Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
604°
Opublikowano 3 dni temu

Bezpłatne przejażdżki tramwajem w klimacie retro z okazji 133 rocznicy pojawienia się w Toruniu pierwszych konnych tramwajów

ZA DARMO3,80zł
Stacjonarnie: Kujawsko-pomorskie
Opublikowane przez
Hunt Lider Okazji
Dołączył w 2015
3 345
3 049

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Już niebawem ważny dzień w historii Torunia! 16 maja 1891 roku na ulicach naszego miasta pojawiły się pierwsze konne tramwaje. Ten dzień uważany jest za początek publicznego transportu miejskiego w grodzie Kopernika. Z okazji 133. rocznicy Miejski Zakład Komunikacji zaprasza na bezpłatne przejażdżki tramwajem turystycznym. Odbędą się one 16 i 17 maja.

Turystyczny tramwaj MZK to prawdziwa perełka. Wyprodukowany w 1960 roku, przez lata woził pasażerów po Toruniu jako normalny tramwaj rozkładowy. W miarę napływu nowego taboru został wycofany z regularnej jazdy, jednak w 1993 roku przeszedł gruntowną modernizację i teraz kursuje jako nasza atrakcja – przy okazji rocznic i innych ważnych dla miasta i komunikacji miejskiej wydarzeń. Można go także wynajmować odpłatnie na przejażdżki, np. dla szkół, zakładów pracy, na imprezy okolicznościowe, eventy reklamowe. Kilka lat temu odbył się w nim nawet ślub! Turystyczny tramwaj można także ozdobić reklamą swojej firmy i w niecodzienny, niekonwencjonalny sposób zarekomendować swoje usługi, wyroby itp.

Bezpłatne kursy zabytkowym tramwajem z okazji 133. rocznicy toruńskiej komunikacji odbędą się w dniach 16 i 17 maja 2024 r. w godzinach popołudniowych. Trasa będzie wiodła od pętli Uniwersytet do al. Solidarności przez Bydgoskie Przedmieście.

Przejażdżki będą bezpłatne, jednak z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów liczba miejsc jest ograniczona!


To nie koniec atrakcji. Jako że w tym roku przypada także 100. rocznica uruchomienia w naszym mieście komunikacji autobusowej, od 17 maja w Muzeum Historii Torunia przy ul. Łaziennej 16 będzie można zwiedzać wystawę „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”. Więcej o wystawie wkrótce.

Jak rozwijała się komunikacja miejska w Toruniu, można poczytać TUTAJ

W sprawie wynajmu turystycznego tramwaju prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: ul. Legionów 220 (na terenie zajezdni autobusowej), poniedziałek - piątek w godz. 8.00-16.00, tel. 56 612 18 07, 56 612 18 09, 783 898 988; e-mail: [email protected]
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

0 Komentarzy

Pytania? Opinie? Sugestie?