Niestety, ta okazja już wygasła
Bezpłatna termowizja - sprawdź którędy ucieka ciepło z domu lub mieszkania (Gdynia)
868° Zakończono

Bezpłatna termowizja - sprawdź którędy ucieka ciepło z domu lub mieszkania (Gdynia)

Avatar Usunięty488027 17
868° Zakończono
Bezpłatna termowizja - sprawdź którędy ucieka ciepło z domu lub mieszkania (Gdynia)
wrz 20. 2021Dostępność Pomorskie

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Sprawdź, którędy ucieka ciepło z twojego domu lub mieszkania i oszczędź na ogrzewaniu. Mieszkańcy Gdyni znów będą mogli skorzystać z bezpłatnej termowizji. Specjaliści przyjrzą się łącznie 130 budynkom, a nabór chętnych właśnie rusza.
Jak najłatwiej sprawić, aby ogrzewanie było efektywne i nie rujnowało domowego budżetu? Przyjrzeć się miejscom, w których ucieka najwięcej ciepła i poprawić błędy. Gdynia już po raz piąty zaprasza mieszkańców do udziału w programie „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”.

W tej edycji z bezpłatnych badań termowizyjnych skorzystają mieszkańcy łącznie 130 budynków – zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych. Specjaliści przyjrzą się nieruchomościom, używając specjalnej kamery. W ten sposób wskażą, którędy ucieka najwięcej ciepła oraz jak należy poprawić izolację budynków. To prosta metoda na to, aby zaoszczędzić w sezonie grzewczym.

– Zachęcam gdynian do udziału w kolejnej edycji programu, tym bardziej, że jest całkowicie bezpłatny. Po badaniu mieszkańcy otrzymują zdjęcia i jasne wskazówki, gdzie znajdują się miejsca wymagające interwencji. Czasami już niewielkie inwestycje poprawiające efektywność energetyczną budynku wpływają bezpośrednio na obniżenie kosztów ogrzewania. W tym naborze zapraszamy zarówno właścicieli budynków jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych – zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Diagnostyka termowizyjna polega na obrazowaniu budynków kamerą na podczerwień – zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Takie badanie pozwala wykryć wady konstrukcyjne i wskazuje np. nieszczelne okna i ramy okienne, źle izolowane ściany, stropy czy drzwi.

Przy okazji sprawdza się też parametry wewnątrz budynku, jak chociażby stężenie dwutlenku węgla, temperatura, wilgotność, miejsca gromadzenia się wilgoci czy ilość pyłów. Badanie jest szybkie i skuteczne, a przy tym nie wymaga żadnej ingerencji w konstrukcję budynku ani pobierania próbek.

W tym roku uda się sprawdzić 80 budynków wielorodzinnych i 50 jednorodzinnych położonych na terenie Gdyni. Tych, którzy już skorzystali z rady ekspertów, jest sporo. Podczas czterech poprzednich edycji przebadano w sumie aż 590 budynków w różnych dzielnicach Gdyni.

Program „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet” jest realizowany przez miasto w partnerstwie ze spółkami PGE Energia Ciepła i OPEC. Badania będą prowadzone zimą – od listopada 2021 do końca lutego 2022 roku.

Właściciele budynków, którzy są zainteresowani termowizją, mogą się już zgłaszać. Zapisy odbywają się wyłącznie online, za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ. Nabór trwa od 17 do 30 września. Poniżej znajduje się regulamin programu.

Szczegółowych informacji na temat programu udziela Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni. Pytania można kierować na adres e-mail: [email protected].

437898_1.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
17 Komentarzy
Prześlij Komentarz