profilaktyka jest dla osób w wieku 50-70 lat, więc i tak fajnie że te 10 lat wcześniej pacjenci są objęci (pacjent.gov.pl/pro…ozy)
 6. Awatar użytkownika Usunięty11498
  Anonymous User
  Czy tylko ja przeczytałem zjadaj swoje kości?
 7. Awatar użytkownika KubaGorski
  Celowo wybrali miasteczko a nie miasto 🏙 żeby się ludzie nie zlecieli.
Awatar użytkownika