Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.

Bezpłatna diagnostyka dla wirusowego zapalenia wątroby typu C ALAB

mar 31. 2022
Bezpłatna diagnostyka w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Z rozmowy z konsultantem wystarczy bez umawiania się przyjść do punktu ALAB
519184-IJMaN.jpg


BADANIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNE. Wykonujemy je we wszystkich punktach pobrań Alab. NIE MOŻEMY JEDNAK KUPIĆ GO W SKLEPIE ON-LINE, ANI TEŻ UMÓWIĆ SIĘ NA BADANIE ON-LINE.

Odkrycie wirusa odpowiedzialnego za zapalenie wątroby typu C została uhonorowane Nagrodą Nobla. Komitet Noblowski zaznaczył, iż jest to bardzo ważne wydarzenie, pozwalające na uratowanie życia milionów ludzi.

Rodzi się pytanie dlaczego?
Otóż WZW typu C dotyczy w Polsce aż 150 tys. osób, ok 80% z nich nie wie, że jest zakażona. Tymczasem WZW typu C nazywane jest „zabójcą wątroby” ponieważ rozwija się przez wiele lat bez objawów, aby ujawnić się w postaci marskości lub raka wątroby. Na ten typ WZW jak dotąd nie ma szczepionki, jedyną profilaktyką są badania diagnostyczne.

Kto jest narażony na zachorowanie?
Wirus przenosi się przez krew, zatem każde działanie podczas którego dochodzi do przerwania ciągłości tkanek może być potencjalnym źródłem zakażenia. Jakie to działanie? Wszelkie zabiegi medyczne, kosmetyczne, zabiegi tatuażu wykonywane w niejałowych warunkach. W praktyce każdy z nas może być narażony i powinien się badać, jednak badanie szczególnie rekomendujemy osobom, które ukończyły 45 lat oraz mają, lub kiedykolwiek miały testy w kierunku chorób wątroby.

Jak wygląda diagnostyka? Dlaczego warto przyjść do ALAB laboratoria?
W ALAB laboratoria wykonujemy bezpłatną diagnostykę w kierunku HCV u każdego pacjenta, który się do nas zgłosi. Nie wymagamy żadnego skierowania.

W pierwszym etapie pobieramy u pacjenta krew na badanie przeciwciał w surowicy. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania, nie trzeba być na czczo. Na badanie można przyjść specjalnie, ale można o nie również poprosić przy okazji wykonywania innych badań z krwi. Pamiętajmy o tym badaniu, zwłaszcza jeśli mamy w planach badanie w kierunku chorób wątroby (tzw. próby wątrobowe), ale w praktyce każdy z nas na nim skorzysta. Jeśli wynik badania, który pacjent odbiera online, jest negatywny nie jest potrzebne dalsze postępowanie.
Jeśli wynik jest pozytywny weryfikowany jest dalszą diagnostyką. Pacjent przychodzi jeszcze raz do naszego punktu pobrań na drugi, również bezpłatny, etap. Polega on na pobraniu krwi na badanie wykrywające materiał genetyczny wirusa HCV. Wynik badania dostępny jest również online. Jeśli jest negatywny nie jest potrzebne dalsze postępowanie. Jeśli jest pozytywny pacjent musi zgłosić się na [email protected]alab.com.pl gdzie otrzyma informację gdzie ma się zgłosić aby podjąć leczenie.
Pamiętajmy, iż wczesne wykrycie wirusa HCV gwarantuje skuteczną terapię. W Polsce dostępne jest nowoczesne leczenie tej choroby, trwające 8 do 12 tygodni.

Jeśli mają Państwa dodatkowe pytania związane z akcją zapraszamy do zadawania pytań mailowo: [email protected]alab.com.pl
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
35 Komentarzy
Prześlij Komentarz