Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.

Bezpłatne badania w kierunku poważnych chorób i przypadłości

lip 23. 2022
Opisy chorób i gdzie możemy zrobić badania w tym kierunku myśle, ze komuś to pomoże zaoszczędzić nerwów i pieniędzy w linku do okazji dużo więcej.

Wczesne rozpoznanie raka znacznie zwiększa szanse wyleczenia. Pewne metody diagnostyczne pozwalają na wykrycie niektórych rodzajów nowotworów jeszcze przed pojawieniem się oznak choroby, a nawet na wykrycie zmian przedrakowych. Weź udział w badaniach przesiewowych, w ramach których bezpłatnie wykonywana jest:

mammografia – profilaktyka raka piersi, badanie zalecane kobietom w wieku od 50 do 69 lat, wykonywane co 2 lata,
cytologia – profilaktyka raka szyjki macicy, badanie zalecane kobietom w wieku 25 do 59 lat, wykonywane co 3 lata.

Profilaktyka raka jelita grubego
Kto i gdzie realizuje program? Od 2022 roku za realizację Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego będzie odpowiadał NFZ. Na chwilę obecną prowadzone są prace legislacyjne w tym zakresie.

Profilaktyka raka piersi
Kto i gdzie realizuje program? Badanie mammograficzne możesz wykonać w poradniach stacjonarnych lub w mammobusie, który dojeżdża do najodleglejszych zakątków Polski.
Jak się zgłosić? Do udziału w programie nie potrzebujesz skierowania. Wystarczy, że zgłosisz się do poradni, która wykonuje takie badania.

Program profilaktyki raka piersi (mammografia)
Sprawdź mammobusy w swojej miejscowości

Profilaktyka raka szyjki macicy
Kto i gdzie realizuje program? Każda poradnia położniczo-ginekologiczna, która ma podpisaną umowę z NFZ. Wybrane poradnie POZ, które podpisały umowę na świadczenia położnej POZ w Programie profilaktyki raka szyjki macicy.
Jak się zgłosić? Aby wziąć udział w programie nie musisz mieć skierowania. Wystarczy, że zgłosisz się do ginekologa lub położnej.
Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)

Profilaktyka raka prostaty
Skończyłeś 50 lat? Powinieneś raz w roku poddać się kontroli lekarskiej u urologa.
Mężczyźni, których bliscy chorowali na raka prostaty powinni zadbać o profilaktykę jeszcze wcześniej bo już po 40 roku życia.

Profilaktyka nowotworów skóry
Kto i gdzie realizuje program? Kontaktuj się z instytucjami odpowiedzialnymi za realizację programu w danym województwie. Jak się zgłosić? Żeby wziąć udział w programie, wystarczy, że zgłosisz taki zamiar w przychodni (u lekarza POZ) biorącej udział w realizacji programu profilaktycznego.
Program profilaktyki nowotworów skóry

Profilaktyka chorób odtytoniowych
Kto i gdzie realizuje program? Program profilaktyki chorób odtytoniowych (w tym POChP) realizują wybrane placówki POZ, które mają podpisaną w tym zakresie umowę z NFZ.
Jak się zgłosić? Nie potrzebujesz skierowania. Wystarczy, że się zgłosisz do odpowiedniej placówki realizującej umowę z NFZ w tym zakresie.
Program profilaktyki chorób odtytoniowych
CHCESZ RZUCIĆ PALENIE, SZUKASZ POMOCY? ZADZWOŃ!
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym: 801 108 108 (dla telefonów komórkowych 22 211 80 15). Więcej informacji na stronie jakrzucicpalenie.pl.

Profilaktyka raka płuca
Program polega na wykonywaniu badań niskodawkowej tomografii komputerowej w populacji osób wysokiego ryzyka zachorowania na raka płuca. Do badań kwalifikowane są osoby, które zostaną zidentyfikowane do badania przez lekarzy ośrodka przesiewowego lub lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i zostaną zakwalifikowani do badania.
Program badań w kierunku wykrywania raka płuca

Chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe?
Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji dietetycznych.
Konsultacje dietetyczne online
Skorzystaj z darmowych planów żywieniowych.

Diety
Zapobiegaj i działaj z głową - broszura dla mężczyzn
Profilaktyka nowotworów głowy i szyi
Kto i gdzie realizuje program? Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi realizuje kilka ośrodków w Polsce. Jak się zgłosić? O zakwalifikowaniu pacjenta do badań diagnostycznych zdecyduje lekarz wypełniający ankietę z opisem rozpoznanych objawów.

Szukaj ośrodka
Informator o terminach leczenia

„Informator o Terminach Leczenia” to prosty sposób na uzyskanie listy miejsc, w których możesz otrzymać pomoc medyczną w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Tutaj można odnaleźć informacje o adresach, telefonach, lokalizacji i godzinach otwarcia placówek, które realizują badania w ramach programów profilaktycznych.
Skorzystaj z wyszukiwarki
Dane o realizacji programu

Zapoznaj się z danymi o realizacji programu na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.
Aktualizacje społecznościowe

27 Komentarzy